Vücudunuzun sağlıklı olduğunu gösteren 30 saniyelik testler

Tabiplere nazaran, hastalanma riski yaşlandıkça artmakta ve bağışıklık sistemimiz zayıflamaktadır. Her 2 yılda bir tam bir fizikî denetim ...


Tabiplere nazaran, hastalanma riski yaşlandıkça artmakta ve bağışıklık sistemimiz zayıflamaktadır. Her 2 yılda bir tam bir fizikî denetim yaptırmanız önerilir, fakat burada kendi rahatınız için meskende deneyebileceğiniz birtakım süratli testler derledik. Yalnızca 30 saniyede vücudunuzla ilgili her şeyin yolunda olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

İşte bir kompetanı ziyaret etmeniz gerekip gerekmediğini yahut endişelenecek bir şey olup olmadığını anlayabileceğiniz 5 muhteşem süratli test.

1. Tırnağınıza sıkıca bastırın

Sağ baş parmağınız ve işaret parmağınızla, sol el parmaklarınızın tırnak köklerine hakikat üst kısmına ağırlık uygulayın. Baş parmağınızla başlayın ve 3-5 saniye bekleyin. Daha sonra, öbür parmaklara ilerleyin ve birebirini tekrarlayın.

Basıncı kaldırdıktan sonra, kan 2 saniyeden çokça bir vadede geri gelmemelidir. 2 saniye içinde geri geliyorsa, vücudunuzun kan akışı ehliyetli demektir. Parmaklarınız iç organlarınıza sıkı bir biçimde bağlıdır ve bu test size acı veriyorsa, aksi giden bir şeyler var demektir.

Bilirkişilere nazaran, parmaklarda ağrı duymanın manası:

Başparmak: Baş parmağınızın tırnağını sıkmak size acı veriyorsa, bu bir akciğer meselesinin işareti olabilir.

İşaret parmağı: Kalın bağırsaklarınızla yakından alakalı olan bu parmaktaki ağrı, kolon meselelerinin ve kabızlığın bir göstergesidir.

Orta parmak: Orta parmağınızdaki ağrı kalppp sorunlarının bir işaretidir.

Yüzük parmağı: Yüzük parmağı kalbinizle cilt nden alakalıdır ve üstüne ağırlık uygulamak size acı veriyorsa, kalppp problemlerinin bir işareti olabilir.

Küçük parmak: Küçük parmağınızdaki ağrı ince bağırsaktaki problemlerin bir işareti olabilir.

2. Elinizi yumruk yapın

Bu test için, elinizi bir yumruk yapın ve birebir konumda tutun. 30 saniye sonra yumruğunuzu açın, avucunuzun beyazladığını fark edeceksiniz. Elinizi yumruk yaptığınızda kan damarlarınız sıkılarak elinize kan akışını kısıtlar. Elinizi hür bıraktıktan sonra, kanın acilen geri gelmesi, kan damarlarınızın güzel çalıştığını ve sağlıklı olduğunuzu gösterir. Lakin, avucunun tekrar olağan kırmızıya dönmesi biraz hengam alıyorsa, arteriyosklerozun bir işareti olabilir.

3. adele(kas)larınızı gerin

Yüzünüz yana bakacak halde pratikca uzanın. İki kolunuzu da yanlara akıllıca uzatın. Sol bacağınızı düz tutun ve yavaşça sağ bacağınızı kaldırın. Bacağınızı serinizden bükün ve bu konumda 30 saniye boyunca durun.

Bunu başarılı bir biçimde yaparsanız, vücudunuz sağlıklıdır. fakat şayet test sizin için acı veriyorsa, vücudunuzdaki en güçlü adele(adele(kas))lardan biri olan gluteus maximus’unuzla ilgili bir sorununuz olabilir.

4. Bacaklarınızı 30 saniye yukarıda tutun

Yüzünüz konuma bakacak halde uzanın. İki kolunuzu da yanlara sahih uzatın. Vücudunuzu sabit tutarken iki bacağınızı da yukarı kaldırın. Bu durumu 30-35 saniye koruyun.

Bacaklarınız titremeden bu testi tamamlıyorsanız; vücudunuz sağlıklıdır. ancak, bu testi hakikaten çetin buluyorsanız, karnınızla yahut alt omurganızla ilgili bir sorun olabilir.

5. Vücudunuzu yukarı kaldırın ve hareketsiz kalın

Yüzünüz mekana bakacak biçimde pratikca uzanın. Elleriniz de dahil olmak üzere yalnızca üst vücudunuzu hafifçe yukarı kaldırın. Bu durumu 30-35 saniye koruyun. Bu testi zorlanmadan geçerseniz, vücudunuz sağlıklıdır. Şayet başarısız olursanız, omurganızla ilgili bir sorun olabilir.

Lütfen, bu testlerin bir profesyonel tarafından yapılan gerçek testlere bir alternatif olmadığını, yalnızca hanede yapabileceğiniz süratli bir denetim olduğunu unutmayın. Şayet sorunlu semptomlarınız varsa, bir doktora müracaat konusunda gecikmeyin.

Testleri yaptınız mı? Kendinizi sağlıklı ve canlı tutmak için aldığınız doğal tedbirler nelerdir? Sırlarınızı tefsirlerde bizimle paylaşın!

Kadinvekadin

http://www.kadinvekadin.net/vucudunuzun-

saglikli-oldugunu-gosteren-30-saniyelik-testler.html

sağlıklı yaşama dair haberlerin bulunduğu www.yazanİnsan.com web sitemizde sizleri görmek bizleri mesrur eder 🙂

Saniye,İşaret,Sağ,Kan,Sorun,Test,Şekilde


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vücudunuzun sağlıklı olduğunu gösteren 30 saniyelik testlerBir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin