Kestanenin cilde faydaları nelerdir? Kestane maskesi yapımı


Kış aylarında tüm caddeleri saran mis kokusuyla 7'den 70'e herkesin severek yediği tıpkı hengamda mevsiminin sağlıklı besinleri arasında mahal ...


Kış aylarında tüm caddeleri saran mis kokusuyla 7’den 70’e herkesin severek yediği tıpkı hengamda mevsiminin sağlıklı besinleri arasında mahal alan kestanenin cilde birçok yararı olduğu ortaya çıktı. Mütehassısların araştırmaları sonrasında cildi beslediği ortaya çıkan kestanenin bilinmeyen yararlarını bugünkü haberimizde bulabilirsiniz.

Sokak lezzetlerinin başında gelen kestane, tam bir lif, mineral, yeterli yağ asitleri, vitamin, besleyici ve antioksidan deposudur. Kışın en çok tercih edilen besinler arasında listenin başında bölge alan kestane, vücut sıhhati açısından birçok yararı bilinse de cildi sıklaştırdığını ve kusursuz hale getirdiğini de biliyor muydunuz? Son yapılan araştırmalara nazaran her gün tüketilen 1 tane kestane ya da sistemli olarak yapılan kestane maskesi birçok ciltsorununu ortadan kaldırıyor. Kokusu ve hafif lezzetiyle küçük büyük demeden herkesi akşam çay saatinde bir araya toplayan kestane, kozmetik yerküresinin da dikkatini çekmeyi başardı.

Kestane içerisinde bulunan mineraller sayesinde cilt teki ödemi yahut şişkinlikleri basitçe indirir. Kestaneyi püre haline getirip şiş ortama uyguladığınızda kısa müddette değişimi fark edeceksiniz.

Kâfi ölçüde tüketilen kestane, vücuttan toksinleri atarak cildin genç ve parlak görünmesine yardımcı olur. Mahsusen detoks tesiri sayesinde serbest radikallerle savaşarak cilt teki yorgun görünümü ortadan kaldırır.

Sıklık eksperlerinden alınan haberlere nazaran; cildin alt tabaadele(adele(kas))ında bulunan elastik özelliğin zorlenmesini sağlayan kestane, cildin yaşlanmasını geciktiriyor.

İltihap önleyici bir besin menşesi olan kestaneden tenbakı maskesi yaparak sivilcelerin pratik pratik kurumasını sağlayabilirsiniz.

Kompetan hekimlerin kızamık sonrasında kalan lekelerin gicilt lmesi için kullanılmasını tutarlı gördüğü de alınan haberler arasında.

CİLDİ NEMLENDİREN KESTANE MASKESİ TANIMI

MATERYALLER

1 cezve kadar su
3 adet çiğ kestane
1 yemek kaşığı naturel çiçek Doğal çiçek balıııı
1 yemek kaşığı badem yağı
1 çayy adele(kas)ıgı kadar süt

YAPILIŞI VE UYGULANIŞI

Kestaneleri cezvede kaynayan suyun içerisinde haşlayın. Daha sonra kestaneleri püre haline getirin. Vesair materyalleri de ek ederek şıkça karıştırın.

Parmak uçlarınızla cildinize masaj yaparak 15 dakika boyunca uygulayın.

Ilık su ile durulayabilirsiniz.

Yasemin

sağlıklı yaşama dair haberlerin bulunduğu www.yazanBirey.com web sitemizde sizleri görmek bizleri mesrur eder 🙂

Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kestanenin cilde faydaları nelerdir? Kestane maskesi yapımı

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin