Narın saça ve cilde faydaları nelerdir? Nar kabuğu saça nasıl uygulanır? Nar maskesi


fazla ölçüde C vitamini içeren nar meyvesi, bağışıklık sitemini zorlendirmeden kanser gözelerini(gözelerini(hücrelerini)) yok etmeye kadar bir ...


fazla ölçüde C vitamini içeren nar meyvesi, bağışıklık sitemini zorlendirmeden kanser gözelerini(gözelerini(hücrelerini)) yok etmeye kadar bir çok illetin önüne geçiyor. Son yıllarda kozmetik kesiminde ismini sıkça duyduğumuz narın kabuklarını katiyen çöpe atmamalısınız. Saçları parlak ve sağlıklı görünmesine yardımcı olan nar kabuğunun daha birçok yararlarını sizler için mercek altına aldık.

Kuran-ı Kerim’de ismi geçen meyveler arasında mahal alan nar, yeryüzündeki en şifalı meyvelerden biridir. Eksperlerin yaptığı açıklamalara nazaran kanser gözelerini(gözelerini(hücrelerini))n çoğalmasını engelleyen nar, B5, B6, C ve E, C, B1 ve B2 vitaminlerinin yanında güçlü potasyum, magnezyum ve folat içeriyor. Bu içerdiği vitamin ve mineraller sayesinde sıklık bilirkişilerinin da dikkatini çeken narın saça ve cilde yararları saymakla bitmiyor. C vitamini bakımından güçlü olan nar mahsusen cildin kolajen yapısını destilave ederek her hengam sağlıklı ve parlak görünmesini sağlar. Siz de cildiniz ve saçlarınız için bakım yaparken hem nardan hem de nar kabuğundan faydalanabilirsiniz.

Omega-5 yağ içeren nar kuru ve hassas cildi onararak pürüzsüz görünmesine yardımcı olur. En güçlü nemlendiriciler arasında listenin birinci başında taraf aldığı için saçları kökten uca kadar nemlendirerek, kuru ve cansız görünümünü ortadan kaldırır. Mahsusen haddinden fazla ısılı süreç sonrasında zarar(zarar(hasar)) gören saçların kurtarıcısı olan nar, içerisinde bulunan punicic sayesinde saçların süratlice uzamasına imkan sağlar.

Saçları besleyen nar kabuğu, saç dökülmesini engelleyerek yeni saçların çıkmasına yardımcı olur. 

Sonbahar aylarında tezgahlara gelen nar meyvesi, içinde bulunan antioksidanlar sebebiyle serbest radikalleri yok etmekle kalmaz, tıpkı devirde yaşlanma aykırısı özellik de taşır. Bu yüzden nar maskesi sayesinde istenmeyen kırışıklıklara, yaş lekelerine ve ince çizgilere veda edebilirsiniz.

Nar, en çok yağlı ve karma tençeşitlerine güzel gelir. Anti-inflamatuar özellikleri, cildin süratli uygunlaşmasını pratiklaştırır ve aktif tenonarımına yardımcı olur.

Ekseriyetle güneş kremlerinin içerisinde bulunan nar özü, muaf radikalleri ortadan kaldırarak, ciltkanserine sebep olacak nedenleri ortadan kaldırır. Narın değerli yararlarından biri ise saç cilt sinde oluşan sivilceleri kısa müddette geçirdiğidir. Sivilce olan yerlerinize nar maskesi yapabilirsiniz.

SAÇ DÖKÜLMESİNİ DURDURAN NAR MASKESİ TANIMI

MATERYALLER

1 bardak nar tanesi
2 bardak ılık su
1 poşet yaş maya
1 tatlı kaşığı toz acı biber
1 yemek kaşığı naturel çiçek Doğal çiçek balıııı
1 tatlı kaşığı hint yağı

HAZIRLANIŞI VE UYGULANIŞI

bütün gereçleri bir kavanozun içerisine koyarak ağzını sıkıca kapatın. Daha sonra mayalanması için bir kenara bırakın. Hazır hale gelen karışımı sprey şişeye koyarak haftada 2 defa saç diplerinize 10 kez sıkın. Bone ile saçlarınızı kapattıktan sonra 45 dakika bekletin. Son olarak saçınızı yıkayabilirsiniz.

CİLDİ YENİLEYEN LİMON VE NAR MASKESİ

Taze hazırlanmış nar suyuna  birkaç damla taze sıkılmış limon suyu ekleyin. Tahta bir kaşık ile uygunca karıştırın ve pamuk yardımıyla yüzünüze ve boynunuza uygulayın. Yaklaşık 30 dakika bekletin ve sonra soğuk suyla durulayın.

PARLAK CİLTLER İÇİN Doğal çiçek balııLI NAR MASKESİ

Taze nar hamuruna biraz kakao tozu ek edin ve yeterlice karıştırın. Yüzünüz

e ve boynunuza uygulayın. Yaklaşık 20-25 dakika bekleyin ve daha sonra maskeyi durulamak için soğuk su kullanın.

Yasemin

sağlıklı yaşama dair haberlerin bulunduğu www.yazanBirey.com web sitemizde sizleri görmek bizleri mesrur eder 🙂


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Narın saça ve cilde faydaları nelerdir? Nar kabuğu saça nasıl uygulanır? Nar maskesiBir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin