Gebe kalmak için okunabilecek tesirli dua ve sureler! gebelik için denenmiş manevi reçeteler


'Ben kıyamet gününde sizin çokluğunuzla iftihar edeceğim' hadis-i şerifini göz önünde bulundurduğumuzda hem ahlaklı bir nesil yetiştirmek hem ...


‘Ben kıyamet gününde sizin çokluğunuzla iftihar edeceğim’ hadis-i şerifini göz önünde bulundurduğumuzda hem ahlaklı bir nesil yetiştirmek hem de Salih bir evlat sahibi olmak için Allah (c.c)’dan iyi bir evlat istenebilir. Bizde evlat sahibi olmak isteyenler için okunması tavsiye edilen dualara sizler için mekan verdik. Pekala gebe kalmak için hangi dua ve vadeler okunur? Evlat sahibi olmak için tesirli dualar hangileri? gebelik için Meryem Müddeti nasıl okunur? En tesirli hamilelik dua ve vade teklifleri…

çağımızda evlat sahibi olmak isteyen çiftlerin bu isteklerini gerçekleştirebilmeleri için kapı kapı deva aradıkları o periyotlarda, her ne kadar tıbbi yollarla tedaviler uygulansa da sonuç olumsuz olabiliyor. Bu türlü durumlarda üzüntüden ötürü istemeden bile olsa isyan etmemek gerekir. Her şeyden evvel Allah (c.c.)’dan iyisi istenmelidir. O denli ki bizler hakkımızda neyin güzel olup olmadığını bilemeyiz. Dışarıdan baktığımızda hayır üzere gördüğümüz şeyler aslı ortaya çıktığında şer ya da tam karşıtı şer üzere görünen vakalar iyi bir sonucu beraberinde getirebilir. Münasebetiyle da her bahiste olduğu üzere evlat sahibi olmada da Allah (c.c)’dan güzeli istenerek dua edilmelidir. Konutun evlat sesleriyle dolu olması ya da ana peder olmanın vereceği heyecan kişilerde tanımı mümkün olmayan hisleri sağlıyor üzere görünebilir öyledir de ancak her yolu denedikten sonra olmuyorsa da Allah’a tevekkül edilmeli ve takıntı yapılmamalıdır. Güzeli istendikten sonra tıbbi gereklilik ve formüller uyguladıktan sonra Salih bir niyetle dualar okunabilir. Evlat sahibi olmak için katiyetle şu dua okunmalıdır diye bir müddet ya da dua olmasa da okunması tavsiye edilebilir duaları sizlere derledik. Biraz evvel de dediğimiz üzere samimi bir niyet duanın kabulü için çok değerlidir. Evvela güzel bir evlat istenmeli, daha sonra tavsiye edilen bu dualar okunabilir. Öne sürülen kimi haberlere nazaran bebek sahibi olmak için okunabilir dua ve müddetler…

HZ. ZEKERİYA (A.S)’IN EVLAT SAHİBİ OLMAK İÇİN ETTİĞİ DUA:

Meali(Zekeriyya) Dedi ki: “Rabbim, elbet benim kemiklerim gevşedi ve baş, yaşlılık aleviyle tutuştu; ben sana dua etmekle mutsuz olmadım. Sahihi ben, gerimden gelecek yakınlarım ismine endişeye kapıldım, benim karım da bir kısır (kadın)dır. Artık bana Kendi Katından bir yardımcı armağan et. Bana mirasçı olsun. Yakup oğullarına da mirasçı olsun. Rabbim, onu razı olunan kıl.”

(Meryem Müddeti, 3-6)

Manası: Orada Zekeriya Rabbine dua etti: “Rabbim, bana Katından tertemiz bir soy armağan et. Akıllıcası Sen, duaları işitensin” dedi. (Al-i İmran Müddeti, 38)

GEBE KALMAK İÇİN OKUNACAK TESIRLI DUA VE MÜDDET TEKLIFLERI

Iyi bir evlat sahibi olmak isteyen çiftlerde gebe kalmak için okunması tavsiye edilebilir duaları sizler için derledik. En zorlü kollayıcı dualardan biri olarak bildiğimiz Ayetel Kürsi’yi her cuma gecesinde 7 defa okuyup sonrasında da 7 kere şu dua edilebilir:

 “Ya Rahmân, Ya Rahîm, Ya Halim, Ya Kerim, Ya Rezzâk, Ya Hannan, Ya Deyyan, Ya Hâkim,  99 Esmaü’l Hüsna’nın hatırı için bana iyi bir evlat sahibi olmayı nasip et.”

Evlat sahibi olmak isteyen kimseler öncelikli olarak niyet ederek Kenzül Arş duasını seher hengamında kıbleye dönük bir halde okuyabilir. Daha sonra 7 kez Ayetel Kürsi ve sonrada 1 kere Türkçe meali okunabilir.

Perşembeyi cumaya bağlayan gece sessiz bir ortamda, Kıble’ye bakar formda ellerin açık gözlerin örtük olduğu formda 7 defa üst üste Fatiha Vadesi okunabilir. Duada salih ve içten bir niyet çok değerlidir. Devamında da gözler açık ve dizüstüne çökerek:

“Allah’ım, sen en şık halde ve en iyi biçimde bizi rızıklandıran, hem maddi manada hem de manevi manada bizi nimetleriyle rızıklandıransın.  Beni de rahmetinle muradıma eriştir ve tez vakitte bana güzel bir evlat nasip et, âmin.” denilebilir.

41 HURMAYA MERYEM VADESI…

Iyi bir evlat sahibi olmak ve gebe kalmak için Meryem Mühletinin okunabileceği tavsiye edilen asıllardan elde edilenlere nazaran; 41 adet hurmanın hepsine farklı münferit Meryem Suresi’ okunabilir. Bu esnada hangi niyet üzerine okunursa o niyet tasdikli olur. Bu hurmalar gebe kalmak isteyen İnsane yedirilir.

GEBE KALMAK İÇİN MANEVİ REÇETELER! IYI EVLAT SAHİBİ OLMAK İÇİN ESMAÜL HÜSNA ZİKİRLERİ

Allahumme Ya Evvelü; gebe olmak niyetiyle 100 kez okunabilir.

Allahumme Ya Mubdiu; 99 kez düşük riski olan ana adaylarının bebeklerini kaybetmemeleri için okunabilir.

Allahumme Ya Mucib; 60 sefer okumak Alah (c.c)’un müsaadesiyle bütün duaların kabul olunmasına vesiledir.

Allahumme Ya Semiu; Konuşmadan 100 sefer okunup dua edilirse, dualar Allah (c.c)’un oluruyla kabul olur.

Allahumme Ya Varis; 707 kere okunduğunda, Allah (c.c)’un oluruyla güzel bir evlat sahibi olunabilir.

EVLADI OLMAYANLAR İÇİN OKUNABİLİR AYET-İ KERİMELER

HüvaIIahü’l-hâliku’l-bâriü” = “O yaratandır ve yok­tan var edendir.” (Haşr, 59/24) âyeti 1054 defa okunabilir.)

Adet periyodundan üç gün sonra, öğlen saatlerine ya­kın vakitte nezih kağıda 110 kere “Bismillâhirrahmânirrahîm” yazıp o kağıdı üzerinde taşıyarak eşiyle birlikte olursa, Allah (c.c)’un oluruyla gebe kalınabilir. (Hamile olana kadar kağıt üzerinde durmalıdır.)

ERKEK EVLAT SAHİBİ OLMAK İÇİN OKUNACAK DUA

Ne yazık ki hala daha eski devirlerdeki Cahiliye Devrinden kalma kişiler üzere erkek evlada sahip olma takıntısı olan insanlar vardır. Güzel bir evlat sahibi olmak için erkek evlat diye diretmek alanına velev kız velev erkek olsun lakin güzeli olsun halinde dua etmek en güzelidir. çağımızda bebeğin cinsiyetinin valideden mi yoksa pederden mı geldiğini merak edenlere yönelik elde edilen araştırmalar tıbbi açıdan bebeğin cinsiyetinin pecilt n kromozomuna bağlı olduğunu göstermektedir.

Tıbbi olarak bu halde tabir edilse de biz insanoğlunun bu hususla ilgili yapabileceğimiz en ufak bir şey bile yoktur. Yeniden takıntı haline getirmemekle birlikte kız ya da erkek bebeğin güzeli olması kaidesiyle dua edilmesi gerekir. Bunun için erkek bebek isteyen çiftlerin yakınlıkları öncesinde 3 defa besmeleyle ihlas mühletini sonra da şu duayı okuyabilecekleri haberdar olunmaktedir:

“Allahümmec alnî min ledünke zürriyyeten tayyi-beten mutîaten.” = “Allah’ım, bana refî katından duru ve değerli bir nesil ihsan eyle.”

Hadis-i Şerif: “Kimin bir kız evladı yerküreye gelir de onu toprağa gömmeden, horlamadan ve üzerine erkek evladını tercih etmeden yetiştirecek olursa Allah Teâlâ o kimseyi cennetine koyacaktır.” (Ahmed, Müsned, (Tah: Muhammed Şakir, Had. no: 1957), c. IV, s. 294)

İKİZ BEBEK OLMASI İÇİN DUALAR…

İkiz bir hamilelik için okunabilecek olan dua tekliflerinde Kuran-ı Kerim’de ya da dualarda bahsedilen tüm bebek isteme duaları edilebilir. Her şeyden evvel salih ve

lâ bir niyetle ikiz bebek için dualar edilebilir. Olmuyorsa zorlamamak, Allah (c.c)’dan güzeli istenmelidir.

Yasemin

sağlıklı yaşama dair haberlerin bulunduğu www.yazanBirey.com web sitemizde sizleri görmek bizleri mesrur eder 🙂

Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gebe kalmak için okunabilecek tesirli dua ve sureler! gebelik için denenmiş manevi reçeteler

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin