Bebeklerde göz rengi hesaplama formülü! Bebeklerde göz rengi ne zaman kalıcı olur?


Yeni doğan bebeklerle ilgili en çok merak edilen hususlardan biri de göz rengidir. Göz renginin anaya mi yoksa pedere mı çekeceğini ve renk ...


Bebeklerde göz rengi hesaplama formülü! Bebeklerde göz rengi ne zaman kalıcı olur?

Yeni doğan bebeklerle ilgili en çok merak edilen hususlardan biri de göz rengidir. Göz renginin anaya mi yoksa pedere mı çekeceğini ve renk oluşumunun ne vakit geliştiğini sizler için araştırdık. Bebeklerde göz rengi ne hengam kalıcı olur? Bebeklerde göz rengi farklılığı neden olur? Bebeklerde gri göz rengi hangi renge döner? Bebeklerde göz rengi nasıl oluşur? İşte bebeklerde göz rengiyle ilgili tüm detaylar…

gebelik periyodunda ana ve peder adaylarının bebeklerinin dış görünüşüyle alakalı en çok merak ettikleri şeylerden birisi de göz renkleridir. Ana ve pecilt n göz rengine nazaran oluşacak olan bebeğin gözleri kısmen açık yakalandığında pek de anlaşılamayan lakin umumide koyu grimsi bir renk ortaya çıkılabilir. Başlangıçta grimsi ya da koyu siyah üzere görünen göz renginin ilerleyen devirlerde değiştiğini fark edenlerin sayısı ise nispeten çokça. Evet bebeklerde göz rengi kaçıncı aya kadar değişebilir? Bebeklerin göz rengi ne vakit netleşir? Bebeklerin göz ve saç renkleri neden değişir? Şayet sizde bebeğinizin göz renginin nasıl olacağını merak ediyorsanız elbette ki ihtimaller dahilinde göz renginize nazaran oluşabilecek renkleri sizlere derledik. İşte yeni doğan bebeklerde göz rengi hesaplama formülü…

BEBEKLERDE GÖZ RENGİ NASIL OLUŞUR? 

gebelikte ebeveynlerin doğacak olan bebekleriyle ilgili en çok merak ettiği şeylerden birisi de göz renginin anneninkine mi babanınkine mi benzeyeceğidir. Hamileliğin dördüncü haftasıyla bir arada oluşan göz rengi, gözün ön tarafındaki kıvrımlı tabakanın pigment nispetine nazaran farklılık gösterebilir. Buradaki pigmentler fazlaysa renk kahverengi, azsa yeşil hiç görülmüyorsa mavimsi gözükür. Yapılan çalışmalardan elde edilen haberlere nazaran, pigment nispetinin ziyade olması gözün kahverengi görünmesine bağlanıyor.

BEBEKLERDE GÖZ RENGİ KAÇINCI AYA KADAR DEĞİŞİR?

Yeni doğan bebeğin göz rengi başlangıçta lacivert ya da mavi üzere görünür. Lakin bu renkler bebeğin göz rengini belirleme konusunda epey yanıltıcı olabiliyor. Zira yeni doğan bebeklerin gözlerinde renk hücresi yoktur. Göze çarpan ışığın yansıması bebeklerde mevcut olan göz rengini ortaya çıkarması olarak düşünülebilir.  Doğum sonrasındaki 6-12 aylık devirde bebeğin göz rengi kalıcı hale gelir. Bu aralıktan sonra çoklukla bebeğin göz renginde değişme görülmez.

HANGİ BEBEKLERİN GÖZ RENGİ DEĞİŞMEZ?

Kahverengi göz rengi ile ya da koyu renkle yerküreye gelen bebeklerin hiçbir devir göz rengi değişmez. Zira genetik manada ön görülen pigment nispeti zati avrdır. Gri ya da mavi göz ile yerküreye geldikleri görülen bebeklerde ise pigment orantısı az olduğu için doğumdan birinci altı aya kadar pigment yoğunlaşmaya devam edebilir sonunda göz rengi de değişmektedir.

KARANLIKTA PARLAYAN GÖZÜN RENGİ NASIL OLUR?

Halk arasında yaygın görünüşlere nazaran yeni yerküreye gelen bebeğin gözleri karanlık yanda parlıyorsa ilerde mavi gözlü olacağına yöneliktir. Bebeklerde göz renginin nasıl fark edilebileceği ile ilgili genelleme yapılacaksa,  gri göz etrafında beyaz hare varsa bebeğin göz rengi yeşil, bariz bir lacivertlik varsa bebeğin göz rengi mavi olur.

BEBEKLERDE IDDIASI GÖZ RENGİ HESAPLAMA FORMÜLÜ

Yeşil-Kahverengi

Ebeveynlerin gözleri yeşil-kahverengi ise bebeğin göz rengi %50 kahverengi, %37,5 yeşil ve %12,5 mavi olma ihtimali var.

Mavi-Mavi

Her iki tarafın gözleri mavi ise bebeğin göz rengi %99 mavi, %1 yeşil olur.

Kahverengi-Mavi

Kahverengi ve mavi gözlü ana ve pederden doğacak bebeğin göz rengi %50 kahverengi, %50 orantısında mavi olabilir.

Kahverengi-Kahverengi

Ebeveynlerin göz rengi kahverengi ise bebeklerde göz rengi % 75 kahverengi, %6,25 mavi ve % 18,75 orantısında yeşil olabilir.

Mavi-Yeşil

Mavi ve yeşil gözlü ana ve banaturel çiçek Doğal çiçek balııııarda, bebeklerin göz rengi % 50 mavi, %50 ise yeşil olur.

Yeşil-Yeşil

Yeşil renkli ana ve pecilt n yeni doğan için göz rengi ihtimalleri %75 yeşil, %25 mavi olur.

Yasemin

sağlıklı yaşama dair haberlerin bulunduğu www.yazanBirey.com web sitemizde sizleri görmek bizleri mesrur eder 🙂


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bebeklerde göz rengi hesaplama formülü! Bebeklerde göz rengi ne zaman kalıcı olur?Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin