Soğanın faydaları nelerdir? Soğan hangi hastalıklara iyi gelir? Bir hafta boyunca soğan suyu içerseniz…


Tabiatta bulunan en güzel antibiyotik olan soğan hakkında merak edilenleri sizler için araştırdık. Yüzyıllardır alternatif tıbbın vazgeçilmez ...


Tabiatta bulunan en güzel antibiyotik olan soğan hakkında merak edilenleri sizler için araştırdık. Yüzyıllardır alternatif tıbbın vazgeçilmez ilacı olan soğan münhasıran bağışıklığı kuvvetlendirmede tesirlidir. Saç dökülmesini önler. Kandaki şeker seviyesini düzenler. Hem çiğ hem de pişirilmiş olarak tüketilebilir. Eksperler mide rahatsızlığı olanların soğanı çiğ tüketmemeleri konusunda ihtarda bulunuyor. Pekala soğanın yararları nelerdir? Soğan hangi illetlere düzgün gelir? Bir hafta boyunca soğan suyu içerseniz…

Zambakgiller ailesine ilişkin acı bir tadı olan ve içeriğinde yüksek ölçüye asit bulunan soğan insan sıhhatine inanılmaz yararlar sağlar. A, B6, B-Kompleks, C vitaminleri, demir, folik ve potasyum açısından varlıklı olan soğan birçok marazın semptomlarını önler. Bilirkişiler sistemli tüketilen soğanın vücudumuzu zararlı bakterilere karşı koruduğu üzere vücudumuzda bulunan zararlı hücrelerin sayısın da azaltığını vurguluyor. Soğan yetiştiriciliği Antik Mısır’a kadar uzanıyor. Tıbbı tedavide alternatif olarak kullanılan soğan münhasıran kaynatılıp suyu tüketilirmiş. karın asidini dengeleyen, hazımi kolaylaştıran ve idrar söktüren en tesirli besindir.Çin ve Japonya devletlerinde kuru soğan ilaç olarak görülür. Yerküre umumunda ekilip tüketilir. 

SOĞANIN YARARLARI NELERDİR? BİR HAFTA BOYUNCA SOĞAN SUYU İÇERSENİZ…

Kozmetik eserlerin, ilaçların ve çevresel faktörlerin neden olduğu saç dökülmesini ve saç kıran illetini önler. İçerdiği B6 minareli saç dersinin zarar(zarar(hasar))a uğramış gözelerini(gözelerini(hücrelerini)) yeniler. Saç hacmini zorlendirerek ışıl ışıl bir görünüm kazanmasını sağlar.

zorlü antioksidan ve antibakteriyel hususlara sahip soğan, vücudumuzda oluşma ihtimali olan enfeksiyon bakterilerinin neden olduğu üstcilt effüs yolu illetlerinin riskini azaltır. 

İçerisinde bulunan selenyum minareli bağışıklık sistemini zorlendirerek, kanser hücrelerine karşı savaşmasını destekler. Tıpkı vakitte alerjik durumların yaşanma mümkünlüğünü mahzurlar.

Bir hafta boyunca nizamlı tüketilen soğan suyu, karaciğerdeki yağ nispetini azaltır. Böylelikle akne ve yağlı sivilcelerin oluşmasını önler. Tıpkı hengamda cildin alt katmanında bulunan dermis tabaadele(adele(kas))ındaki gözenekleri temizleyerek cildin solunum almasını sağlar.

Yapılan araştırmalarda soğan suyunun kan basıncını dengelediğinden; damarı sertleşmesi, kalppp rahatsızlıkları ve yüksek tansiyon üzere hastalıklarına yakalanma riskini aza indirdiği gözlenmiştir.

Soğanın içerisinde bulunan GPCS ismi verilen husus kemiğin daha güçlü olmasını sağlar. Bu yüzden gelişim çağındaki evlatların, gebe hatunların ve yaşlıların nizamlı tüketmesi gerekir. Ayrıyeten yapılan araştırmalarda soğan suyunun, kemik kırılmasını onarmada da yüzde 70 destek olduğu tespit edilmiştir.

Birtakım hatunlarda adet sancıları epey ağır makbul, kimilerinde ise bir grup sıhhat problemlerinden ötürü adeti gecikir. Tertipli tüketilen soğan suyu bu iki probleminde yaşanma mümkünlüğünü azaltır.

– amansız hastalık(kanseer) marazlarını önlemede birebir tesiri vardır. Mahsusen mide, bağırsak ve kolon üzere kanserler tiplerini önler. sinndirimm sistemindeki tüm hücreleri yenileyerek fonksiyonlarını geliştirir.

SOĞAN HANGİ MARAZLARA UYGUN GELİR?

Ekim aylarının başında bir hafta sistemli soğan kürü tüketildiğinde kış uzunluğu üstcilt effüs yolları illetleri önler.

Prostatit marazların yaşanmasının önüne makbul.

Bağırsaklardaki hücrelerin işlevselliğini artırarak sinndirimmsızlık kabızlığı pürüzler. 

Hücrelerin yapısını yeniler.

Saç dökülmemesini sağlar. Saç köklerini zorlendirir.

kalpp ve damar illetlerini önler.

Kan şekerini denetim eder.

Kemik ve adele(adele(kas)) yapısını zorlendirir.

trong>Kronik uykusuzluğu önler.

Tiroid bezlerini düzenler. Hormonları istikrarlar.

Yasemin

sağlıklı yaşama dair haberlerin bulunduğu www.yazanBirey.com web sitemizde sizleri görmek bizleri mesrur eder 🙂


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Soğanın faydaları nelerdir? Soğan hangi hastalıklara iyi gelir? Bir hafta boyunca soğan suyu içerseniz…Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin