Meme kanserinde kendinizin doktoru olun

Avrasya Hastanesi, Yerküre Göğüs Sıhhati ayı doğrultusunda 'Meme amansız hastalık(kanseer)inde Erken Teşhisin Önemi' temasıyla bir konferans ...


Avrasya Hastanesi, Yerküre Göğüs Sıhhati ayı doğrultusunda ‘Meme amansız hastalık(kanseer)inde Erken Teşhisin Önemi’ temasıyla bir konferans düzenledi. Radyasyon Onkoloji Bilirkişisi Prof. Dr. M. Vecdi Ertekin, Medikal Onkoloji Kompetanı Doç. Dr. Fatma Şen, Patoloji Mütehassısı Dr. Rukiye Nilgün Erdoğan, Radyoloji Eksperi Dr. Hasan Murat Dikmen ve Umumi Cerrahi Mütehassısı Op. Dr. A. Kerim Özakay’ın iştirakiyle gerçekleşen konferansta hatunların göğüs kanserine karşı bilinçlenmesi için kıymetli malumatlar paylaşıldı.

Erken teşhis kadar tedavi de değerli

Göğüs kanserinin tedavisinde erken teşhisin hayat kurtardığının mahsusen belirtildiği konferansta iştirakçiler ve basının soruları yanıtlandı. Erken teşhis kadar tedavinin de çok kıymetli olduğunu belirten kompetan hekimler bu noktada kişinin kendisine de değerli hizmetler düştüğünü lisana getirdi. Göğüs kanseri hastalarının beslenme alışkanlıklarını değiştirmeleri ve gerektiği konumlarda tekrar düzenlemeleri, bol su içmek ve lifli yiyecekler tüketmenin yanında kızartmalar, gazlı içecekler çay ve kahveden uzak durulması gerektiği anlatıldı.

Ailesinde göğüs kanseri hikayesi olanlar risk altında

Medikal Onkoloji Eksperi Doç. Dr. Fatma Şen; “Ailesinde göğüs kanseri hikayesi olanların illete yakalanma riski yüksektir bu nedenle genetik testlerin yapılması erken teşhis için nispeten kıymetli. Aile İnsanlerinden birden ziyade kişinin göğüs kanseri olması, bu İnsanlerin genç yaşta olmaları genetik yatkınlığı doğurmaktadır” dedi.

Göğüs kanserine karşı bilinçlenmek zorundayız

Tabip ve hasta arasında şifa iştiraki sgöz yaşı dökmek (ağlamak) için ortak bir lisan geliştirerek, sıhhatte hasta odaklı üstün hizmet anlayışını benimsediklerini söyleyen Avrasya Hastanesi Idare Şurası Yöneticisi Hüseyin Urlu, göğüs kanserine karşı topluluğun hassaslığını arttıracak çalışmalara imza attıklarını vurguladı. Laflarına şu formda devam eden Urlu; “Meme kanseri yerküre üzerinde en sık rastlanılan ve erken teşhis edildiğinde tedavi edilebilen bir sıhhat meselesidir. ancak şahıslar gerekli ve sistemli yaptırmaları gereken tetkikleri yaptırmadıklarından hala ömrü tehdit eden illetlerin başında gelmektedir. Bu tehdidin azalması lakin kişinin kendi sıhhat sorumluluklarını almasıyla mümkündür. Bizim hedefimiz, vereceğimiz seminer ile göğüs kanserinin ne olduğunu, hangi riskleri olduğunu, kimlerin en çok etkilendiğini en değerlisi de nasıl erken teşhis edilebileceğini halkımıza anlatabilmek. Bu sayede tarama testlerini yaygınlaştırarak kanserin yenilebileceğini göstermek istiyoruz” dedi.

Göğüs kanserinde kişinin kendisinin tabibi olması, kendini incelemesi, dinlemesi ve vücudunun verdiği sinyalleri düzgün yorumlayarak işi doktora bırakması gerektiğini tabir eden Urlu, erken teşhisin hakikaten hayat kurtardığına dikkat çekiyor.

Kadinvekadin

http://www.kadinveka

din.net/meme-kanserinde-kendinizin-doktoru-olun.html

sağlıklı yaşama dair haberlerin bulunduğu www.yazanİnsan.com web sitemizde sizleri görmek bizleri mesrur eder 🙂

Göğüs amansız hastalık(kanseer)i,Erken Teşhis,Hasta,Önemli,Dr.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Meme kanserinde kendinizin doktoru olunBir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin