Memnun bir gebelik hamilelik yogasıyla mümkün

Konforlu bir gebelik süreci geçirmek isteyen ana adayları, yoganın vücudunuz, ruhunuz ve bebeğiniz için mucizevi yararlarına kulak verin ...


Memnun bir gebelik hamilelik yogasıyla mümkün

Konforlu bir gebelik süreci geçirmek isteyen ana adayları, yoganın vücudunuz, ruhunuz ve bebeğiniz için mucizevi yararlarına kulak verin!

Gevşemek, rahatlamak ve kendine şefkat göstermek. Bu 3 fiil okuduğunuz andan itibaren sizi de düzgün hissettirdiyse yoga, hasebiyle gebe yogası da size çok uygun gelecek.

Yoga yapmanın fizikî ve duygusal değişimlerimizde sağladığı yararlar birçok ilmî araştırma ile de desteklenirken, daha evvel hayatında hiç yoga yapmamış ve yoga ile birinci kez hamilelik sürecinde tanışan bayanların büyük çoğunluğu tevellüt sonrasında yogayı canlı olarak hayatlarına katıyor.

Hekimler da tavsiye ediyor

Gebe yogası; yoga pozlarının, solunum ve meditasyon çalışmalarının gebe bir bayanın muhtaçlığına yönelik biçimde uygulanmasıyla oluşuyor. Pozlarda daha çok kalça açıcı, pelvik taban adele(adele(kas))larını çalıştıran, değişen yük merkezi için omurga destekleyici hareketler ve bu devirde oluşması beklenen rahatsızlıklara âlâ gelen örneğin bulantı, kramplar için hususî hareketler hakim. Doğuma hazırlayıcı nitelikte olan solunum çalışmaları sayesinde gerilim ve telaş azalırken cilt n gevşeme ile rahatlama sağlanıyor. Bunu öğrenen ve tatbik ile doğal istikametten alışıklık kazanmış vücut, veladet sırasında dalgalar arasında gevşemek ve bir sonraki dalga ile baş edebilme gücünü kazanmış oluyor.

naturel ağrı kesici tesirine sahip

tenn solunumlerin endorfin yani doğal ağrı kesici tesirleri bulunuyor. Yoga derslerinin bir gayrı kıymetli bir kısmı olan meditasyon sayesinde ise ana adayları en çok muhtaçlık duyduğu periyotta içe dönüyor ve bebek ile bağlarını, muhaberesini kuvvetlendiriyor.

Ana adayları için toplumsallaşma menşesi

Fizikî ve duygusal yararlarının yanı sıra gebe yoga dersleri ana adayları için bir toplumsallaşma ve paylaşım ortamı da hazırlıyor. Gebe yogası sayesinde ana adayları hamilelik yolculukları boyunca kendilerini daha sağlıklı, pratik ve inançta bir veladet ortamına hazırlarken bunu yalnız olmadıklarını hissettikleri ve onları anlayan bir etraf içerisinde gerçekleştirmiş oluyor. Yalnızca doğal tevellüdü düşünen ana adayları için değil tüm ana adaylarının bir bilirkişi eşliğinde yogadan faydalanması tavsiye ediliyor.

Kadinvekadin

http://www.kad

invekadin.net/mutlu-bir-gebelik-hamilelik-yogasiyla-mumkun.html

sağlıklı yaşama dair haberlerin bulunduğu www.yazanİnsan.com web sitemizde sizleri görmek bizleri mesrur eder 🙂

Yoga,Hamile,Anne Adayları,Doğum


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Memnun bir gebelik hamilelik yogasıyla mümkünBir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin