Kerevizin cilde faydaları nelerdir? Kereviz sapı suyu ne işe yarar?


Birçok kişinin kokusunun sertliğinden ötürü sevmediği fakat yanlışsız pişirildiğinde tadı olağanüstü olan kereviz, kişilerin hem vücut hem de ...


Kerevizin cilde faydaları nelerdir? Kereviz sapı suyu ne işe yarar?

Birçok kişinin kokusunun sertliğinden ötürü sevmediği fakat yanlışsız pişirildiğinde tadı olağanüstü olan kereviz, kişilerin hem vücut hem de tensıhhatinde epey kıymetli rol oynuyor. Eksperlerin yaptığı araştırmalar sonucunda kereviz cilt te anti-aging tesir oluşturarak sivilcelerin uzaklaşmasını sağlıyor. Evet kerevizin cilde yararlarından yararlanmak için nasıl tüketilmelidir? Kerevizin cilde öteki yararları neler? Gelin birlikte öğrenelim…

Kereviz, maydanozgiller familyasına ilişkin epey yararlı bir sebzedir. Kendine has tadıyla düşük kalorili sebzeler arasında olan kereviz,  kış aylarında pazar tezgahlarına geliyor. Ilık iklim seven kerevizin yaprakları zerzevat olarak tüketilir. Kereviz bünyesinde ziyadesiyle mineral ve vitamin barındırır. Tam bir karaciğer dostu olan kereviz karaciğer meselesi olanların tüketmesi gereken bir sebzedir.Uzman hekimlerin kolesterol hastalarının tüketmesini önerdiği kereviz tıpkı zamanda yüksek tansiyona da âlâ gelir. bütün bu yararlarının yanında kerevizin tensıhhatine da düzgün geldiğini biliyor muydunuz?

Bu denli yararının yanında kereviz tenbakımında da epey tesirli bir zerzevat. İçerisinde bulunan mineraller ve vitaminler sayesinde cildinizin yenilenmesini ve nemlenmesine ekte bulunuyor. kereviz maskesinin cilt teki sivilce sorunlarına de uygun geldiği söylenmekte. Kereviz içerisinde C vitamini, D vitamini, A vitamini, B6 ve B12 vitaminleri barındırır. Antioksidan özelliği sayesinde kereviz vücudu temizler. Varsa vücutta oluşan iltihabı düzgünleştirir.

ANTİ-AGE TESIRI SAĞLIYOR

Kereviz, potansiyel antioksidan olarak vitamin A, E ve C vitaminlerini barındırır. A vitamini yaşlanma belirtilerini en aza indirirken, E vitamini ise cildin nemini korur.

CİLDİN ELASTİK ÖZELLİĞİNİ ARTTIRIR

Kerevizde bulunan Omega-6 yağ asidi, cilde parlaklık ve esneklik kazandırır. Başkaca, kalsiyum, selenyum, fosfor, potasyum ve magnezyum üzere mineraller ile cildinizin sıhhatini korur.

YAĞLI CİLTLERE TESIRLI

Yağlı cilt ten şikayet eden kişiler günlük olarak kereviz suyu içebilir. Bir gayri yol de kerevizi dilimleyip suyun içinde kaynatın. Buzdolabına koyun. Gece yatmadan evvel cildinizi tonik olarak kullanın. Bu prosedür ile cildiniz PH istikrarını tekrar sağlayacaktır.

SİVİLCE VE AKNELERE ÂLÂ GELEN KEREVİZ MASKESİ TANIMI

MATERYALLER

Kereviz
Çay ağacı
Nane yağı

YAPILIŞI

Bu materyallerden birer ölçü kereviz suyunun içine katın ve cildinize uygulayın, bir vade sonra durulayın. Haftada üç gün pratiğiniz gerekiyor. Bu sayede sivilce izleri, akne izleri üzere geçmesi güçlükle izlerde muhakkak yararını görebilirsiniz.

Yasemin

sağlıklı yaşama dair haberlerin bulunduğu www.yazanBirey.com web sitemizde sizleri görmek bizleri mesrur eder 🙂


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
1
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
1
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
1
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kerevizin cilde faydaları nelerdir? Kereviz sapı suyu ne işe yarar?Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin