Hyalüronik asit nedir? Cilde faydaları nelerdir? Hyalüronik asit cilde nasıl uygulanır?


Her geçen gün hem ciltbakımında hem de makyaj yerinde trendler değişiyor. Değişen bu trendler arasında mahsusen cildinin pürüzsüz olmasını ...


Her geçen gün hem ciltbakımında hem de makyaj yerinde trendler değişiyor. Değişen bu trendler arasında mahsusen cildinin pürüzsüz olmasını isteyenler için yapıldığı söylenen Hyalüronik asit bölge alıyor. Hem bakım eserlerinde hem de bakım formüllerinde kullanılan Hyalüronik asit hakkında merak ettiklerinizi mercek altına aldık. Hyalüronik asit sanıldığı kadar işe yarıyor mu? Cilde yararları neler? tüm soruların karşılığı haberimizin detaylarında.

cilt bakımında yeni trend olan Hyalüronik Asit, vücudumuzda tüm bağ dokusunda eklemlerde ve cilt te doğal olarak konum alan glukozaminoglikan denilen amino asit içeren polisakkarit formunda bileşenler arasında yan alıyor. Bu bileşenler bağ dokusuna esneklik, sağlamlık ve nem kazandırıyor. cilt te bulunan kimi sorunlar bu bağ dokuların zarar görmesi ya da azalması ile oluşuyor. İşte tam da burada Hyalüronik asit devreye giriyor. Yaşlanma tesirlerinin geciktirilmesi, kırışıklık görünümünün azaltılması, cilt teki sarkmaların önlenmesi, güneş ve gayrı çevresel aksiliklere karşı cildin korunması üzere değerli bahislerde büyük rol oynayan Hyalüronik asit, birkaç farklı form ile önümüze çıkıyor. Adeta  kusursuz ve nemli tenisteyenlerin ilgi odağı olan birebir hengamda kozmetik yerküresini heyecanladıran Hyalüronik asit hakkında tüm detaylar yalnızca yasemin.com’da

Hyalüronik asit, su moleküllerini çekme ve bağlama yeteneği sebebiyle insan vücudunda büyük değer taşımaktadır. Eklemleri ve hadleri yumuşatır. Bu sayede, cildin ve saçların vücudun istikrarını bozmadan doğal bir formda nemlenmesini sağlar.

İnsan vücudunda 15 gram bulunan Hyalüronik asit, ilerleyen yaşlarda üretimi uygunca yavaşladığı için cildin kurumasına sebep olur. Bu nedenle kırışıklıklar daha da cilt nleşerek, ciltyüzeyinde net bir biçimde görünür hale gelir. Dışarıdan masaj metodu ile yapılan ya da gayrı farklı prosedürler kullanılarak takviye edilen Hyalüronik asit sayesinde cildinizdeki sıkıntıları kısa vadede ortadan kaldırabilirsiniz.

EVET, KOZMETİK ESERLERINDE KULLANILAN HYALÜRONİK ASİT SERUMLARININ CİLDE YARARLARI NELER?

Hyalüronik asit serumları cilde uygulandığında, yüksek nispette su tutma yeteneğiyle cildin pürüzsüz, parlak, canlı ve doğal görünmesini sağlar.

Sivilce izlerini yok eder ve sivilce oluşumunu köstekler.

Cildin uzun yıllar canlılığını, tazeliğini ve doğallığını muhafazasına yardımcı olur.

Sistemli kullanıldığında kırışıkların azalmasını sağlar.

HYALÜRONİK ASİT SERUMU MESKENDE NASIL UYGULANIR?

Hyalüronik asit, mevsim geçişlerinde mahsusen de bahar aylarında, yılda 2 defa kür biçiminde uygulanır. Bilirkişiler, ekseriyetle 25 yaş üstü şahısların bu serumu tatbikinin daha verimli olacağını vurguluyor. Pekala, Hyalüronik asit serumları nasıl uygulanır?

Sabah yahut akşam pamuk yardımıyla tüm yüzünüze ve boyun kesiminize masaj yaparak uygulayabilirsiniz.

Yasemin

sağlıklı yaşama dair haberlerin bulunduğu www.yazanBirey.com web sitemizde sizleri görmek bizleri mesrur eder 🙂


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hyalüronik asit nedir? Cilde faydaları nelerdir? Hyalüronik asit cilde nasıl uygulanır?Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin