Milia nedir? Evde milia nasıl tedavi edilir? Yüzdeki yağ bezeleri nasıl geçer?


Son günlerde çok yaygın bir tensorunu olan milia ve milium konusunda sizleri bilgilenmek için önünüzdeyiz. Yağ bezesi yahut ucu beyazlayan ...


Son günlerde çok yaygın bir tensorunu olan milia ve milium konusunda sizleri bilgilenmek için önünüzdeyiz. Yağ bezesi yahut ucu beyazlayan sivilce ile karıştırılan milia hanede yanlış müdahale edildiğinde önemli sıhhat dertlerine neden olabilir. Haberimizin detaylarında milia konusunda tüm ayrıntıları bulabilirsiniz.

Milia, genellikle 3 mm’den küçük yüzeysel keratin kistleridir. Umumiyetle yağ bezesi ile karıştırılan milia, yüzde bir tane çıktığında milium deniliyor. bütün yaş öbeklerinde görülebilen bu durum, keratinin tenyüzeyinde sıkışması ile ortaya çıkıyor. Küçük beyaz yahut sarı renkli kubbe üzere kabarıklar halinde çıkan milia, sivilce üzere kaşıntılı ve ağrılı değildir. ilk çıktığında korkutucu bir durum üzere görünen beyaz kistler, kesinlikle mütehassıs tarafından tedavi edilmesi gereken bir ciltmeselesidir. Elle sıkılmaması ya da metal bir aparat ile yok etmeye çalışılmamalıdır. Nadiren genital kesim üzere vücudun sair ortamlarında görülebilen sorunu yenidoğan bebeklerde de çok sık rastlayabilirsiniz. Evet milianın nedenleri nelerdir? Milia tedavisi nasıl yapılır? Milia konutta tedavi edilir mi? Sorularının karşılığını gelin birlikte öğrenelim…

MİLİA sebep OLUŞUR?

Milia ya da millium yanlış beslenme ya da genetik özelliklere bağlı olarak oluşur. Göz altındaki damarlarda yağ birikmesi sonucu ortaya çıkar. Estetik açıdan beğenilen olmayan bu imaj vücuttaki farklı hastalıklarında habercisi olabilir. Göz altınızdaki bu bir ya da birkaç taneden oluşan beyaz sivilcelerin oluşmasındaki en değerli nedenlerden biri de kandaki yağ kıymetlerinin yüksek olmasıdır.

Gün içinde ziyade kafein içeren içecekler içilmesi, artan yağ tüketimi milia oluşumuna taban hazırlayabilir. Uykusuzluk ve sıhhatsiz hayat usulde göz altında bu yağ bezelerinin oluşmasına neden olabilir.

NASIL TEDAVİ EDİLİR?

Uzun vakittir cildinizde bulunan küçük yağ bezelerinin neden kaynaklandığınız öğrenmeniz birinci adım olacaktır. Kompetan hekimden husus ile ayrıntılı malumat almanız gerekir. Çok sayıdaki ve uzun vakittir bulunan milialar için cerrahi süreç gerekebilir.

KONUTTA MİLİA TEDAVİSİ İÇİN TAHLIL TEKLIFLERI

Cildinizi ve göz muhitinizi berrak tutmak birinci adım olacaktır.

Rezene yağını nizamlı olarak kullandığınızda göz muhitinizdeki yağ bezelerinden pratiklıkla kurtulabilirsiniz.

Papatya çayını demleyin ve ılık bir hale geldiğinde cildinizde tonik olarak kullanın. Haftada birkaç kere bu uygulamayı tekrarlayabilirsiniz.

Bir patatesi haşlayın ve kabuklarını soyun. Bir çorba kaşığı patatesi ezin ve püre haline getirin. Göz etrafınıza maske olarak uygulayın. 10 dakika sonra cildinizi temizleyebilirsiniz.

AVOKADO VE BUĞDAY MASKESİ

GEREÇLER

1 çorba kaşığı avokado

1 tatlı kaşığı buğday yağı

YAPILIŞI

Avokadoyu cam bir kabın içinde ezin ve püre haline getirin. Buğday yağını ekleyin ve karıştırın. Makyajdan arındırılmış ve arı olan göz etrafınız hafif bir masaj ile uygulayın. 5 dakika sonra cildinizi temizleyin.

Yasemin

sağlıklı yaşama dair haberlerin bulunduğu www.yazanBirey.com web sitemizde sizleri görmek bizleri mesrur eder 🙂


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Milia nedir? Evde milia nasıl tedavi edilir? Yüzdeki yağ bezeleri nasıl geçer?Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin