Hamileyken kaçınılması gereken 7 besin

Istikrarlı beslenmek her devir değerlidir, gelgelelim gebeyken daha da kıymetlidir. Gelişmekte olan bebeğinizin gereksinim duyduğu temel besinler ...


Istikrarlı beslenmek her devir değerlidir, gelgelelim gebeyken daha da kıymetlidir. Gelişmekte olan bebeğinizin gereksinim duyduğu temel besinler, vitaminler ve mineraller vardır.

Birden fazla yiyecek inançlıdır, gelgelelim hamilelik sırasında kaçınmanız gereken kimi besinler vardır. Gebeyken hastalanmanıza yahut bebeğinize zarar verebileceğinden kaçınmanız yahut dikkat etmeniz gereken birtakım yiyecekler vardır. Temel olarak, enfeksiyonlara neden olabilecek ve bebeğinizde enfeksiyon üzere dertlere neden olabilecek bakteri içeren yiyeceklerden kaçınmak değerlidir.

İşte liste:

1. gebelik sırasında alkolden kaçının: Alkol erken veladet, zihinsel zayıflık, tevellüt kusurları ve düşük tevellüt yükü üzere sıkıntılara yol açabilir.

2. Düşük yapma mümkünlüğünü azaltmak için birinci trimesterde kafeinden kaçının: Umumi bir kural olarak, kafein hamilelik sırasında günde 200 mg’dan daha az ile sonlu olmalıdır. Kafein bir idrar söktürücüdür, yani vücuttan likitlerin atılmasına yardımcı olur. Bu durum su ve kalsiyum kaybına neden olabilir. Kafeinli içecekler alanına bol ölçüde su, meyve suyu ve süt içmeniz değerlidir. Kimi araştırmalar, çok ölçüde kafeinin, düşük, erken veladet, düşük veladet yükü üzere meselelere yol açabileceğini göstermektedir. En inançlı şey kafein tüketiminden kaçınmaktır.

3. Sakarin: Sakarin tasarrufu hamilelik sırasında mutlaka önerilmez, zira plasentayı geçebilir ve fetal dokularda kalabilir.

4. Yekun yağ ölçüsü: Yediğiniz yekun yağ ölçüsünü günlük yekun kalorinizin yüzde 30 yahut altına düşürün. gün boyu 2000 kalori alan bir kişi için bu, günde 65 gram ya da daha az yağ manasına gelmektedir.

5. Cıva seviyesine sahip naturel çiçek Doğal çiçek balıııııkları yemeyin: gebelik sırasında tüketilen cıva; gelişimsel gecikmeler ve dimağ zarar(zarar(hasar))ı ile irtibatlıdır. Ağır metal içeren besinlerin tüketilmemesine itina gösterilmelidir. Çiğ naturel çiçek Doğal çiçek balıııııklardan da kaçınılmalıdır.

6. Pişmemiş yahut az pişmişten kaçının: Üzerindeki bakteriler sebebiyle pişmemiş deniz mahsulleri ve az pişmiş kümes hayvanlarından kaçınılmalıdır.

7. Yıkamadan tüketmeyin: Sebzeler inançlıdır ve istikrarlı bir diyetin gerekli bir modülüdür. ancak rastgele bir bakteriye maruz kalmamak için yıkandıklarından emin olmak kıymetlidir.

Besinlerdeki ağır metaller nedir

Kadinvekadin

http://www.kadinvek

adin.net/hamileyken-kacinilmasi-gereken-7-besin.html

sağlıklı yaşama dair haberlerin bulunduğu www.yazanİnsan.com web sitemizde sizleri görmek bizleri mesrur eder 🙂

Kafein,Doğum


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hamileyken kaçınılması gereken 7 besinBir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin