Düşük Tansiyona İyi Gelen Besinler


Düşük Tansiyona İyi Gelen Besinler

 

Tansiyon sorunları özellikle belli bir yaşın üstünde sıklıkla görülmektedir. Bu nedenle düşük tansiyona ne iyi gelir sorusunun günlük yaşamdaki karşılıkları genel sağlık açısından son derece kritik bir öneme sahip. Aynı zamanda düşük tansiyon birçok hastalığın habercisi ve belirtisi de olabilir. Alınacak önlemler harfiyen ve zamanında uygulanmalıdır. Düşük tansiyona faydalı besinler de özellikle hipotansiyon hastalarının evlerinde ve kolayca ulaşabileceği alanlarda bulundurulmalıdır.

 

 Düşük Tansiyona İyi Gelen Besinler

 

Tuzlu ayran düşük tansiyona faydalı besinler listesinde ilk sırayı alıyor. Toplumuzda da en sık uygulanan önlemlerin başında ekstra tuzlu yapılmış ayranlar gelmektedir. Ayran tüketildikten sonra ayaklar bir ya da birkaç yastık vasıtasıyla yukarı uzatılmalıdır. Kan akışı sağlandıktan sonra düşük tansiyon yavaş yavaş normale dönecektir. Dönmediği takdirde ilave olarak bir bardak daha tuzlu ayran içilebilir.

 

Toplamda dört beş tane zeytini peş peşe tüketmek de etkili olmaktadır. Balığın bazı türleri, özellikle uskumru da doktorlar ve beslenme uzmanları tarafından önerilen diğer yemek türleridir. badem kendi başına tansiyon problemlerine iyi gelen bir gıda iken aynı zamanda bademli süt içmek de baş dönmesi, yorgunluk gibi emarelerin kısa süre içerisinde azalmasını mümkün kılıyor. Önerilen diğer besinler arasında ıspanak ve zencefil bitkileri yer almaktadır. Bu gıdalardan sadece bir tanesini tüketmek tansiyonun eski ve normal seviyeye çıkmasına yeterli olacaktır.

 

Ne tüketilirse tüketilsin tansiyon problemi devam ediyorsa en yakın eczaneye ya da sağlık kurumuna gidilmelidir.

 

 Düşük Tansiyonu Olanların Dikkat Etmesi Gerekenler

 

Doktorların bilgisi dahilinde olmadan kullanılan ilaçların birçoğu düşük tansiyona sebep olmaktadır. Bu nedenle sadece doktorların tavsiye ettiği ya da reçeteli olarak yazdığı ilaçlar, saatinde ve dozunda kullanılmalıdır. Düşük tansiyona ne iyi gelir sorusunun bir diğer cevabı ise fast-foot tüketiminden kaçınmaktır. Düzensiz ve sağlıksız beslenmenin birçok yan etkisi olabileceği gibi doğrudan tansiyon problemlerinin ortaya çıkmasına da neden olm

aktadır.

 

Özellikle 60 yaş üstü bireyler çok sıcak havalarda ve güneş ışınlarının en yoğun hissedildiği öğle saatlerinde dışarı çıkmamaya özen göstermelidir. Bol bol su tüketilmeli, alkol ve sigara gibi zararlı alışkanlıklardan uzak durulmalıdır.

 

 


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Düşük Tansiyona İyi Gelen BesinlerBir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin