Ananas Yağının Müthiş Faydaları


Ananas Yağı Faydası Nelerdir ?

Ananas yağı, uçucu bir yağdır, kozmetik ürünlerinde kullanılır. Haricen kullanıldığında masaj yağı olarak kullanılabilir çünkü kas gevşetici özelliği vardır. Ananas yağı haricen ve dahilen kullanılabilir. Dahilen kullanıldığında ananasın tüm yararlarını görmek mümkündür. 1 çay kaşığı ananas yağını 1 çay bardağı ılık su ile birlikte tüketebilirsiniz.

Ananas tropikal bir bitkidir. İnsan vücudunun ihtiyacı olan tüm vitaminleri ve 16 organik minerali içinde bulundurur. C vitamini açısından varlıklı olan ananas ek olarak antitoksidan özelliği olduğundan bağışıklık sistemimizi güçlendirir. Ananas insektivor bir nebat olduğundan sindirim enzimi taşır bu sayede bağlarırsak kurtlarını engeller.

 

Ananas mide bulantısına iyi gelir bundan dolayı hamile hanımlara ve mide rahatsızlığı (gastrit, reflü vb) olanlara iyi gelir. İltihap sökücü olarak da bilinen ananas eklem iltihapları için faydalıdır. Etkili bir halde B vitamini bulunduran ananas cildin nemlenmesini ve bu sayede saçların parlamasını sağlar.

 

Ananas bromelain enzimi taşıdığı için diyetisyenler tarafından sık sık önerilir. Çünkü bromelain enzimi yağ eritmekte bu sayede zayıflamaya yardımcıdır. Özellikle zararlı yağların yok olmasını elde eden bromelain enzimi sağlıklı bir yaşam için fazlaca yararlıdır. Ananas, azca bulunan manganeze mineraline haizdir. (Manganez, sinirsel yapıları düzenleyici, kemik yapısı ve bağışıklık sistemini güçlendirici bir mineraldir.)

Ülkemizin ananas yetiştirmeye uygun bir iklimi olmadığı için her an ananas bulmak mümkün olmayabilir. Sadece ananasın faydalarını, dahilen kullanılan ananas yağında bulmak mümkündür.

 

Üstelik ananas yağı, uzun süreli saklamak için de uygundur.

 

Ananas yağı haricen kullanıldığında akla gelen ilk şey masajdır. Çünkü kas yapısını mükemmel bir şekilde gevşetir vücudun gerginliğini alır, şakaklara masaj eşliğinde sürülen ananas yağı, sinüzite ve strese de iyi gelir. Ayrıca ananas yağı, saçlar için muhteşem bir parlatıcıdır.

Bunun için yeteri miktardaki ananas yağını dipten uca saçlarınıza (masaj yaparak) sürün daha sonrasında bir havluyu kafanıza sarıp en az otuz dakika bekletip ılık su ve şampuanla sudan geçirin. Zamanla saçlarınızın parladığını görmüş olacaksınız.

 

Cildiniz için gerekli olan nem miktarını da yüzünüze sürdüğünüz ananas yağıyla sağlayabilirsiniz. Böylece daha sağlıklı ve daha dinç bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Ananas yağını, aktarlarda, bazı eczane ve kozmetik dükkanlarında bulmanız mümkündür.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
1
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
1
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
1
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ananas Yağının Müthiş FaydalarıBir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin