Bağışıklık sisteminin zayıf olduğunu gösteren işaretler nelerdir? Bağışıklık sistemini güçlendiren besinler hangileridir?


Mevsim geçişlerinde ve mahsusen kış aylarında artan virüs ya da bakterilerden ötürü zayıflayan bağışıklık sistemi birçok illete davetiye ...


Mevsim geçişlerinde ve mahsusen kış aylarında artan virüs ya da bakterilerden ötürü zayıflayan bağışıklık sistemi birçok illete davetiye çıkarır. Vücudun temel taşı olan bağışıklığa dair merak edilenleri sizler için araştırdık. Pekala bağışıklık sisteminin zayıf olduğunu gösteren işaretler nelerdir? Bağışıklık sistemini zorlendiren besinler hangileridir? bütün bu soruların yanıtları haberin detayında…

Bağışıklık sistemi vücudun himaye kapısına benzetilir. Bu sistem vücuda giren tüm bakteri, parazit ve hücreleri denetim eder. Zararlı olanlara karşı harekete geçerek vücudun deforme olmasına müsaade vermez. Alerjik reaksiyonlara karşı epeyce hassas olan bu sistem vücudun müdafaa kalkanı olduğundan yerinde ölçüde vitamin ve mineral depo etmelidir. Zira bağışıklık sistemi zayıfladığı an vücudun hastalıklı hücrelere karşı gardı düşer. Çok kısa vadede hastalanmaya başlar. Velev kanser hastalıklarına bile taban hazırlar. Lakin bağışıklığın zayıflaması gözle görülen bir durum değildir. Farklı belirtilerle ortaya çıkan bağışıklık sisteminin zayıflığı kimi hastalıklarında belirtileri ile birebirdir. Bu yüzden belirtiler kendini gösterir göstermez bir ekspere başvurmakta yarar var. Aksi halde bağışıklık sistemi zayıflığı sanıldığı kadar sıradan bir sıhhat durumu değildir. 

BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİN ZAYIF OLDUĞUNU GÖSTEREN İŞARETLER NELERDİR?

Sık sık tekrarlanan üstcilt effüs yolu illetleri,

Mantar enfeksiyonun ciltyüzeyinde yaygınlaşması başkaca tenyüzeyinin hassas olması,

Kronik sendrom haline gelen yorgunluğun giderek fazlalaşması,

El ve ayak soğukluğu,

Vücut organlarındaki fonksiyonlarının kompliadele(adele(kas))yonlarının azalması,

Tertipli beslenilmesine karşın alınan vitamin ve minerallerin ehil ölçüde vücuda dağılmaması,

Ağız içerisinde artan enfeksiyon ve bakteri sağlıklı hücrelerin mutasyona uğrayarak tümöre yol açar. En hafif belirtisi aft ve uçuklar olmasına karşın en ağırı ise kanserdir.

BAĞIŞIKLIK SİSTEMİ NASIL GÜÇLENDİRİLİR?

Vücut kâfi ölçüde dinlenmediğinde gerilim hormonları yüksek noktada çalışır. Bu da kişinin agresif ve yorgun olmasına neden olur. Akabinde ise bağışıklığın zayıflamasına ve illetlere karşı direnç azalır. Mütehassıslar bunun için tertipli uykunun kural olduğunu vurguluyor. 

Yapılan araştırmalarda günlük 30 dakikalık egzersiz bağışıklığın zorlenmesinde tesirli olduğu ortaya çıkarıldı. Birebir hengamda bu egzersizler yeterli bir uyku ortamı için hormonların salgılanmasını da destekler.

ruhani illetlerden en tehlikelisi depresyondur. Zira depresyon kişinin kendini huzursuz hissetmesi ve bunun sonucunda da sistemli yaşan kalitesini olumsuz tesirler. 

Başkaca eksperler günlük kimi besinlerin tüketilmesi gerektiğini ve bu besinleri alışkanlık haline getirilmesi gerektiğini belirtiyor. 

BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLENDİREN BESİNLER 

ZEYTİN

Bağışıklığı zorlendirmede en tesirli besin zeytindir. Bilirkişiler içerdiği vitamin ve mineraller sayesinde zeytinin kolesterolden kan basıncına kadar derhal acilen tüm kompliadele(adele(kas))yonlara güzel geldiğini belirtiyor. Başkaca demir nispeti yükse olan zeytin bağışıklık sitemindeki zararlı bakterilerle savaşan hücreleri 3 kat daha kuvvetlendirir. 

BADEM

İçerdiği alkali hususu bağışıklık için nispeten değerlidir. Bu unsur vücutta E vitamini tesiri yapar bu yüzden bağışıklığın zorlendirmenin yanı sıra marazlara savaşmasına yardımcı olur. Ara öğünde 10 tane tüketerek günün kalan kısmını daha dinç geçirmeye yardımcı olur.

YUMURTA

Alerji tesiri dışında yumurta vücudun muhtaçlığı olan proteinin yüzde yüzünü karşılar. adele(kas) ve kemik kuvvetlendirmesinden dimağ sıhhatine kadar tesirli olan yumurtayı eksperler tertipli tüketilmesi gerektiğini vurguluyor. Amino asit bakımından güçlü olan yumurta bağışıklık sistemini için vazgeçilmez besinler arasındadır.

YAN FISTIĞI

Polifenol tabiatta bulunan en güçlü antioksidandır. Taraf fıstığı bu husus bakımından nispeten güçlü olduğundan bilirkişilerin tertipli fakat yeteri ölçüde tüketilmesi gerektiğini belirtiyor. Alerji testi yapıldıktan sonra her hafta bir avuç tüketebilirsiniz.

YOĞURT ZENCEFİL

kuvvetlü bir antioksidan olan zencefil, hücrelerin yapısını koruyarak bakteri ve virüslere karşı mutasyona uğramalarını handikaplar. Bağışıklık sistemini kuvvetlendirerek vücudun direncini artırır. Enfeksiyonları önlemek için ülkü besin olan zencefil, yoğurtla birlikte tüketildiğinde tesiri daha da artar. Bir modül zencefili soyun yıkay

ın bir küçük adele(adele(kas))e yoğurtla bir arada blendrdan geçirin. Bu karışımı günde bir sefer tüketin.

Yasemin

sağlıklı yaşama dair haberlerin bulunduğu www.yazanBirey.com web sitemizde sizleri görmek bizleri mesrur eder 🙂


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağışıklık sisteminin zayıf olduğunu gösteren işaretler nelerdir? Bağışıklık sistemini güçlendiren besinler hangileridir?Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin