Salatalığın cilde faydaları nelerdir? Salatalık maskesi ne işe yarar?


Su nispetinin en yüksek olduğu sebzeler arasında mekan alan salatalık, hem vücuttaki ödemin atılmasına yardımcı oluyor hem de diyet yapanlar ...


Su nispetinin en yüksek olduğu sebzeler arasında mekan alan salatalık, hem vücuttaki ödemin atılmasına yardımcı oluyor hem de diyet yapanlar için harika bir atıştırmalık. İçerdiği vitaminlerle cildi besleyen salatalık maskesinin birebir devranda göz altı morluklarına düzgün geldiğini biliyor muydunuz? Hazırladığımız bu metinde salatalığın cilde yararlarını ve salatalık maskesi konutta nasıl yapılır sizlere sunuyoruz. Haydi gelin birlikte salatalık maskesinin cilde yararlarını ve maskenin nasıl yapıldığını öğrenelim…

Salatalık, yerkürede ve Türk mutfağında en çok tercih edilen besinler arasında yan alıyor. Günlük gereksiniminiz olan birçok vitamini içeren salatalık sebzesinin tek bir adedinde Vitamin B1, Vitamin B2, Vitamin B3, Vitamin B5, Vitamin B6, Folik Asit, Vitamin C, Kalsiyum, Demir, Mağnezyum, Fosfor, Potasyum ve Çinko barındırıyor. %95’i su salatalığı sevmeyen yoktur. Bilhassa diyet yapanlar için mucizevi sebzeler arasında yan alan salatalığın yüzyıllardır bilinen bir yararı daha bulunuyor. Göz kapaklarının üzerinde görmeye alışık olduğumuz salatalık, tüm şişkinlikleri alarak kısa müddette nemlenmesini sağlıyor.

Mütehassısların yaptığı açıklamalara nazaran salatalık, astringent yani büzücü tesiri sayesinde yüzdeki ve cildinizdeki genişlemiş gözeneklerin küçülmesine yardımı oluyor. C vitamini açısından epey güçlü olan salatalık, cildin canlı ve genç görünmesine olacak sağlıyor.

Vitamin ve mineral dolu yapısı olan bu zerzevat, cildin gereksinimi olan tüm vitamin ve mineralleri doğal yoldan karşılıyor. 

Salatalıkta bulunan askorbik asit ve kafeik asit hususları yüzde bulunan ödem üzere şişkinliklerin azalmasını sağlıyor.

Egzama, mantar ve pullanma üzere oluşabilecek ciltenfeksiyonlarının oluşumunu engelleyen salatalık, doğal ciltağartıcı özelliği sayesinde güneşin neden olduğu tenlekelerini yok etmekte kıymetli rol oynar.

EVET SALATALIK MASKESİ NASIL YAPILIR?

Salatalığı birkaç modüle bölüp 5 tane nane yaprağıyla birlikte robotta çekin. 1 yumurta beyazını ek edip karıştırın. Bu maskeyi yüzünüze ve boyun yerinize sürüp 20 dakika bekletin.

– Yağlı cildinizi arındırmak için; 1çay kahve kahve fincanııı yoğurt ve bir çayy adele(kas)ıgı süt tozunu soyulmuş ve dilimlenmiş salatalıkla birlikte robotta çekin. Bu peelingi uygulayıp 15 dakika bekletin. Ilık suyla durulayın.

– Şayet cildiniz kuruysa onu nemlendirecek ve besleyecek bu maskeyi kesinlikle uygulayın. Yarım salatalığı rendeleyin. Yarım muzu ezin ve 4 yemek kaşığı limon suyu ve 1 yemek kaşığı naturel çiçek Doğal çiçek balııııı ekleyin. Cildinize ince bir tabaka halinde sürüp 15 dakika sonra ılık suyla durulayın.

1 yemek kaşığı salatalık suyu ve 1 yemek kaşığı hindistan cevizi suyunu karıştırın. Bu toneri pamuk ya

rdımıyla yüzünüze uygulayın. cilt lekelerinden kurtulacak ve cildinizin ışıltısını geri kazanacaksınız.

Yasemin

sağlıklı yaşama dair haberlerin bulunduğu www.yazanBirey.com web sitemizde sizleri görmek bizleri mesrur eder 🙂


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Salatalığın cilde faydaları nelerdir? Salatalık maskesi ne işe yarar?Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin