Boyun sarkması ve kırışıklıklardan kurtulmak için eksper ipuçları

ilk olarak, makûs haber: Muhtemelen boynunuza muhtaçlık duyduğu dikkati vermiyorsunuz. Boynumuzdaki tenince ve epey çokça güneş gördüğü için ...


ilk olarak, makûs haber: Muhtemelen boynunuza muhtaçlık duyduğu dikkati vermiyorsunuz. Boynumuzdaki tenince ve epey çokça güneş gördüğü için (artı, yerçekimi), vücudun vesair kısımlarından daha erken yaşlanma belirtileri gösterebilir. Artık, düzgün haber: Yapacağınız birkaç ömür usulü değişikliği ile boyun sarkmaları ve kırışıklıklardan kurtulabilirsiniz.

Boyun sarkmasına ne sebep olur

Boyun kesiminde cilthayli incedir. Kollajen içeren tabaka olan dermis çok incedir bu yüzden boyun ortamı, vücudun sair kısımlarına nazaran yaşlanmaya daha yatkın hale gelir. Güneş hami tatbikinin eksikliği sarkmalarda çok büyük bir faktördür. Bir ömür uzunluğu güneşe maruz kalmak her vakit uzunluğundaki erken yaşlanmanın ana hatalısı olmuştur.

Bunun da ötesinde, sık sık konuşulan, cep telefonu bağımlılıklarımızın sarkma ve kırışıklığa neden olduğu haberi yanlışsız değil. Lakin, telefonlar lekelere neden olabiliyor. Zira cep telefonları tenyapılarında oksidatif gerilime neden olan radyasyon yayarlar. Bu tıpkı devranda erken siyah noktalara, hiperpigmentasyona ve öbür erken yaşlanma belirtilerine yol açabilir.

Boyun sarkması geri döndürülebilir mi

Rastgele bir yaşlanma belirtisi üzere sarkmayı da bilakis çevirirken uzun vadeli maksat kolajen üretimini arttırmaktır. Cildi çeken ve nemlendiren hyaluronik asitin yanı sıra retinol ve peptid içeren eserleri arayın.

Daha ağır tedaviler de bir seçenektir. Botoks üzere nörotoksinler boyun bandını yumuşatmak için kullanılabilir. Boynu yumuşatmak ve gençleştirmek için ince çizgiler ve kırışıklıklar için daha küçük partikül hyaluronik dolgu hususları kullanılabilir. Lazerler ve radyofrekans da bir seçenektir. Fraksiyonel CO2 lazerleri boyun kesiminin daha genç, daha az kırışık ve daha sıkı görünmesini sgöz yaşı dökmek (ağlamak) için şık çalışıyor. Akneli yahut çok koyucilt li şahısların bu çeşit tedavilerden uzak durması gerektiğini unutmayın.

Farklı eserler kullanılmalı mı

Bilhassa retinol yahut retinoid kullanırken birebir eserleri yüzünüze ve boynunuza da kullanın. Ve evet, bu güneş kremi için de muteber. Bununla birlikte, mahsusen boyun tasarrufuna yönelik tonlarca eser de vardır. Yaşlanma zıddı, boyun ve dekolte sıkılaştırıcı ve onarıcı kremleri tercih edin. Cildi sıkılaştırmak için antioksidanlar, retinil linoleat ve sıkılaştırıcı polimerler vardır.

Boyun kırışıklıklarını önlemek için

Güneş kremi ve tenbakımına ek olarak, hareket açıklığı sonlu olduğu için sarkmaları önlemek için; boynunuzu aşağıya bakacak formda hareket ettirmek alanına daha dik tutmaya çalışın. Boyun cilt sinin ince olması ve kendini düzgünleştirme kapasitesine sahip olmaması sebebiyle, tedbire kilit değere sahiptir.

Egzersiz boyun sarkmasını önleyebilir mi

Hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz lakin doğruyu söylemek gerekirse, kırışıklığı önlemek için eksiksiz egzersizler yok. Bununla birlikte, birtakım aletler (yüz silindirleri yahut gua sha gibi) ve boynunuzun yerçekimine karşı savaş etmesine yardımcı olacak tedaviler vardır.

Kadinvekadin

http://www.kadinvekadin.net/boyun-sarkmasi-ve

-kirisikliklardan-kurtulmak-icin-uzman-ipuclari.html

sağlıklı yaşama dair haberlerin bulunduğu www.yazanİnsan.com web sitemizde sizleri görmek bizleri mesrur eder 🙂

Boyun,Sarkma,Kırışık,Sık,Yaşlanma,Güneş,İnce

Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Boyun sarkması ve kırışıklıklardan kurtulmak için eksper ipuçları

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin