Kimyon Yağının İşinize Yarayacak Faydası


 

Kimyon Yağının Faydaları

Kimyon yağının salatalarda ve buna benzer yiyeceklerde bir miktar kullanılması durumunda bu yağ insanlarda ciddi bir şekilde gaz sökücü bir etki göstermektedir. Bunun için sindirim sonrası gaz sıkışması ve buna benzer rahatsızlıkları olan insanlar için kimyon yağı oldukça önemli bir etki gösterecektir.

Hamile olan bayanlarda veya doğum yapmış olanlarda kimyon yağı ciddi bir halde anne sütünü arttıracaktır. Bunun için bolca bol ve tertipli olarak kimyon yağı tüketebilirsiniz. Eğer hamileyseniz bu yağı tüketmeyin. Fakat doğum gerçekleşmişse doktorunuz bilgisi dahilinde kimyon yağı kullanabilirsiniz.

İnsanlarda sık sık görülen varis ve kemik ağrıları için kimyon yağı önemli bir rol oynar. Bunun için öncelikle ağrıyan bölge tespit edilmeli ve peşinden kimyon yağı bu bölgelere masaj yapılır benzer biçimde uygulanmalıdır. Bu şekilde tertipli olarak işlemi yaparak ağrılarınızı azaltabilirsiniz.

Astım hastalarında meydana gelen nefes darlıkları için kimyon yağı oldukca büyük etkiler göstermektedir.

Mide ağrıları için ve mide içerisinde oluşan yaralar için düzenli bir halde kimyon yağı kullanabilirsiniz. Bu şekilde beklediğiniz faydaları sizlerde görebilirsiniz.

Sinüzit problemi olan insanlarda da kimyon yağı faydalar sağlamaktadır. Özellikle sinüzit ağrıları için bu yağı kullanabilirsiniz.

Kimyon yağı nasıl kullanılır?

Kimyon yağı bazen harici olarak insanlarda kızdırıcı etkisi nedeniyle adele ağrılarında ve romatizmal ağrılarda da kullanılmaktadır. Bu yağ başta tatlı badem yağı olmak üzere biroldukça farklı bitkisel yağla karıştırılarak kullanılabilmektedir. Eğer sizlerde kimyon yağı kullanmak istiyorsanız bu durumlarda tatlı badem yağı yağlara ilave olarak kullanabilirsiniz. Bunun içi 20 Cc badem yağı içine 10 damla kimyon yağı ilave ederek bolca bolca karıştırın. Bu karışım yağı cilde sürerek uygulayabilirsiniz. Eğer bu yağı ağız kanalıyla alacaksanız direk olarak kimyon yağını bir salata içerisin ilave ederek tüketin. Eğer isterseniz bir küp şeker üzerine 5-6 damla damlatarak bu şekeri tüketebilirsiniz. Bu şekilde kimyon yağının acı keyfinı şeker bastırmış olacaktır.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kimyon Yağının İşinize Yarayacak FaydasıBir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin