Yer elmasının faydaları nelerdir? Yer elması hangi hastalıklara iyi gelir? Nasıl tüketilir?


Ana vatanı Kuzey Amerika olan taraf elması görünürde patates ve zencefile aynısı(bezneri). Tat olarak ise tatlı patates üzeredir. Bir kök ...


Ana vatanı Kuzey Amerika olan taraf elması görünürde patates ve zencefile aynısı(bezneri). Tat olarak ise tatlı patates üzeredir. Bir kök zerzevatı olan bölge elması sıhhate birçok yararı vardır. Eksperler münhasıran kış aylarında herkesin mutfağında olması gerektiğini vurguluyor. Evet Taraf elmasının yararları nelerdir? Taraf elması hangi illetlere düzgün gelir? Nasıl tüketilir? bütün bu soruların cevabı haberin detayında…

Papatya ve ayçiçeği ailesine ilişkin olan konum elması toprağın yüzeyine sarı çiçeklerle çıkar. Gelgelelim toprağın altında turp ya da patates gibisi bir zerzevatı vardır. Yemek ve salata olarak tüketilen bu besinin tadı tatlıdır. Bitkinin kökü toprak altında çok süratli gelişir ve büyür. Bu yüzden yetiştiği meydanda birden çokça bulunur. Fransız kaşifleri bunu birinci bulduklarında tadını enginarla tıpkı olduğuna dair notlar almışlardı. Çok süratli ve zaten yetişen bu besinin ana vatanı Kuzey Amerika olsa bile günümüzde Avrupa ve Türkiye’de üretimi de tüketimi de hayli ziyadedir. Hem çiğ hem de pişmiş olarak tüketilebilir. Yapılan araştırmalarda şeker ve yüksek tansiyon hastalarının da rahatlıkla tüketebileceği bir besin olduğu tespit edildi. Çok süratli yara güzelleştirdiğinden Amerika yerlileri bu besini kaynatıp krem haline getirerek doğal ilaç olarak kullanırmış. Ayrıyeten mide ve hazım meselesi olan insanların tüketmesi de tavsiye edilir. 

YAN ELMASININ YARARLARI NELERDİR? MEKAN ELMASI HANGİ MARAZLARA YETERLI GELİR?

– Romatizma iltihabı giderek yaygınlaşan marazlar arasındadır. Bunun içinde çok az besin bulunur. Lakin bölge elması pek bilinmezse de bu bakımdan yararlı bir besindir. adele(kas) ve kemiklerdeki asit nispetini düşürerek ağrıları azaltır. 

cilt bakımı için en doğal yol anti aging yüklü besinlerdir. Anti Aging hususu cildin daha diri ve genç kalmasını sağlar. Bu husus bakımından varlıklı olan taraf elması cildin daha genç görünmesini destekler. Hücrelerin yenilenme suratını artırır.

Şeker hastaları kilo vermek için epey sıkı bir diyete girmeleri gerekir. Ama diyet yaparken tüketmeleri gereken besin sayısı epey azdır. Bu yüzden eksperler kandaki şeker nispetini etkilemeyen besinler tüketmelerini önerir. Bölge elması ülkü besinler arasında konum alır. 

Günümüzün dehşetli düşü olan kanserin önüne geçmek için antioksidan bakımından varlıklı besinler gerekir. Münhasıran hazım sistemindeki organlarda kanserin ortaya çıkma mümkünlüğü daha yüksektir. Bu yüzden sağlıklı besinlerle buradaki hücrelerin mutasyona uğramasının önüne geçmekte yarar var. Taraf elması hücrelerin yenilenmesi desteklediğinden tümör oluşumunun önüne makbul.

Yalnızca şeker hastaları değil tıpkı vakitte kilo vermek isteyen sağlıklı kimselerinde bu besinle diyet yapabilir. İçerdiği yüksek lif sayesinde uzun müddetli tokluk hissi verir. Başkaca vücudun gücünü de yükselterek yağ yakarken yorgunluk ve gerilim hastalıklarına yer hazırlayan belirtileri önler.

Böbreklerin işlevselliğini artırarak taş ve kum oluşumunun önüne makbul. Böbrek üstü bezleri çalıştırarak da vücudun susuzluk çekmesini köstekler. 

Konum elmasının haşlanmış suyuyla saçlarınızı yıkadığınızda saç köklerinin diplerini kuvvetlendirir. Dökülme ve yıpranmayı önler.

Göğüs iltihaplanması ve ağrıları içinde ülkü besindir. Daima öksürüğü keser. Akciğerlerin zarar(zarar(hasar)) almasının önüne makbul. Doğal çiçek balııgam yoluyla iltihabı vücuttan atar.

Basurun neden olduğu ağrıyı mahzurlar. Bir tane konum elması haşlayın. Uygunca ezip basurun olduğu alana sürün. Bir mühlet bekledikten sonra ılık suyla yıkayın. 

BÖLGE ELMASI NASIL TÜKETİLİR?

Kaynatılıp haşlanarak tüketilebildiği üzere çiğ halde de limon sıkılıp tuzlanıp yenilebilir. Genelikle yemeği yapılır. zorlü bir posası olduğundan kaynatılıp tük

etilmesi daha çok tavsiye edilir. Kaynatıldıktan sonra kimisi yemeğini yapar. Kimisi de salata yaparak tüketir. 

Yasemin

sağlıklı yaşama dair haberlerin bulunduğu www.yazanBirey.com web sitemizde sizleri görmek bizleri mesrur eder 🙂


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yer elmasının faydaları nelerdir? Yer elması hangi hastalıklara iyi gelir? Nasıl tüketilir?Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin