Olağanüstü etkileri İle Ahududu Yağı


Olağanüstü etkileri İle Ahududu Yağı

 

Ahududu Yağı cilt sağlığı ve cilt bakımında önemi çok büyüktür. Doğal ve bitkisel yağlar artık kozmetik ürünlerinde de sıklıkla kullanılmaktadır. Bu yağlardan kabul edilen ahududu yağının cilde faydaları saymakla bitmez. Ahududu yağı, A,C ve E vitaminleri açısından son derece zengindir. İçerdiği vitaminler ile cilt sağlığını korur, cilt sorunlarını yok eder ve cilt güzelliği üzerinde pozitif etkileri fazlaca fazladır.

Ahududu Yağının Cilde Faydaları nedir ?

 

Ahududu yağının cilde faydalarını yani şöyle sıralayabiliriz;

  • İçerdiği C vitamini sayesinde cilde parlaklık verir. Cildin olduğundan daha parlak görünmesini sağlar.
  • B3 vitamini bakımından zengin olan ahududu yağı çeşitli sebeplerle ciltte oluşan kızarıklıkların giderilmesine yardım eder.
  • Cildin, yaşlanmanın önlenmesi ve gecikmesi için lüzumlu olan E vitaminini alması gereklidir.
  • Ahududu yağında bolca miktarda E vitamini bulunur. Cilde gerginlik sağlar ve cildi sıkılaştırıcı tesiri vardır. Dolayısıyla ahududu yağı cildi gençlik verir.
  • A vitamini içeren ahududu yağı, güneşin zararlı ışınlarından cildi korur ve bu ışınların cilde vereceği tüm hasarları önler. Aynı zamanda ihtiva ettiği A vitamini yardımıyla cilt hücrelerinin yenilenmesine yardım etmekle birlikte cildin beslenmesine katkı sağlar.
  • Cilt kuruluğu çoğunlukla şikayet edilen bir sıhhat sorunudur. Bu yağ ile cilt kuruluktan kurtulur. Cildin rutubet oranının dengelemesini sağlar.
  • Akne tedavisi için uzmanlar ahududu yağının kullanılmasını öneriyorlar. Bununla birlikte sivilce tedavisinde de oldukca etkilidir. Ahududu yağı, sivilceleri kurutup yok eder. Önceden mevcud sivilce izlerinin de tamamen yok olmasını sağlar.

  • Ahududu yağının antioksidan özelliği vardır. Dolayısıyla bu özelliği ile cildi tüm zararlı maddelere karşı korur ve zararlı maddelerden kaynaklanabilecek olası cilt problemlerine karşı önleyici vazife üstlenir.
  • Ahududu yağı, cilde beyazlık vererek cildin beyazlaşmasını sağlar.
  • Ciltte mevcud lekelerin renginin açılmasına yardım eder. Ek olarak, yeni cilt lekelerinin oluşmasına engel olur.

 

 

Ahududu Yağı ile Cilt Güzelliği için Maske Önerileri

Sürekli kullanılan gece kremine veya nemlendiriciye bir yahut iki damla kadar ahududu yağı damlatılarak kullanılabilir. Ahududu yağı kreme damlatılır ve bir süre beklenir. Gece yatmadan önce bu krem ciltte tamamen eriyene kadar masaj yapılarak uygulanır. Bu uygulama mevcud cilt lekelerini ortadan kaldırır ve tüm yaşlılık emarelerini yok eder.

 

Ahududu yağı, cilde dairesel ve yavaş hareketlerle masaj yaparak uygulanır. Ortalama 15 dakika yağ ciltte bekletildikten sonrasında cilt ılık su ile yıkanır ve güzelce kurulanır. Böylece cilt yumuşaklık kazanır. Aynı zamanda ciltteki olası sarkmaların önüne geçilmiş olur.

1 yemek kaşığı sütün içine üç dört damla kadar ahududu yağı damlatılır vekarıştırılır. Dairesel hareketlerle cilde masaj yapılarak uygulanır.10-15 dakika beklendikten sonrasında cilt ılık su ile yıkanır. Bu uygulama cilde gerginlik verir.

 

Göz altı morlukları için bir parça pamuğa ahududu yağı damlatılır. Göze temas etmeyecek şekilde gaslın altına sürülür. 15-20 kadar bekletilir. Daha sonra ılık su ile bu bölge temizlenir. Bu uygulama göz altı morluklarını hafifletir.

 


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
1
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
3
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Olağanüstü etkileri İle Ahududu YağıBir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin