Çocukları enfeksiyonlardan korumak için öneriler

Mekteplerin açılması, evlatların kalanaturel çiçek Doğal çiçek balııııık meydanlarda toplu formda bulunmalarının marazların yayılımını ...


Mekteplerin açılması, evlatların kalanaturel çiçek Doğal çiçek balııııık meydanlarda toplu formda bulunmalarının marazların yayılımını artırdığını belirten İstanbul Rumeli Üniversitesinin Tatbik Hastanesi olan REYAP Hastanesi Evlat Sıhhati ve Illetleri Eksperi Dr. Refika İlbakan Hanımeli, “Vücudumuz da değişen hava koşullarına ayak uydurmakta güçlük çeker ve bu aylarda üstcilt effüs yolları illetleri artar” sözlerini kullandı.

Soğuk algınlığı, nezle, grip, bademcik iltihabı, soluk borusunun iltihabı, sinüzit, orta kulak iltihabı üzere marazların kışın çocuklarda daha sık görüldüğünü belirten Uzm. Dr. Refika İlbakan Hanımeli üst yolunum enfeksiyonlarından korunmanın yollarını anlattı.

Aşıları devranında yaptırın

Bu marazların birden fazla ayaktan tedavi edilebilmektedir. Her evladın illetlere karşı direnç kazanması için bu marazları geçirmesi gerekmektedir. En gelişmiş memleketlerde bile 5 yaşın altındaki evlatlar 1 yılda ortalama 6-8 kere hastalanmaktadırlar. Bilhassa kreşe ve mektebe başlayan evlatların birinci yıllarda daha sık hastalanması doğal bir durumdur.

Evlatların aşılarının devrinde ve tam olarak yaptırın. Evlatlarınıza küçük yaşta şahsî hijyen, el yıkama ve bakımının değerini öğretin. Öksürüp hapşırırken ağzını eliyle değil koluyla ya da kağıt mendil ile kapatması gerektiğini öğretin. Evlatların likit alımını arttırın. Istikrarlı beslenme

sini sağlayın. Hastaysa mektebe göndermeyin. Evlatları iki, üç gün meskende tutmak düzgünleşmesini pratiklaştırır. Konutunuzu her fırsatta havalandırın.

Kadinvekadin

http://www.kadinvekadin.net/cocuklari-enfeksiyonlardan-korumak-icin-oneriler.html

sağlıklı yaşama dair haberlerin bulunduğu www.yazanİnsan.com web sitemizde sizleri görmek bizleri mesrur eder 🙂Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

61
16 shares, 61 points

Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çocukları enfeksiyonlardan korumak için önerilerBir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin