PMS döneminde pamuk gibi olmanın yolları

Regl başlamadan 1 hafta önce şişkinlik ve beraberinde gelen bütün huzursuzluklar kendini gösteremeye başlar. Her ortam bunaltıcı, her hikaye ...


Regl başlamadan 1 hafta önce şişkinlik ve beraberinde gelen bütün huzursuzluklar kendini gösteremeye başlar. Her ortam bunaltıcı, her hikaye rahatsız edici, her insan kusurlu üzere gelir. Baş dönmesi, terleme, mide bulantısı ve depresyon da uğraşı. İşte bu regl öncesi belirtileri, neredeyse her hatunun kabusu. Bu devri daha hafif geçirmenizi sağlayacak bir program uygulamak mümkün. Artık ardınıza yaslanın ve sıhhatinizi sisteme sokacak bu tekliflere kulak verin.

Yalnız değilsin

Hayır, cinnet getirmiyorsun. Regl öncesinde bu belirtileri birçok hatun seninle birlikte yaşıyor. Yalnız olmadığını kabul ederek arkadaşlarından destek alman, bu devirdeki yaşayacağın yalnızlık hissini ortadan kaldırmaya yardımcı olacaktır.

Kafeinden uzak dur

Baş ağrısı ve göğüs hassasiyetine neden olan şey kafeindir. Bu yüzden regl başlamadan 1 hafta evvel çay, kola, kahve ve çikolatayı azalt velev kes. Vücudunuzda ödem yapabilecek bütün zararlı hususlardan uzak dur: Sigara, alkol vs.

Kendini kedi üzere hisset

Karnında kramplar başladıysa hekiminin önerdiği ağrı kesiciyi kullanabilir, sıcak duş ve sıcak su torbasıyla sıcak bağlantılar kurabilirsin. Unutma ki, sıcak olan her şey senin en yakın dostun artık.

Duygusallığı bir kenara bırak

Şayet duygusallaştığını hissediyorsan tartışmalara girme, her şeyi ziyade ciddiye alma. Kalanaturel çiçek Doğal çiçek balıııııklardan, değerli kararlardan, ön planda olacağın durumlardan bir müddetliğine uzaklaş.

Ruhunu besleyen çaylar iç

Kendini gergin hissediyorsan bu periyoda şahsi rahatlatıcı çayları dene. Mesela papatya çayı ruh haline çok güzel gelebilir.

Enerjini yüksek tut

fazla bol B,C ve D vitaminleri al. Bunlar enerjini yanına getirecek ve mutsuzluk hissine son verecek. Münhasıran koyu yeşil yapraklı zerzevatları ve meyveleri dolabından eksik etme.

Uyku nizamına dikkat et

Nizamlı bir uyku PMS periyodunu daha rahat geçirmeni sağlar. Uyuyamıyorsan, uykudan evvel kitap oku ve bir bardak ılık süt iç.

Gerilimi kendinden uzaklaştır

Karnına yavaşça masaj yapmak, orta süratte bir yürüyüş, duru hava almak gerilim ve sendromun kaygılı düşüdür. tüm gerilimi kendinden uzaklaştıracağın aktivitelere dahil ol ve huzur olmanın yollarını ara.

Beslenmene dikkat et

Bu devirde beslenmene her zamankinden daha çokça dikkat etmen gerekiyor. Magnezyum eksikliği açlığa ve halsizliğe neden olur. fazla bol ceviz, fındık, badem, mercimek, kepek ekmeği, ıspanak, roka, muz, ananas ve nane tüket.

Vücudunu çalıştır

Kendini yoga, pilates ve solunum egzersizleriyle rahatlat. Böylelikle hem ruhsal hem de bedensel açıdan gevşeyeceksin. Fizikî aktiviteler bilinenin tersine bu devrin en kıymetli ilacı olabilir.

Gizem Bozdağ

Kadinvekadin

http://www.kadinvekad

in.net/pms-doneminde-pamuk-gibi-olmanin-yollari.html

sağlıklı yaşama dair haberlerin bulunduğu www.yazanİnsan.com web sitemizde sizleri görmek bizleri mesrur eder 🙂

UzakBeğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

52
15 shares, 52 points

Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

PMS döneminde pamuk gibi olmanın yollarıBir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin