Isırgan Tohumu Yağının 20 Mucize Faydası


Isırgan Tohumu Yağının Faydaları

Üretimi oldukca meşakkatli olan ısırgan tohumu yağı, soğuk sıkım tekniğiyle elde edilir ve hakikaten kıymetli bir yağdır. Pek çok sıhhat sorununa ve rahatsızlıklara iyi gelmesi, ısırgan tohumu yağını alternatif tıpçıların gözdesi haline getirmiştir.

İçeriğinde Potasyum, organik asitler, histamin ve asetilkolin bulunan ısırgan tohumu yağı, gençlik ilacı olarak nitelendirilebilir.

Isırgan Tohumunun Faydasını Profesör Saraçoğlu Hocadan Dinleyelim

Kış mevsiminde üretimi gerçekleşmediği için, yazları tüm seneyi baz alarak üretim yapılır. Cilt, saç ve beden sağlığı için gerçekten önemli faydaları olan bu yağı, aktarlarda veya semt pazarlarında rahatlık bulabilirsiniz. Tamamen doğal yollarla hazırlandığı için malum çok fazla yan etkisi yoktur ve içeriğindeki maddelerin özelliği yardımıyla cilt dokusunu yenilemesi de, ısırgan tohumu yağının faydaları içinde yerini alır. Isırgan tohumu yağı, yaş ve cinsiyet fark etmeden her yaşta insanın, çeşitli problemler için kullanabileceği bir üründür.

Cilt dokusunu yenilediği için çoğu zaman orta yaş ve üzeri kadınların daha çok kullandığı gözlemlenmiştir. Isırgan tohumu yağı, bununla birlikte kırışıklığı önleyici kremlerde ve kozmetik ürünlerin bazılarında kullanılır.

SAÇ İÇİN ISIRGAN TOHUMU YAĞI

Bünyesinde barındırdığı mineraller yardımıyla saçları besler ve dolgunlaştırır. Saç dökülmesi problemi yaşayan insanların imdadına yetişmesiyle bilinir ve kepek problemini ortadan kaldırır. Ayrıca kuru ve cansız saçlar için de, periyodik olarak kullanılması halinde oldukça faydalıdır ve pozitif yönde sonuçlara sebebiyet verir.

Bir miktar ısırgan tohumu yağı, elde ovuşturulduktan sonrasında saça ve saç diplerine masaj yoluyla uygulanabilir veya şampuanların içine damlatılarak kullanılabilir. Her iki durumda da istenilen sonuç elde edilmiş olacaktır. Piyasada satılan emin markaların kremlerinin içeriğinde bulunuyorsa, tercih sebebi olabilir.

CİLT PROBLEMLERİ İÇİN ISIRGAN TOHUMU YAĞI

 • Isırgan tohumu yağı tamamen naturel ve organik bir oluşumdur. İçindeki onlarca faydalı maddeler yardımıyla cilde iyi gelir ve yeniler.
 • Göz çevresi ve kaz ayakları kırışıklıkları için ısırgan yağını palpe ederek sorunlu bölgeye sürebilir ve sonucu bekleyebilirsiniz.
 • İlk sürüldüğünden itibaren cildi yenilediğini ve canlandırdığını fark etmemek neredeyse imkansızdır. Ek olarak güneş lekeleri ve sivilce izleri için de oldukça yararlıdır.
 • Doku yenileyici özelliği yardımıyla, izlerin iyileşme sürecini hızlandırıp tedavi eder. Isırgan tohumu yağı, bir tek ciltteki problemlerı tedavi etmek için kullanılmamalıdır.

Haftada birkaç kere yüze ve boyun çevresine bakım yapmak adına sürülebilir.

Isırgan tohumu yağının malum yan etkisi olmamasına rağmen, vücudunuzun asidik özellikte olan yağlara karşı alerjik olup olmadığını bilmiyorsanız; yüzünüze sürmeden önce kolunuzun yada elinize çok az sürüp bekleyin.

Otuz dakika içinde kaşıntı veya kızarıklık oluşmuyorsa, gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

PROSTAT HASTALIKLARINI TEDAVİ EDER

Isırgan tohumu yağı, su ile karışıtırılarak kullandığı zaman, prostat hastalığının tedavisine destek sunar.

Ayrıca, idrar yolu enfeksiyonlarına iyi gelen bu yağ, düzenli kullanıldığı süre böbrek taşlarını da düşürme tesiri vardır ve dizanteri şeklinde bakterileri de öldürmesiyle bilinir.

ISIRGAN TOHUMU YAĞININ DİĞER FAYDALARI

 • Isırgan tohumu yağı, egzama ve isiliklere çok iyi geliyor ve tedavi ediyor. İçinde çok oranda demir bulunduğu için, demir eksikliği problemi yaşayan insanoğluın derdine çare olur.
 • Emziren annelerin daha kaliteli süt vermesi için, tertipli olarak tüketilmesi tavsiye edilir.
 • Kan şekerini düzenleyici etkiye haizdir ve diyabet hastalığına iyi gelir.
 • Su ile karıştırılarak tüketildiğinde, kilo verme problemi yaşayan insanların sorununa çare olabilir.
 • Böbreklerde oluşan kum ve taşın çözünmesini ve dışarı atılmasını sağlar.
 • Günümüz şehir yaşamının en büyük problemi olan halsizlik ve strese iyi gelmesi de, ısırgan tohumu yağının faydaları arasındadır.
 • Bağışıklık sistemini güçlendirici ve onarıcı etkilere haizdir. Aynı zamanda bakteri ve virüs üremesini de engeller.
 • Vücuttaki çıban sorununa karşı da çok etkili olan ısırgan tohumu yağı, pamuk yardımıyla sorunlu bölgeye sürülerek tedavi edilebilir.
 • Isırgan tohumu yağı, kadınlar üzerinde tane düzenleyici etkiye sahiptir.
 • Balgam oluşumu engeller ve solunum yollarını temizler.
 • Isırgan tohumu yağının insan sağlığına tesiri fazlaca fazladır, barındırdığı mineral ve vitaminler yardımıyla tümöre iyi geldiği düşünülür.
 • Kan dolaşımını hızlandırıp, kanı sulandırıcı etkisi vardır ve ayrıca sindirim sistemine tam anlamıyla etkin bir koruma sağlar ve sindirim sistemindeki hastalıkları tedavi eder.
 • Ağızdaki, dişteki ve boğazdaki enfeksiyonlara karşı da oldukça faydası olan ısırgan tohumu yağı, demans hastalığına yakalanma riskini de en aza indirir.
 • Bununla beraber, hastalıklardan peşinden geçmeyen kuru öksürüğün geçmesi içinde kullanılabilir.
 • Enfeksiyon ve bronşit gibi hastalıkların tedavisini gerçekleştirmesiyle birlikte, sigaranın insan sağlığına yol açtığı zararları azaltması da, ısırgan tohumu yağının faydaları arasındadır.
 • Akciğer kanseri başta olmak üzere, öteki kanser hücrelerinin de oluşumu engellemesiyle bilinen bu yağ, kanı temizler ve mikropları vücuttan atar.
 • Isırgan tohumu yağı, su ile tüketildiği süre vücuttan ödem atar.

ISIRGAN TOHUMU YAĞI NASIL KULLANILIR?

İnsan sağlığına bir çok pozitif yönde etkisi olan ısırgan tohumu yağının kullanım şekli, kullanım amacına göre değişiklik gösterir.

İnsan sağlığına yarar sağlaması için, yarım bardak su ile karıştırılarak tüketilebilir. Saç ve cilt sağlığı için, direkt olarak masaj yöntemiyle saça ve cilde uygulanabilir.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
1
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
5
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
1
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
2
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
3
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
4
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
3
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
6
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
8
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
2
Sinirlendim

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Isırgan Tohumu Yağının 20 Mucize FaydasıBir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin