Sağlıksız bir kalbin beklenmedik belirtileri

kalpp illetleri, tüm yerkürede mevt nedenlerinin başında konum alıyor. kalpp marazlarının önlenmesi, yıllardır araştırmacıların gündeminde ön ...


kalpp illetleri, tüm yerkürede mevt nedenlerinin başında konum alıyor. kalpp marazlarının önlenmesi, yıllardır araştırmacıların gündeminde ön sırada konum almakta ve önde gelen araştırmalar, fizikî aktivite, diyet ve genetik faktörünü ortaya çıkardı.

Ömür biçimi değişiklikleri yaparak kalppp marazı riski ve sair kalppp meseleleri en aza indirilebilir. Örneğin, diyetiniz kalbinizin sıhhati üzerinde inanılmaz bir tesire sahiptir. Fizikî aktivite, kalppp adele(adele(kas))larınızı tıpkı vücudunuzdaki öbür adele(adele(kas))larda olduğu üzere en üst seviyede tutabilir.

Birden fazla insan kalppp çarpıntısı, göğüs ağrısı ve yüksek tansiyonun kalppp illetlerinin bir işareti olduğunu bilir fakat, daha ince belirtiler vardır.

Öksürük

Geçmeyen öksürük, bir soğuk algınlığından daha ziyadesi mealine gelebilir. Birkaç hafta içinde kaybolmayan şiddetli öksürük yaşarsanız, hekiminize danışmalısınız. Konjestif kalppp yetmezliği akciğerlerde likit birikmesine neden olabilir ve vakitle zayıflamayan hırıltı ve öksürüğe neden olabilir.

Depresyon

Yerküre çapında 350 milyon insan şaşırtıcı bir formda depresyondan muzdarip. Depresyonu engellemenin ya da en azından direktörün yolları var, ama gerçek bir tedavisi şimdi yok. Aslında, depresyonda olmak sizi kalppp illetine götürmüyor. Ama, depresyon koşullarındaki sair hayat şekli faktörleri sebebiyle, depresyon ve kalppp illetleri kontaklı olarak görülüyor.

Baş dönmesi

Anormal bir kalppp ritmi olarak bilinen Aritmi, dimağa tuhaf ve sistemsiz bir kan akışına neden olabilir. Çok süratli ayağa kalktığınızda, dimağınıza giden bu sistemsiz kan akışı bayılmanıza neden olabilecek baş dönmesine neden olabilir.

Yorgunluk

kalpp buhranı geçiren beşerler, gereğince dinlenmelerine karşın kendilerini umumiyetle yorgun ve halsiz hisserler. kalpp illetlerinin belirtisi olan yorgunluk duygusu, uzun bir iş gününün ahir hissedebileceğiniz hafif yorgunluktan çok farklıdır; kroniktir ve şiddetlidir.

İştahsızlık

karın bulantısı ya da iştahsızlık bir şeylerin yanlış gittiğinin bir işarettir. Bu altta yatan sıhhat meselelerinden biri kalppp rahatsızlığı olabilir. Yiyeceklere olan isteksizlik devam ederse, hekiminizden neler olup bittiğini değerlendirmesini isteyin. Durumu ne kadar erken yakalarsanız, kalppp bunalımından kaçınmak için o kadar güzel talihiniz olur.

adele(kas) krampları

Çok ziyade adele(adele(kas)) kramlparı yaşıyorsanız dikkat etmelisiniz. Yalnızca yaşlılık ya da zayıflık olarak nitelendirmeyin. Çok kramp bir şeyin sahiden yanlış gittiğinin bir işareti olabilir. adele(kas) kramplarının, bacak arterlerinde plak birikimi olan periferik arter illetinin (PAD) değerli bir işareti olduğu gösterilmiştir. PAD tedavi edilebilir olduğundan, semptomları erken yakalamak, sıhhatiniz için kıymetlidir.

Boyun yahut çene ağrısı

Göğüs ağrısının kalppp sorunlarının birinci belirtisi olduğunu düşünebilirsiniz, ama bu her vakit gerçek değildir. Uzunluğunda yahut çenede açıklanamayan ağrı, kalppp rahatsızlıklarının potansiyel bir işaretidir. Hatunlar bu atipik semptomları erkeklerden daha çokça yaşarlar; fakat birden ziyade durumda daraltıcı ağrı yaşarsanız, hekiminize danışmanın vakti gelmiştir.

Nefes darlığı

Birkaç merdiven çıktıktan sonra hiç soluklandınız mı? Şayet öyleyse, panik yapmayın, bu büsbütün alışılagelmiş. Gelgelelim çok süratli ayağa kalktıktan, birkaç adım attıktan yahut gayrı az yorucu aktivitelerden sonra soluklanıyorsanız, hekiminize danışabilirsiniz. Vücudunuzun yorulmadan egzersiz yapabilmesi kan pompalamaya dayanır. Ani solunum darlığı, bir şeyin yanlış olduğuna dair bir işaret olabilir.

Uyku apnesi

Uyku apnesi, hastaları gecenin ortasında uyandıran bir durumdur. Bucilt effüs bozuklukları, daha yüksek kalppp bunalımı ve kalppp aritmi riski ile ilişkilendirilmiştir. Uyku apnesi olan beşerler doğalcilt effüste bir kesinti yaşarsa, vücutları oksijen eksikliği algılar ve kan damarlarını süratle germeye zorlar. Kan damarlarındaki gerilim vakitle meselelere neden olabilir.

Açıklanamayan terleme

Birdenbire bir otobüse yetişmek için koşarsanız ya da nemli bir ortamdaysanız, terlemek olağandır. Gelgelelim garip, açıklanamayan ölçüsüz terleme nöbetleri sahiden berbat bir işarettir. Oturduğunuz alanda, aniden terlediğiniz durumlarda terleme; gelen kalppp bunalımının erken bir belirtisi olabilir. 112’yi arayın ya da en yakın hastaneye gidin.

Kadinvekadin

http://www.kadinvekadin.n

et/sagliksiz-bir-kalbin-beklenmedik-belirtileri.html

sağlıklı yaşama dair haberlerin bulunduğu www.yazanİnsan.com web sitemizde sizleri görmek bizleri mesrur eder 🙂

kalpp,Depresyon,Ağrı,adele(kas),Kan,kalpp Illetleri


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sağlıksız bir kalbin beklenmedik belirtileriBir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin