Muz kabuğunun cilde faydası var mı? Cilt bakımında muz nasıl kullanılır?


Meyveler arasında en çok tüketilen birebir hengamda doyurucu tesiri bulunan muz, hem vücuda hem de cilde birbirinden inanılmaz yararları ...


Meyveler arasında en çok tüketilen birebir hengamda doyurucu tesiri bulunan muz, hem vücuda hem de cilde birbirinden inanılmaz yararları bulunuyor. Besleyici özelliği ile bilinen muz eksperlerin radarına girdi. cilt lekelerinden sivilcelere ve daha birçok yararı bulunan muzun cilde yararlarını sizler için derledik. Duyunca çok şaşıracağınız muzun cilde yararları ve meskende muz maskesi tanımları yalnızca yasemin.com’da!

Muz, güçlü bir potasyum aslıdır. İçerdiği vitamin ve minerallerle vücuda birçok yararı bulunan muz, kalppp sıhhati için tabiplerin da önerdiği meyveler arasında mekan alıyor. Spor ve diyet yapanların da ilgi odağı olan bu meyveyi sevmeyen yoktur. Güneydoğu Asya’nın tropikal kesimlerinde doğal olarak yetişen muz, memleketimizin de en çok tüketilen meyveleri arasında. Hal bu türlü olunca bilirkişiler da severek tüketilen bu meyveyi mercek altına aldı. Sağlıktan diyete, sıklıktan saç bakımına kadar inanılmaz yararları bulunan muzun cilde olan yararlarını sizlerle paylaşıyoruz. Konutta her gün tükettiğiniz muzun cilde yararlarını öğrenmek için sabırsızlanıyorsanız kesinlikle metnimizi inceleyebilirsiniz.

Muzun içerisinde bulunan B vitamini sayesinde Oksidatif gerilime ve yaşlanmaya neden olan bağımsız radikallere karşı savaşarak gecikmesine yardımcı olur. Siz de yaşlılık izlerinin gecikmesini istiyorsanız kesinlikle her gün 1 tane muz tüketmelisiniz.

Hassas, esnek ve tıpkı vakitte kızarık bir cildiniz varsa muz maskesi sayesinde bu durumu oradan kaldırabilirsiniz. Kimyasal içeren riskli kozmetik eserleri tercih etmek yanına doğal bir meyve ile maske uygulamak cildinize çok düzgün gelecektir.

Muzun içerisinde bol ölçüde çinko bulunuyor. Çinko ise cilt te oluşan sivilcelerin iltihaplanmasını önleyerek mikropların uzaklaşmasına destek oluyor. Birebir vakitte bol ölçüde C vitamini barındıran muz ciltsıhhatini koruyarak kolajen üretimini hızlandırır.

Cildiniz için kusursuz bir meyve olan muz, içerisinde bulunan A vitamini sayesinde cildin nem nispetini artırır hem de zarar(zarar(hasar)) görmüş, kurumuş, matlaşmış cildi kısa müddette onarır. Cildinizin kuruluğundan ve gerginliğinden şikayetçiyseniz olgunlaşmış muz ile bir maske hazırlayabilirsiniz.

MUZ İLE YAPILAN MASKE TANIMLARI

CİLDİ NEMLENDİREN MASKE TANIMI

Olgunlaşmış muzun yarısını bir adele(adele(kas))enin içerisinde ezin. Göz muhiti hariç tüm cildinize eşit ölçüde uygulayın. 25 dakika kadar cildinizde beklettikten sonra yüzünüzü su ile yıkayın. Maskenin tesirini arttırmak için içerisine az ölçüde naturel çiçek Doğal çiçek balıııı ekleyebilirsiniz.

KURU CİLTLERE MUZ MASKE TANIMI

1 tatlı kaşığı yoğurt ,1 ampül E vitamini ve 1 tane muzu püre olana

kadar karıştırın. Yüzünüze uygulayıp 30 dakika kadar bekletin. Bekletilmiş muzu suyla temizleyebilirsiniz. 

Yasemin

sağlıklı yaşama dair haberlerin bulunduğu www.yazanBirey.com web sitemizde sizleri görmek bizleri mesrur eder 🙂


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Muz kabuğunun cilde faydası var mı? Cilt bakımında muz nasıl kullanılır?Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin