Cildiniz soğuk havalara hazır mı

Güneşin zararlı tesirlerinin tenkuruluğuna neden olduğunu hatırlatan QNET Eser Eğitmeni Sanaa Jahoui, mahsusen sonbahar aylarındaki ciltbakımı ...


Güneşin zararlı tesirlerinin tenkuruluğuna neden olduğunu hatırlatan QNET Eser Eğitmeni Sanaa Jahoui, mahsusen sonbahar aylarındaki ciltbakımı ve eser seçimlerine dikkat çekti. Jahoui, “Sonbaharın gelmesi ile havadaki nem nispeti düşüyor ve havaların soğuması ile su içme alışkanlıklarımız değişiyor, bu yüzden cildimize kuruluk hissi ve kırışıklar da oluşabilir. Buna karşı çıkmak için rutinimiz değişmeli ve cildimizi nemlendirmeye odaklanmalıyız” dedi.

Duş jelleri

Duş jeli seçimlerinde SLS, SLES, tuz, paraben ve pek çok zararlı kimyasallar içeren ve cildi kurutan eserleri kullanmaktan kaçınılması gerekir. naturel ve organik yağlar içeren duş jelleri tercih edin. Farklı aroma ve kokularıyla bakımlı tentemizliğiniz için mütenasip eserler seçmeyi ihmal etmeyin.

Her mevsim muhafaza

Güneş gözetici kremlerin kış aylarında da kullanılması ciltsıhhati açısından kıymetlidir. Cildimize zarar veren UVA ve Uvebenzeri ışınlarından cildimizi korumak için dışarıya çıkmadan evvel kesinlikle güneş kremi kullanılarak, tenmuhafaza altına alınmalı.

Nemlendirme

Nemlendiren ve bakım sağlayan vücut losyonları ile duştan sonra cildinizi nemlendirmeyi ihmal etmeyin. Bilhassa mevsim değişimlerinde kuruyan cilt ler için nem istikrarını arttırabileceğiniz doğal içerikli vücut losyonları yahut sevdiğiniz vücut yağları ile cildinizi hem nemlendirmeye hem de beslemeye ihtimam gösterin.

cilt lekeleri

Yaz mevsimindeki ağır güneş ışınları devranla ciltüzerinde lekelerin oluşmasına neden oluyor. Bu lekelerin büyümemesi için nizamlı bakım yapılması gerekiyor. Güneş lekeleri için ciltbakım merkezlerine gidebilir ya da Radyo Frekans cihazları kullanarak kendiniz bakım yapabilirsiniz. bakimm sonrası tenelastikiyetini tekrar kazanacaktır. Cildiniz için sistemli olarak güneş kremi tasarrufunun da ihmal edilmemesi gerekiyor.

Beslenme ve hareket

Sonbahar meyveleri vücudumuza gereken su ve vitamin muhtaçlıklarını karşılamamıza yardımcı oluyor. Bu periyotta meyve ve zerzevat tüketilmesi ve bol bol su içilmesi gerek. sıhhatli beslenme hayli değerlidir ama spor ve hareket de beslenme kadar elzemdir.

Kadinvekadin

http://www.ka

dinvekadin.net/cildiniz-soguk-havalara-hazir-mi.html

sağlıklı yaşama dair haberlerin bulunduğu www.yazanİnsan.com web sitemizde sizleri görmek bizleri mesrur eder 🙂

cilt ,bakimm,Nem,Güneş


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cildiniz soğuk havalara hazır mıBir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin