Mango Yağı 10 İnanılmaz Faydası


Mango Yağı Faydası Nelerdir

Mango yağı C vitamini bakımından zengindir. Kuru ciltleri nemlendirir, cildin içeriden beslenmesine, gençliğini, parıltılı, yumuşak ve pürüzsüz olmasına destek sağlar. Cildinizi yeniler.

UV ışığındaki özgür radikaller, sigara ve kirletici maddeler cildin yapısına zarar verir. Kırışık ve yorgun görünmesine niçin olur. Mango yağı içindeki anti-oksidan, bu serbest radikalleri yok eder ve cildin sağlını korumasına yardımcı olur.

Mango yağı temizleyici özelliklere sahiptir, cilt temizliği için de çoğunlukla kullanılır.

Çeşitli antioksidanlar ve A, C ve E vitaminleri, saçınızı yumuşak ve parlak yapar, saç derinizi daha önce hiç olmadığı kadar sağlıklı kılar.

Mango yağı, kaşıntıyı, böcek ısırıklarını ve minik kesikleri hafifletebilir.

Bu yağı tıraş kremi olarak da kullanabilirsiniz. Ayrıca, gebelik sırasında, mango yağı kullanımı çatlakların oluşmasına engel olabilir. Mango yağı, küçük deri döküntüleri, egzama ve deri iltihabını tedavi eder.

  1. Akne ve koyu halkalarla savaşım eder

Akne için mango yağı kullanarak ne kadar çabuk sonuç alabileceğinizi size şaşırtabilir. Gözlerdeki koyu halkaları bile temizler. Mango yağı, gözenekleri tıkamadan cildi besler. Sivilce ve akne izlerini nasıl yok edersiniz?

 

Yüzünüze mango yağı uygulamadan önce, yüzünüzü gül suyu ile paklayın ve sonrasında yıkayın. Daha sonrasında sivilce, lekeler veya koyu halkalardan kurtulmak için temiz bir süngerle mango yağı sürün.

  1. Saçlarınızı nemlendirir

Kuru saçlarınız veya saç deriniz varsa ve ciddi kepek sorunu yaşıyorsanız, mango yağı ile yapacağınız maske çözüm olabilir.

Bu saç maskesi için 1/4 fincan mango yağı, 1 çay kaşığı avokado yağı, 2 çay kaşığı aloe vera jeli ve 10 damla lavanta esansiyel yağı gerekir. Tüm malzemeleri iyice karıştırın ve arkasından 15 dakika buzdolabında soğutun. Saç için E vitamini kullanmanın 8 sebebi

 

15 dakika sonrasında, buzdolabından çıkarın ve kremsi bir doku elde edilinceye kadar karıştırın. Bir kavanozda saklayabileceğiniz karışımı, saçınıza masaj yaparak uygulayabilirsiniz.

  1. UV ışıklarına karşı korur

Güneşin UV ışığı, cildinizin rejenerasyon özelliklerini yok eden serbest radikalleri içerir. Mango yağının anti-oksidan özelliği, bu radikallerle harpmaya ve cildinizi yine canlandırmaya destek verir.

 

  1. Güneş yanığı yatıştırıcı

Güneş yanığı sağlıksız ve acı vericidir. Bu şekilde bir durumda mango yağı yardımınıza koşar.

2 yiyecek kaşığı mango yağı, 2 yiyecek kaşığı aloe vera jeli ve 3 damla nane yağını bir kavanozda karıştırın. Yanık hafifletilinceye kadar güneş yanığına uygulayın. Karışımı soğuk ve karanlık bir yerde saklayın. Güneş yanığı için aloe vera kullanmanın 3 yolu

 

  1. Böcek ısırıklarını yatıştırır

Böcek ısırıklarının kaşıntılarını mango yağı uygulayarak geçirebilirsiniz.

  1. Cildinizin iyileştirir

Mango yağı, A vitamini bakımından zengindir. Mango yağı uygulayarak cildinizi içeriden besler ve sağlıklı bir parlaklık kazanmıştırrır. Ek olarak hücrelerin yenilenmesine destek verir. İnce çizgileri hafifletir.

 

  1. Egzama ve sedef hastalığını tedavi eder

Bu inanılmaz cilt bakım ürünü ek olarak anti-inflamatuar özelliklere sahiptir. Mango yağı ile Hindistan cevizi yağını karıştırın. Karışımı irin ve kaşıntı olan alanlara uygulayın. Egzama için Kullanılır.

 

  1. Çatlakları önler

Mango yağını, Hindistan cevizi yağı ile karıştırın ve gebelik sırasında göğüs, kalça ve karın şeklinde çatlama eğilimi olan alanlara uygulayın.

  1. Küçük yaraları tedavi eder

minik ev yaralanmaları ve yanıklar için mango yağı idealdir. Mango yağı ve çay ağacı yağını karıştırın, yaralara uygulayın. Bu cildinizi yine canlandırmanıza ve yarayı yatıştırmanıza yardımcı olacaktır.

 

  1. Vücut losyonu

Mango yağını, shea yağı ve badem sütü ile karıştırın. Cildinizi nemlendirmek için vücut losyonu olarak kullanın. Cildi nemlendirir ve daha pürüzsüz hale getirir. Kendi vücut nemlendiricinizi yapın

 


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mango Yağı 10 İnanılmaz FaydasıBir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin