K-Beauty 101: Yeni başlayanlar için adım adım Kore cilt bakımı rutini

Son yıllarda herkesin severek içine daldığı K-Beauty yerküresi, Koreli hatunların porselen üzere cilt lerinden ve bu cildi sürdürülebilir kılmak ...


Son yıllarda herkesin severek içine daldığı K-Beauty yerküresi, Koreli hatunların porselen üzere cilt lerinden ve bu cildi sürdürülebilir kılmak için kullandıkları eserlerden ve uyguladıkları rutinden doğuyor. Her geçen gün yeni teknolojilerin ve inovatif formüllerin ortaya çıktığı Kore kozmetiği yerküresindeki rekabetçi ortam, eserlerin kaliteli, doğal, organik ve tesirli içeriklerinin en büyük menşesi. Bu eserler dört dörtlük bir rutin eşliğinde uygulandığında hem pek çok tenonarımına yardımcı oluyor hem de gençlik, doğallık ve parlaklık hayal olmaktan çıkıyor.

Kore tenbakımı rutini öncesi: Bunları biliyor musun

10 aşamalı Kore ciltbakımının nimetlerinden faydalanabilmek için öncelikle kimi soruların yanıtını net olarak yanıtlayabilmek gerekiyor. Her bir İnsane şahsi olarak değişen ciltbakımı yolculuğuna başlamadan evvel ciltyapısını ve bu yapıya kişisel muhtaçlıkları belirlemek koşul. Bu yolculuk öncesinde yanıtlanması gereken sorular şöyle:

– cilt imalat nedir? Karma, yağlı, kuru, sıradan yahut hassas tentiplerinden hangisi?

– cilt meselelerim neler? Sivilce, tenlekeleri, siyah nokta, kırışıklık üzere problemlerden hangilerine sahibim?

– Cildimi etkileyen çevresel faktörler neler? Mevsimlerden, havadan, bulunduğum ortamdan nasıl etkileniyorum?

– Cildim hangi içeriklere karşı hassasiyet gösteriyor?

O halde hazırız: İşte 10 adımlı Kore ciltbakımı rutini

Bu soruları cevapladıktan sonra gönül rahatlığıyla Kore ciltbakımı rutinini pratiğe geçebilirsin. İçeriklerin cildin o anki gereksinimlerine nazaran değişkenlik gösterebildiği, cildin tüm gereksinimlerine yanıt veren bu bakım rutininde eserleri yanlışsız sırayla tatbike ihtimam göstermek çok kıymetli.

İşte sırasıyla, adım adım meşhur Kore tenbakım rutini:

1. Yağ bazlı temizleyici: Kore ciltbakım rutininde aklık birinci iki aşamayı oluşturuyor. Cildini yağ ve kirden arındırmak için öncelikle yağ bazlı bir temizleyici seçmelisin.

2. Su bazlı temizleyici: 2. aşama yağ ve kirden arta kalanları temizlerken cildi nemlendirerek bakıma hazır hale getiriyor.

3. Peeling: Cildi meyyit cilt den arındırmak, tıkanmış gözenekleri açmak ve cildi yenilemek için peeling yapmak kaide. Haftada en az 1 defa yapılması öneriliyor.

4. Tonik: Cildin pH seviyesini dengeliyor, gözeneklere bakım yaparken cildin hafifçe nemlenmesini sağlıyor. Bu biçimde tensair aşamalara en yeterli biçimde hazırlanmış oluyor.

5. Esans: Kore’ye has bir eser olan esans koku demek değil. cilt bakımının kalbi olarak isimlendirilen bu eser çeşidi, serumdan daha az ağır bir yapıda ve cilttarafından süratlice emiliyor. Cildin onarılması, nemlendirilmesi ve yenilenmesinde serumun en büyük tamamlayıcısı.

6. Serum & Ampul: Bu eser öbeğine tedavi ediciler de denebilir. Her bir eser diğer bir işlevle tasarlandığından ciltgereksinimlerine nazaran seçilmeli. Bu gayeyle kırışıklık, akne, ciltlekesi, dehidrasyon ve tentonu üzere pek çok farklı sıkıntıya hususî olarak tercih edilmeleri gerekiyor.

7. Maske: Rutinin tahminen de en tesirli ve sefalı eserleri maskeler. Çok farklı tenproblemlerine ve gereksinimlerine nazaran tasarlanan maskelere 20 dakikalık küçük meditasyonlar da denebilir. Çok süratli tesir etmeleri sebebiyle epeyce yararlı eserler.

8. Göz kremi: Rutinde yüzün en hassas yeri olan göz etrafına mütenasip bir eser kullanmak kaide. Göz çukurunun tamamına, göz pınarlarına dikkat edecek biçimde hafifçe sürülmesi gereken göz kremleri göz etrafını ağır formda nemlendirerek yaşlanma belirtilerini geciktiriyor.

9. Nemlendirici: cilt bakım rutininin 9. ve altın aşamasını hem gündüz hem de geceleri yüzün tamamını nemlendirmek oluşturuyor. Düzgün bir nemlendirici ciltiçin bariyer vazifesi görüyor ve yararlı içerikleri cilde hapsediyor.

10. Güneş kremi: Erken yaşlanma belirtilerinden ve zararlı güneş ışınlarından korunmanın en kıymetli yolu hami kullanmak. Bunun için dışarı çıkmadan evvel cilde güneş kremi ya da SPF içeren bir BB/CC krem yahut kompakt cushion sürmek gerekiyor.

Bu son aşama detaylı Kore ciltbakımı rutini, cildinin gereksinimlerini karşılaman, aradığın tazeliğe ve ışıltıya ulaşman açısından epeyce tesirli.

Çabucak yarın denemeye ne dersin?

Kadinvekadin

http://www.kadinvekadin.net/k-beauty-101-yeni-basl

ayanlar-icin-adim-adim-kore-cilt -bakimi-rutini.html

sağlıklı yaşama dair haberlerin bulunduğu www.yazanİnsan.com web sitemizde sizleri görmek bizleri mesrur eder 🙂

cilt ,Rutin,Göz,bakimm,Etki,Ürünler,Önce,Gün,Krem,Yağ,Aşama,Ürün,Kore cilt bakimmı


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

K-Beauty 101: Yeni başlayanlar için adım adım Kore cilt bakımı rutiniBir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin