Zayıflatan şurup hangisi? Agave şurup nedir? Mucize diyet şurubu Agave’nin faydaları


sıhhatli doğal tatlandırıcılar arasında tanınan olan Agave bitkisinden elde edilen şurup, şeker yemek istemeyenlerin kullanabileceği diyet ...


sıhhatli doğal tatlandırıcılar arasında tanınan olan Agave bitkisinden elde edilen şurup, şeker yemek istemeyenlerin kullanabileceği diyet şuruplardan biridir. Meksika’da ve Avrupa memleketlerinde yetişen kaktüse misal bitkiden yapılan Agave şurubunun yararları neler, ne işe yarar? Agave şurubu nedir? Agave şurubu ile ilgili bilinmesi gereken kıymetli detaylar…

çağımızda şeker noktasına geçebilen doğal tatlandırıcılardan biri olarak önümüze çıkan Agave şurubu, Meksika’da yetişen Agave bitkisinden elde edilerek yapılmaktadır. Bir gayri ismiyle Agave nektarisi olarak bilinen bu tatlandırıcı, şekerden uzak durmak isteyen herkes için umut ışığı oldu. Şeker kullanmak istemediği için doğal ya da yapay tatlandırıcılara gerçek yönelenler tarafından merak edilen ve sağlıklı olup olmadığıyla iligli gündemde pek çok kere tartışma konusu olan Agave şurubu, Dr. Mehmet Öz tarafından diyet destekleyici bir karışımdır. Evet sahiden Agave şurubu yararlı mı? Agave şurubu ne işe yarar? Agave şurubu kilo vermeye yardımcı olur mu? Evde Agave şurubu nasıl yapılır? Agave şurubu ile sağlıklı tatlı tanımları…

AGAVE BİTKİSİ NEDİR? AGAVE BİTKİSİNDEN ŞURUP…

Görünümü itibariyle tıpkı bir kaktüse benzeyen Agave bitkisi, Meksika’nın kıymetli bitkilerinden biridir. İçerisindeki öz suyunun kaynatılması ile ortaya çıkan Agave şurubu, diyetteki kimselerin hanelerinde tatlı yaparken kullanabileceği doğal tatlandırıcılardandır. Doğal çiçek balııdan daha ağır bir aromaya sahip olmasına karşın daha az kalorili olduğu bilinen Agave şurubunun elde edilmeden öncesinde bitki hali yeşilden maviye çalan bir tona hakimdir.

Yaklaşık 50 çeşidi olan Agave bitkisinin ‘Mavi Agave’ çeşidinden elde edilen şurubunda yarısından ziyade ölçüde Fruktoz bulunur. Öne sürülen haberlere nazaran beyaz şekere nazaran daha ağır şeker bulundurduğu için bu şurubun sadece yemeklerde ya da tatlılarda kullanılması öneriliyor.

AGAVE ŞURUBU ŞEKER MAHALLINE MAKBUL Mİ?

Geçmiş devirlerde birçok marazın tedavisi için ezilerek kullanılan Agave, şeker kamışı üzere işlenmesine karşın doğal bir tatlandırıcı olarak haberdar olunmaktedir. Her şeyde olduğu üzere bunun da ziyadesinin zararlı olabileceği bilinmelidir. İçerisindeki yüksek ölçüdeki fruktoz, kan şekerini çay şekerine nazaran çabuk bir formda yükseltmediğinden şeker hastalarına önerilmektedir. Şayet ziyade tüketilirse karaciğer olumsuz etkilenerek yağlanmayı arttırabilir, karın yağları artabilir, pankreas çalışmada güçlük çekebilir.

AGAVE ŞURUBUNUN VÜCUDA YARARLARI VE BESİN PAHALARI:

– Lifli bir özellikte olan Agave şurubu bağırsakların rahatlamasına yardımcı olur.

– idrar yapamamak ( Kabızlık ) tedavisine düzgünleştirici tesir gösterir.

– İçeceklerin içerisine 1 damla kadar Agave şurubu eklendiği takdirde boşaltım sorunu çözülecektir.

– İçerisindeki vitamin ve mineraller kolesterolü düzenler.

0.5 gram Yağ
0 mg Kolesterol
4 mg Sodyum
4 mg Potasyum
76 gram Karbonhidrat
0.2 gram Diyet Lifi
68 gram Şeker
0.1 gram Protein
1 mg Kalsiyum
0.1 mg Demir
1 mg Magnezyum

AGAVE ŞURUBU NASIL KULLANILIR?

gün boyulik yaşantı içerisinde tükettiğimiz beyaz şekere nazaran daha tatlı bir aromaya sahip olan şurubu konutta tatlı ya da pankek üzere tanımlarda kullanabilirsiniz. Hafif, karamelimsi ve ağır aroması olan koyu agave şurubu mineral bakımından en varlıklı şuruplardandır. Konutta yapacağınız tanımlarda Agave şurubu kullanacaksanız; her su bardağı için 1/3 agave şurubu kullanmak işinizi görecektir.

Agave şurubu likit olduğundan ötürü tanımda belirtilen likit materyal ölçüsünü üçte bir kadar azaltın. Fırın sıcaklığını 25 aşama azaltmayı da unutmayınız.

NOT: AGAVE ŞURUBUNUN ZIYADESININ Y

ARARDAN ÇOK ZARAR SAĞLAYABİLECEĞİNİ UNUTMAYIN, HEKIMINIZE ISTIŞAREDEN TÜKETMEYİN!

Yasemin

sağlıklı yaşama dair haberlerin bulunduğu www.yazanBirey.com web sitemizde sizleri görmek bizleri mesrur eder 🙂


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Zayıflatan şurup hangisi? Agave şurup nedir? Mucize diyet şurubu Agave’nin faydalarıBir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin