Kalıcı makyaj nedir? Kalıcı makyaj ne kadar kalır? Kalıcı makyaj nasıl sildirilir?


Günümüzün en tanınan hoşluk kolaylerinden biri olan kalıcı makyaj, mahsusen de kaşları konusunda seyrek olduğu hakkında şikayetçi olanların ...


Günümüzün en tanınan hoşluk kolaylerinden biri olan kalıcı makyaj, mahsusen de kaşları konusunda seyrek olduğu hakkında şikayetçi olanların tercih ettiği ve yaptıklarında mutlu kaldığı bir sistemdir. Şimdilerde dudak, kirpik dibi, tenyüzerine ve vücudunuzun vesair kısımlarına de uygulanabilen kalıcı makyajı mercek altına aldık.

Kalıcı makyaj, gayrı bir ismi ile “Mikro Pigment uygulaması” insanların istediği nazaran belli başlı bölgelere  steril iğneler kullanılarak bitkisel içerikli hususların enjekte edilmesine verilen isimdir. Son yıllarda popülaritesi artan kalıcı makyaj, katiyetle bitkisel içerikli eserler kullanılarak yapılır. Sıhhat açısından epey sağlam olan kalıcı makyaj, bitki özlü olduğundan alerjik reaksiyon oluşturmuyor. Yüz kesimine kişisel olarak tasarlanan bu eserler, dövme süreci ile karıştırılıyor. Gelgelelim dövme kalıcılığıyla hafızalara yerleşmiştir. Kalıcı makyaj ise zaman içerisinde yavaş yavaş cilt ten silinerek kaybolur. Umumiyetle kaşlarda yaptırılan bu kalıcı makyaj artık günümüzde dudak, göz ve daha bir çok ortama uygulanabilmektedir. 

Çok hijyenik bir ortamda yapılmasına dikkat edilmesi gereken kalıcı makyaj, mikro iğneler ile cilt altına külliyen organik olan boyaların yerleştirilerek uygulanmasıyla yapılıyor. Her bayanın duyduğunda heyecanlandığı bu formül, günlük hayatınızı pratiklaştıracak. Münhasıran de tentonunun eşitlenmesi ve pürüzsüz bir biçimde görünmesini sağlayan kalıcı makyaj,  cilt nin üst tabaadele(adele(kas))ına yapılmaktadır.

PEKALA KALICI MAKYAJ NE KADAR KALIR?

Uygulandıktan sonra kişinin tenesnekliğine, cildindeki nem nispetine, yaşına ve diğer çevresel faktörlere nazaran kalıcılığının vadesi değişen bu formül en az 2, en ziyade ise 5 yıl kadar tesirini göstermektedir. Şayet daha ziyade kalmasını istiyorsanız mütehassıs estetisyenin belirlediği tarihlerde rutuj süreçlerine gitmelisiniz. 

KALICI MAKYAJ NASIL SİLİNİR?

Kalıcı makyaj silme süreci yapılacak olan ortama dövme sistemiyle ilaç enjekte edilerek yapılır. Bu sürecin maksadı ilacın altında kalmış olan kalıcı makyajı cilt den dışarı atmaktır. Bu formülle yapılan kalıcı makyaj silme süreci cildinize ve tüylerin dökülmesine neden olmadığı üzere en sağlıklı formül olarak bilinir.

Kalıcı makyaj silme süreci uygulanan ortam bir hafta sonra zar biçiminde bir kabuk atar. Bu durum sizi korkutmasın zira bu cilt nin alt tabaadele(adele(kas))ında bulunan kalıcı makyaj

nızda silindiği manasına gelir. Yapılan bu süreç sayesinde kalıcı makyajdan büsbütün kurtulmuş olursunuz.

Yasemin

sağlıklı yaşama dair haberlerin bulunduğu www.yazanBirey.com web sitemizde sizleri görmek bizleri mesrur eder 🙂


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kalıcı makyaj nedir? Kalıcı makyaj ne kadar kalır? Kalıcı makyaj nasıl sildirilir?Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin