Ylang Ylang Yağının 5 İnanılmaz Faydası


Ylang Ylang Yağı Kullanılır mı ? Faydası Nedir ?

Ylang Ylang yağının çiçeğinden aldığı egzotik kokusu bu yağın maksimum kozmetik sektöründe kullanılmasına niçin olur. Hem de rahatlatıcı özelliği ile sıhhat açısından da bir çok farklı kullanım yeri vardır.

Öncelikle sıhhat açısından sunmuş olduğu faydalara bakacak olursak, sakinleştirici özelliği ile anksiyete, depresyon gibi ruhsal hastalıklara haiz olanların tedavisinde kullanıldığı bilinir. Hem de uykusuzluk problemi yaşayanlar için gerginliği azaltıp, sakinleştirme özelliği ile gene Ylang Ylang yağı iyi bir çözüm sunar.

Ylang Ylang yağı İlk olarak afrodizyak özelliği ile bilinmektedir. Cananga odorata ağaçlarının bulunmuş olduğu Endonezya, Malezya, Madagaskar, Filipinler şeklinde ülkelerde yeni evlenen gelin ve damadın yatağının kenarlarını Ylang Ylang çiçeği ile süslemek adettendir. Ylang Ylang yağı ve bu çiçeklerin doğurganlık sistemini de düzenlediği ve doğurganlık sisteminde sorun yaşayanlar için yine etkili neticelar gösterdiği bilinmektedir. Kısaca bir tek afrodizyak özelliği için değil, aynı zamanda üreme sistemindeki etkisinden dolayı da bu tane, sayılan ülkelerde bu şekilde kendini göstermiş ve asırlar boyunca bu şekilde devam etmiştir.

Kalp Sağlığı İçin Yılang Yağı

Ylang Ylang yağının önemli bir öteki özelliği de kalp atışını düzenleme özelliğidir. Düzensiz kalp atışına sahip olanlar, yüksek tansiyona sahip olanlar Ylang Ylang yağını kullanarak pozitif yönde sonuçlar aldıklarını söylüyorlar. Ylang Ylang yağının aynı zamanda bağırsak enfeksiyonlarının tedavisi için üretilen bazı ilaçların içeriğinde bulunmuş olduğu da bilinmektedir.

Ylang Ylang Yağının Cilde Faydaları

Ylang Ylang yağının çok önemli özelliklerinden bir diğeri de bu yağın antiseptik olarak kullanılabilmesi. Bunun manası deride meydana gelen kesiklerde, sıyrıklarda ya da yanıklarda, yaraları bakterilerden temizlemek ve daha çabuk iyileşmesini sağlamak için bu yağ kullanılmaktadır. Ylang Ylang yağı bununla birlikte deride kendiliğinden oluşan bakteri, virüs ve mantar enfeksiyonları ile de savaşır ve etkili bir çözüm sunar. Sebore veya seboreik egzama problemine haiz olan vücut hücrelerinin veya yağ bezelerinin niçin olduğu bir hastalıktır.

Vücutta düzenli sebum maddesinin üretilememesi ve ya epidermal deri hücrelerinin enfeksiyon alması sonucu meydana gelen bu hastalık acı veren bir hastalık durumuna kadar gelebilir. çoğu zaman kafa derisi, yanaklar, kaslar ve saç folikülerinde oluşan bu hastalığa karşı Ylang Ylang yağı etkili bir çözüm sunar. İçeriği itibarı ile sebum üretimini dengeleyen Ylang Ylang yağı sürüldüğü andan itibaren, kızarıklığı ve tahrişi azaltarak bu hastalığa karşı savaşır.

Masaj Yağı Olarak Yılang Yılang Yağı

Genel anlamda tek başına kullanmak yerine Ylang Ylang yağı masaj yapmak için kullanılan yağların içine yalnız bir kaç damla damlatılarak da kullanılır. Aynı şekilde cildin parlatılması ve rahatlatılması için de kullanılan Ylang Ylang yağı yüz için kullanıldığında aynı şekilde kullanılacak nemlendirici yağların içine bir kaç damla damlatılarak kullanılmalıdır. Sonuç olarak parlak ve pürüsüz bir cilt için büyük bir destekdır.

Ylang Ylang yağının rahatlatıcı özelliğini banyolarda kuvvetlerde de kullanmak mümkündür. Kullanacağınız ılık şu ile dolu küvetin içine on damla kadar damlattığınız Ylang Ylang yağı 15-20 dakikalık bir kuvet banyosu sonrası size derin bir rahatlama ve sakinleşme sunacaktır.

="https://www.kilistengelsin.com/yilang-yilang-yagi-20-ml.-defne-doga-8697440314259">

Ylang Ylang Yağının Saça Faydaları

Ylang Ylang yağlarının saçlar üzerindeki tesirinde de bahsedecek olursak saçları yumuşatıcı ve besleyici özelliğini söylememiz gerekir. Saçlarınızı güçlendirerek kırılmaları minimuma indirmeye yardımcı olacak Ylang Ylang yağı dönük ve mat saçların da yeniden parlamasını sağlayacaktır. Ylang Ylang yağını şampuanlarınızın içine bir tatlı kaşığı karıştırarak kullanabilirsiniz


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
1
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
1
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ylang Ylang Yağının 5 İnanılmaz FaydasıBir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin