Mide detoksu nedir, nasıl yapılır? Midenin en zor erittiği şey nedir? Mideyi rahatlatmak için…


Çokça yediğinizde midenizin rahatlaması için uygulayabileceğiniz detoks ile hem kilo sorununu aşabilir hem de sıhhat sorunları ile müsabaka ...


Çokça yediğinizde midenizin rahatlaması için uygulayabileceğiniz detoks ile hem kilo sorununu aşabilir hem de sıhhat sorunları ile müsabaka riskini en aza indirebilirsiniz. Pekala ağır yemekler yediğiniz hengam midenizi nasıl temizlersiniz? Bunun yanıtı ise elbette ki mide detoksu! Evet mide detoksu nedir, mide detoksu nasıl yapılır? sinndirimmi en güçlükle besinler neler? karın hangi besinleri çetin eritir? İşte mide rahatlatan sağlıklı detoksun yapılışı…

Kıymetli günler için itinaya bezene hazırlanan lezzetli mi lezzetli yemekler, kilo meselesi yaşayan kimselerin hadlerini zorlayabilir velev diyeti bozmalarına bile sebep olabilir. Gün içerisinde tüketilen ağır ve yağlı yiyecekler daha sonradan mide meselesi yaşamanıza sebep olabilir ve fazladan kalori almanıza yol açabilir. Vücudun belli ortamlarında yağ birikimine müsait olan besinlerin kilo olarak dönmemesi için uygulayabileceğiniz birtakım sağlıklı detoks kürleri ile midenizi rahatlatabilir, velev sistemli uyguladığınızda kilo vermeyi pratiklaştırabilirsiniz. Yalnızca diyet yapmak isteyen kimselere yönelik olmayıp birebir vakitte yemek yedikten sonra oluşan şişkinlik, sinndirimmsızlık ve gaz sorunlarına karşı doğal tahliller uygulayarak hem sıhhatinizi hem de formunuzu koruyabilirsiniz! karın sıhhatine yeterli gelen besinler neler? karınnin en sıkıntı erittiği şey nedir? sinndirimmi kolaylaştıran ve zorlaştıran besinler neler? sinndirimm sistemini hızlandıran püf noktalarla birlikte karın detoksu hakkında bilinmesi gerekenler…

YİYECEKLERİN SİNDİRİM VADELERI TABLOSU:

SU: Direkt olarak bağırsaklara makbul.
MEYVE YAHUT ZERZEVAT SULARI: 15-20 dakikada bağırsaklara ulaşır.
ÇİĞ SEBZELER: Yaklaşık 30-40 dk sonra bağırsaklardadır.
PİŞMİŞ SEBZELER: Ortalama 40 dakika sonra bağırsaklardandır.
Doğal çiçek balııIK: 45-60 dakikada bağırsağa makbul.
YAĞLI SALATA: 1 saat sonra bağırsaktadır.
NİŞASTALI BESINLER: 1,5- 2 saat sonra bağırsaklara ulaşır.
TAVUK: 1,5-2 saat sonra bağırsaklara sarfiyat.
KABUKLU KURUYEMİŞ: 3 saat sonra bağırsaklardadır.

SİNDİRİMİ UZUN SÜREN BESİNLER NELER?

Münhasıran de bayram günlerinin vazgeçilmezi olan çikolatalar direkt olarak reflüyü etkileyerek hazımi pratiklaştırmaktadır. Sütün içinde bulunan laktoz unsuru mide üzerinde gaza ve şişkinliğe sebep olarak hazımi zorlaştırmaktadır.karınsi hassas olan kimselerin laktozsuz eserleri tüketmesi daha çok önerilir, alerjik riski de epey yüksektir.

Mutfakta yemek yaparken kullanılan en temel gereçlerden biri olan soğan erimesi kuvvet besinlerdendir. Dışkı ile vücuttan uzaklaştırıldığında yanmaya sebep olarak hazım sistemini olumsuz etkileyebilmektedir. karınde rahatsızlık hissi uyandırdığı yetmezmiş üzere bir de midenin en çetin erittiği şeylerden biri olduğu için gaz ve şişkinliğe yol açabiliyor. Bu nedenle olabildiğince pişmiş ve tarafken şıkça çiğneyerek yemek daha hakikat olacaktır.

METAfazlaİZMA HIZLANDIRAN VE YAĞ YAKAN BİTKİ ÇAYI IMALATI

MATERYALLER:

1 su bardağı ılık içme suyu
1 çayy adele(kas)ıgı naturel çiçek Doğal çiçek balıııı
2 yemek kaşığı limon suyu
1 yemek kaşığı elma sirkesi
1/2 çayy adele(kas)ıgı toz zencefil

YAPILIŞI:

Ilık içme suyunun içine 1 çayy adele(kas)ıgı ölçüsünde süzme naturel çiçek Doğal çiçek balıııı koyup karıştırın. Buradaki suyun sıcak değil ılık olmasına dikkat edin. Daha sonra 2 yemek kaşığı limon suyunu ve 1 yemek kaşığı elma yahut üzüm sirkesini koyup  bütün materyalleri kaşıkla yine karıştırın. Son aşamada ise yarım çayy adele(kas)ıgı toz zencefil ekleyip karıştırarak tüketin.

MİDE DETOKSU NASIL YAPILIR?

sıhhatli beslenmeye dikkat etmenin yanı sıra her gün muhakkak 30 dakikalık yürüyüş yapmakta ihmal edilmemelidir. Nizamlı egzersizle bir arada uygulayabileceğiniz 3 günlük süratli yağ yakıcı detoks için yapmanız gerekenler…

1. Gün detoksu

Sabah uyanır uyanmaz 1 bardak kadar limonlu su tüketin. Meyve ya da taze meyve salatasını beslenmenizden eksik etmeyip aralarda limonataya devam edin. Acıkırsanız, 2 dilim çavdar ekmeği ya da 2 tane diyet bisküvi yiyebilirsiniz. Gün içerisinde yekunda 8 bardak limonata için. Bağırsak sıhhati için ise sabah erken ve akşam geç saatte form çay için.

2. Gün detoksu

Sabah: 1 yeşil çay, 2 dilim kızarmış kepek ekmeği, yeşillik, 2 ceviz ve 1 havuç. 

Öğlen: 2 katı yumurta, 1 porsiyon haşlanmış ıspanak ve 1 tane domates.

Akşam: 200 gramlık 1 biftek, zeytinyağlı ve limonlu yeşil salata. Boşluklarda salatalık / Yeşil elma / 10 bardak su ve 3-4 kahve kahve fincanıı açık yeşil çay. 

3. Gün detoksu

Sabah: 1 yeşil elma ve 2 dilim ananasla hazırlanmış meyve salatası. Acıkılırsa çavdar ekmeği, light bisküvi tüketilebilir. Öğün aralarında 8 -10 bardak limonata. Bitki çaylarından rezene ve form çay için. (Sabah erken, akşam geç vakitlerde)

Öğlen: 1 avuç barbunya, 2 kabak, 1 havuç, yarım demet semizotu, 3 adet soğan. Tatlandırmak için kurutulmuş zerzevat yenebilir. Al biber, köri ve domates ek edilebilir. Alabildiği kadar su (ortalama 1 litre) ek edilerek çorba üzere tüketin. Sebzeler dirice olmalıdır.

Akşam: Öğlen yediğiniz zerzevat yemeğini tekrardan yaparak tüketin. Acıkılırsa 1-2 d

ilim çavdar ekmeği, 1 paket diyet bisküvi yenebilir. 10 bardak su ve 3-4 kahve kahve fincanıı açık yeşil çay.

Yasemin

sağlıklı yaşama dair haberlerin bulunduğu www.yazanBirey.com web sitemizde sizleri görmek bizleri mesrur eder 🙂

Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mide detoksu nedir, nasıl yapılır? Midenin en zor erittiği şey nedir? Mideyi rahatlatmak için…

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin