Andız pekmezinin faydaları nelerdir? Andız pekmezi hangi hastalıklara iyi gelir?


Tanınan olma yolunda olan andız pekmezinin yararları hakkında neler biliyorsunuz? Romatizmaya âlâ geldiğini düşünülen andız pekmezinin ...


Tanınan olma yolunda olan andız pekmezinin yararları hakkında neler biliyorsunuz? Romatizmaya âlâ geldiğini düşünülen andız pekmezinin yararları nelerdir? Evet andız pekmezi hangi marazlara düzgün gelir? İşte andiz pekmezi hakkında tüm merak ettikleriniz haberin detayında…

Yüksek mekanlarda yetişen çam ağacının meyvesinin süreç görmesi sonucu elde edilen andız pekmezi insan sıhhatine birçok yararı vardır. Andızdan elde edilen andıç kozalağında; eterli uçucu yağa helenin, sabit yağ, triterpenler ve acı hususlar içermektedir. Bu yüksen başka pekmezler üzere tatlı değil acıdır. Tahinle karıştırılarak tüketildiğinde acı tadı aza iner. Devletimizde Mersin’de üretilen bu pekmezi deneyen birçok kişide yararları hakkında çok farklı savlarda bulundu. 

ANDIZ PEKMEZİNİN YARARLARI NELERDİR?

İçerdiği esansiyel yağ asitleri çok zorlü antioksidan tesiri gösterir. Bu tesir sayesinde üstcilt effüs yolları marazları sırasında yaşanan nezle ve grip hastalıklarına güzel gelirken  naturel çiçek Doğal çiçek balııııgamda ki iltihabı da söker atar. 

Eklem, romatizma ve kemik erimesi üzere durumların neden olduğu ağrıların şiddetini azaltır. Bunun yanı sıra marazların ilerlemesini de önler. 

Antioksidan özelliği yalnızca üstcilt effüs yolu hastalıklarına değil tıpkı devranda ağız içi yaralara da yarar sağlar. Bir kaşık andız pekmezini ılık yarım bardak su ile karıştırınız ağzınızda gargara yapın. 

İdrar yolu enfeksiyonunu önleyerek, pratiklıkla tuvalete çıkmayı destekler. Birebir devranda bağırsaklardaki parazitleri azaltarak rahat bir dışkılama süreci sağlar. Andız pekmezini sistemli tüketenlerde basur ve ishal üzere durumların yaşanma ihtimalinin çok az olduğu gözlemlenmiştir. 

Vücuttaki toksinleri atmak için karaciğere yardım eder. Başkaca kanı temizleyerek damar yollarını açar. kalpp ve damar tıkanıklığı risklerini azaltır.

Berbat alışkanlıklardan ötürü ortaya çıkan böbrek taşlarının düşürülmesini sağlamanın yanı sıra oluşumunu da önler.

Yapılan birtakım araştırmalarda andız pekmezinin saç dökülmesini önlediği görülmüştür. Çıban üzere yaralara sürüldüğünde kısa müddette güzelleştirdiği de gözle görülür bir sonuç olmuştur.

Her gün bir yemek kaşığı andız pekmezini kahvaltınızda tüketerek tüm bu yararlarda kısa müddette yararlanabilirsiniz. Ayrıyeten tahin ya da ılık su ile karıştırarak da tüketebilirsiniz.

YAN TESIRLERI NELERDİR?

Çok tüketildiğinde ziyade kiloya neden olur. Ayrıyeten şeker hastalarının da bu pekmezi tükettiğinde kesinlikle b

ir ekspere başvurmaları gerekir. Ağır bir pekmez olduğundan çokça tüketildiğinde mideyi rahatsız edebilir. 

Yasemin

sağlıklı yaşama dair haberlerin bulunduğu www.yazanBirey.com web sitemizde sizleri görmek bizleri mesrur eder 🙂

Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Andız pekmezinin faydaları nelerdir? Andız pekmezi hangi hastalıklara iyi gelir?

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin