Doğru tedavi için hastalıklarınızı gizlemeyin

Dt.Pertev Kökdemir, '' Diş doktorlarının aldığı tıbbi hikaye bir gayri ismiyle anamnez, yapacağımız tedavinin doğruluğu ve hastaların umum ...


Dt.Pertev Kökdemir, ” Diş doktorlarının aldığı tıbbi hikaye bir gayri ismiyle anamnez, yapacağımız tedavinin doğruluğu ve hastaların umum sıhhati açısından son kademe kıymetlidir. Sorduğumuz her sorunun bir sebepi ve bunu dikkate almamız gereken bir durum vardır.” dedi.

iyileştirmeyi olumlu etkiliyor

Hastalar bazen sorularımıza sahih karşılık vermekten kaçınırlar. Kelam konusu olan kendi sıhhatleri olduğundan kesinlikle yanlışsız yanıtlar verilmelidir diyen Dt.Kökdemir, bazen umumî sıhhat durumları ile ilgili olarak direk tabipleri ile de muhabereye geçilmesinin gerekli olduğunu ve tedaviye umumî sıhhat doktorunun de yazılı onay verilmesi ile tedaviye başlandığını kelamlarına ekledi. Örneğin şeker illeti olan bir İnsande hastanın şeker seviyesi alışılagelmiş hadler içerisindeyse yeniden de hastaya şahsi ‘akıllı hidrofilik implantlar’ uygulanması implantın uzun periyot başarısı için daha yanlışsız olacaktır. ancak anamnez alınırken hasta ilaçlarını tertipli aldığı için şeker hikayesini gizlerse hasta için en ülkü implant pratiği yapılmayacaktır. Bu da implantı uzun devir muvaffakiyetini etkileyecektir.

Anamnez nedir

Anamnez hastanın tıbbi geçmişidir. Hastanın kendisinden yahut yakınlarından geçmiş yahut var olan marazları ve alerjik durumları hakkında haberlerin tümünü kapsamaktadır. Dt.Kökdemir, ”Anamnez alırken sorduğumuz soruların umumi maksadı, tedaviyi ve hastanın sıhhatini etkileyebilecek her türlü malumata ulaşmak ve bu doğrultuda tedbir alarak en akıllıca tedaviyi planlamaktır.” Dedi.

Kadinvekadin

http://www.kadinvekadin.ne

t/dogru-tedavi-icin-hastaliklarinizi-gizlemeyin.html

sağlıklı yaşama dair haberlerin bulunduğu www.yazanİnsan.com web sitemizde sizleri görmek bizleri mesrur eder 🙂

Hasta,Doğru


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğru tedavi için hastalıklarınızı gizlemeyinBir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin