Tarçın elmasının (Graviola) faydaları nedir? Tarçın elması nasıl tüketilir?


Görünüşü itibariyle yeşil çileği andıran tarçın elmasının ne olduğunu biliyor musunuz? Tropik meyveler arasında en tanınan olma yolunda ...


Görünüşü itibariyle yeşil çileği andıran tarçın elmasının ne olduğunu biliyor musunuz? Tropik meyveler arasında en tanınan olma yolunda ilerleyen tarçın elmasının yararlarını sizler için derledik. Evet tarçın elmasının (Graviola) yararları nedir? Tarçın elması nasıl tüketilir? Vücudu adeta yenileyen bu mucize besin hakkında merak ettikleriniz haberin detayında bulabilirsiniz.

Guyabano, annona muricata ve griviola isimlerle yurt dışında tanınan olan tarçın elması tropik iklimlerde yetişen ve vitamin mineraller bakımından epeyce güçlü olan bir besindir. Ana vatanı Amerika ve Karayipler olan meyvenin ağacı yaprak dökmez. Tat olarak ananas ve elmaya misal. ilk olgunlaşma evresinde asitli bir unsur içerir. Bu yüzden külliyen olgunlaşınca tüketilmesi tavsiye edilir. İç kısmı bol etlidir. Bu et kısmında yüksek ölçüde lif vardır. Tasarruf yerleri meyve suyu ve dondurmadır. Çiğ olarak da yenilebilen meyve olgunlaşma evresini süratle tamamlaması ve içindeki asidi bir nebze atması için kısmından toplanıp gölgeli bir yerde tamamlanması beklenir. Dış kabuğunda sert dikenler olan bu meyve umumiyetle suyu çıkartılarak tüketilir. Bunun haricinde reçel, marmelat ve tatlılarda kullanılır. Likit orantısı yüksek olan meyve sıralamasında birinci beşe giren tarçın elması yüksek ölçüde C, B1 ve B2 üzere vitaminlerin yanı sıra magnezyum, potasyum ve demir bakımından zengindir.

amansız hastalık(kanseer) TEDAVİSİNDE BİR NUMARA!

Yapılan araştırmalarda bu meyvenin kanser ilaçlarından bin kat daha tesirli olduğu tespit edilmiştir. Kemoterapi sırasında hastaların yüzde 80’inde sağlıklı hücrelerde yok olmaya başlar. Bu da hastada saç dökülmesine, zayıf bağışıklığa, kilo kaybına ve mide bulantısına neden olur. Lakin yapılan araştırmalarda her gün tarçın elması suyunu tüketen hastanın bu tesirleri yaşamadığını tıpkı devranda daha çabuk güzelleştiği gözlemlenmiştir. Bunun sebebi ise tarçın elmasında yüksek ölçüde antikorların bulunmasıdır. 

TARÇIN ELMASININ YARARLARI

Hollywood yıldızlarının diyet listelerinin birinci sıralarında bu meyvenin olmasının sebebi yüksek ölçüde lif içermesidir. Lif hazımi hızlandırmanın yanında uzun vadeli tok meblağ. Bu tokluk hissi gün içerisinde yorgunluğa neden olmaz zira birebir vakitte tarçın elması vücuda kuvvet sağlar. Yorgunluk ve depresyon riskini azaltır. 

Vücuda anlaşılan faktörlerden ötürü giren ve çoğalan özgür radikalli makûs hücreler tümör hücrelerine neden olur. Bu hücreleri önleyen tesirli besinler arasında tarçın elması bulunur. Tarçın elması içerdiği C vitamini yüksek ölçüde antioksidan tesiri göstererek bu hücrelerin tesirlerini azaltarak daha genç görünmelerini sağlar. 

– Bağışıklık sistemini kuvvetlendirdiğinden bilhassa yüksek ateşlenmeler esnasında suyu çıkartılarak tüketilebilir. Bu bağışıklık sistemindeki  proteinlerin hudut gözelerini(gözelerini(hücrelerini)) deforme etmesini önler. Vücut ısısı korur. 

Antioksidan tesiri kanser ve tümörün yanı sıra ciltsıhhati içinde nispeten kıymetlidir. Anti-aging tesiri gösteren tarçın elması cilt teki deforme hücreleri azaltıp genç hücre sayısını artırarak yaşlanmayı ve kırışmayı önler.

Yapılan birtakım araştırmalarda vücudun en çok vitamine muhtaçlık duyduğu gelgelelim en az vitamine sahip olduğundan dökülme ve yıpranma yaşayan saçlar içinde en ülkü besin olduğu ortaya çıkarıldı. 

Kabuğu kurutulup çay yapılır. Bu çay hudut gözelerini(gözelerini(hücrelerini)) yatıştırır. Depresyon ve gerilim üzere ruhsal marazlara uygun gelir. Bunun yanı sıra uykusuzluk sorununa doğal ilaçtır.

TARÇIN ELMASI NASIL TÜKETİLİR?

Eksperler bu meyvenin ilacını yapmışlar lakin bir tesirinin olmadığını gözlemişler. Bu yüzden en sağlıklı yolun meyvenin özgün halini tüketmek olduğunu belirtmişlerdir. Sabah, öğlen ve akşam aç karana meyve halini yada suyu çıkartılarak tüketilebilir. Tıpkı devranda kurutulmuş yapraklarından çay yapılar

ak da tüketilebilir. 

Yasemin

sağlıklı yaşama dair haberlerin bulunduğu www.yazanBirey.com web sitemizde sizleri görmek bizleri mesrur eder 🙂


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tarçın elmasının (Graviola) faydaları nedir? Tarçın elması nasıl tüketilir?Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin