Sabahleyin aç karna limonlu su içmek zayıflatır mı? Zayıflamak için limonlu su nasıl yapılır?


Tertipli olarak sabahleyin aç karna içebileceğiniz limonlu su detoks karışımı hem kilo verme hem de sıhhat açısından nispeten yararlıdır. Kilo ...


Tertipli olarak sabahleyin aç karna içebileceğiniz limonlu su detoks karışımı hem kilo verme hem de sıhhat açısından nispeten yararlıdır. Kilo vermek isteyen kimselerin yarar görebileceği limonlu su karışımı metabolizma suratını ikiye katlarken hazıme de yardımcı olmaktadır. Pekala zayıflamak için aç karna limonlu su nasıl tüketilmeli? Metabolizma hızlandırıcı limonlu su nasıl yapılır? Zayıflamak için limonlu su ne kadar tüketilmeli? Limonlu suyun zararı var mı? Limonlu suyun yararları…

Nizamlı bir diyet programı ile fazlalık kilolarından kurtulmak isteyen bayanlar arasında epey tanınan olup ismini sıklıkla duyduğumuz detoks karışımlardan birisi de limonlu sudur. Prodüksiyonu epeyce olağan ve tesirli olan limon suyu detoksunu birçoğumuz sabah aç karna tüketilmesi ile sağlandığını biliriz. İçerisindeki yüksek ölçüdeki C vitamini birebir devirde pek çok sıhhat meselesini güzelleştirmeye yönelik olabiliyor. Gün içerisinde tüketilecek olan suyun içine iki dilim limon katarak hem vücudunuzu toksinlerden arındırabilir hem de kilo verme konusunda hakikat adımlarla ilerleyebilirsiniz. Sabahleyin aç karnına ılık ya da sıcak limonlu su içmenin yararlı olduğunu savunanlar olduğu üzere yan tesirlerinin de görülme riskinin çokça olduğunu öne sürenler de var. Pekala zayıflamak için limonlu suyu nasıl yapmalıyız? Limonlu suyun zararları neler? Detoks niyetine içilen limonlu suyun yararları neler? Aç karna limonlu su içme durumu ile ilgili bilinmesi gerekenler…

AÇ KARNINA LİMONLU SU İÇMEK KİLO VERDİRİR Mİ?

Sıcak, ılık ya da soğuk bir halde uygulanabilen limonlu su bilhassa de İnternet ortamında bayanlar arasında sıklıkla araştırılan zayıflama detokslarından biridir. İçildiği devir damakta keskin bir tat bırakan limon suyu meskende ya da dışarıda iken çok pratik bir formda hazırlandığı için diyette tercih edilmesi epey ülkü karışımlardan biridir. Limonlu su tüketimi bir yana sağlıklı bir ömür ve ömür için olmazsa olmaz diyebileceğimiz birinci ve vazgeçilmez kuralımız su içmek olmalıdır.

Zayıflama ve sıhhat açısından her gün tertipli olarak vücudumuzun su gereksinimini karşılamalıyız. Limonlu su da hem bu durumu destekleyici hem de vücuttaki toksinleri arındırmamız için en büyük yardımcımız olacaktır. Binaenaleyh sabahları aç karna limon suyu tüketimi elbette ki yağ yakımını destilave ederek kilo vermeyi pratiklaştıracaktır.

NIZAMLI LİMONLU SU İÇMENİN YARARLARI NELER? LİMONLU SUYUN YARARLARI

  zorlü bir antioksidan ve lif menşesi olan limonlu su ile güne başlarsanız, her şeyden evvel güne dinç başlarsınız. Gün içerisinde tüketeceğiniz besinlerin karında sindirilmesi vazifesini üstlenen hazım sistemi daha süratli çalışacak ve yediklerinizi daha pratik hazmedebileceksiniz. Turunçgiller ailesinden sıklıkla ve severek kullanılan limon gerek vücuda yararları gerek de diyete olan yararları mealinde günlük hayatımızdan eksik edilmemesi gereken besinlerden biridir.

Sıhhat sahasında kalppp damar dostu olan limon, kan damarlarını genişletici bir tesire sahiptir. Münasebetiyle kalppp kahrı olan kimseler için olumlu tesirler sunabilir. Her gün sistemli olarak içilen limon suyu ise bağırsakların süratli çalışmasını sağlayarak diyete olumlu geri dönüş sağlar. Limon suyunun yararlarını umum olarak sıralayacaksak şunları diyebiliriz:

1- Her gün sistemli olarak limonlu su içmek bağışıklık sistemini zorlendirir

2- naturel bir naturel çiçek Doğal çiçek balıııı tüketimi le birlikte içilecek olan limonlu su kilo vermeyi pratiklaştırır. 

3- Kış aylarında daha çok görülen boğaz ağrısını hafifletir.

4- İltihap oluşmasını önüne makbul.

5- amansız hastalık(kanseer) hastalıklarına karşı ilaç niteliğindedir.

6- Böbrek taşlarına karşı kalkan vazifesi görür.

7- Karaciğer sıhhati üzerinde tesirlidir.

8- idrar yapamamak ( Kabızlık ) derdine güzel gelmektedir.

9- Ağızda oluşan aft yaralarından kurtulmaya uygun gelir.

10- Diş eti rahatsızlıklarını önler.

LİMONLU SU YAĞ YAKAR MI? LİMON SUYUNUN ZAYIFLATICI TESIRI:

Bağırsakların canlı bir halde çalışmasına yardımcı olarak hazımi rahatlatan limonlu su detoksu, nizamlı tüketildiğinde yağları çatır çatır yakmaktadır. Gün içerisinde tuvalete sık çıkamayan kimselerin sabah aç karna tüketmeleri ile direkt olarak tuvalete çıkabileceği limonlu su karışımı ile kilo vermek için vücutta biriken ödemler idrar yoluyla dışarı atılır.

Metabolizmanın süratli bir biçimde çalışmasına yarayan limon suyu, yağ yakıcı tesiriyle kısa devirde fazlalık yağlarınızdan kurtulmaya yardımcı olur.

ZAYIFLAMAK İÇİN LİMONLU SU NASIL YAPILIR? KONUTTA LİMONLU SU TANIMI

MATERYALLER:

200 ml su
1 tane limon

YAPILIŞI:

Yukarıda belirtildiği ölçüdeki suyun içine limon sıkıp cezveye koyup kaynatın. Dilerseniz bu esnada limon kabuğu da içinde durabilir velev daha da yararlı olabilir. Kaynama süreci bittikten sonra ılık halde iken karışımı tüketebilirsiniz.

LİMON SUYU NEYE ÂLÂ GELİR? LİMON SUYU GÖBEK ERİTİR Mİ

Limon suyu içmeyen kimselere nazaran iki kat daha süratli çalışan metabolizma, tüketilebilir en sağlıklı karışımlardan bir adedidir. Şayet tesirli bir diyet uygulamak istiyorsanız nizamlı olarak pratiğiniz gereken limon suyu tıpkı vakitte göbek ve basen yerinde biriken yağların yakımını pratiklaştırır.

PROF. DR. İBRAHİM SARAÇOĞLU’NDAN YAĞ YAKICI LİMONLU KÜR TANIMI

MATERYALLER:

15- 16 adet maydanoz

1 adet limon

1 bardak su

HAZIRLANIŞI:

Limon suyunu, klorsuz suyu ve maydanozları sapları ile bir arada blenderdan geçirin. Ortaya çıkan yeşil karışımı sabahları karnınıza doyurmadan 10-15 dakika kadar evvel tüketin. 15 gün boyunca nizamlı olarak uyguladıktan sonra 3-4 g

ün mola verip bir 15 gün daha uygulayın. 

Afiyet olsun…

Yasemin

sağlıklı yaşama dair haberlerin bulunduğu www.yazanBirey.com web sitemizde sizleri görmek bizleri mesrur eder 🙂


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sabahleyin aç karna limonlu su içmek zayıflatır mı? Zayıflamak için limonlu su nasıl yapılır?Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin