Burun ameliyatı nasıl yapılır? Burun estetiği ameliyatı hangi durumlarda yapılır?


Son yıllarda burun estetiği konusunda nispeten yüksek bir rakamda artış devam ediyor. Çoğunlukla burun eti, sinüzit ya da kemik dağılması ...


Son yıllarda burun estetiği konusunda nispeten yüksek bir rakamda artış devam ediyor. Çoğunlukla burun eti, sinüzit ya da kemik dağılması şikayetleriyle müracaatlar sonrasında yapılan tetkiklerle bir arada alınan kararla yapılan burun estetiği hakkında bilinmesi gereken kimi hususlar var. Pekala bu unsurlar neler? Burun estetiği olmadan evvel nelere dikkat etmek gerekir? sorusunun cevabı haberimizin detaylarında…

Burun estetiği (rinoplasti) ameliyatında amaç burnun form bozukluklarını düzeltmek ve birebir vakitte burun içinde solunum almaya ket olan eğiklikler, burun eti büyümeleri üzere sorunları ortadan kaldırmaktır. Memleketimizde ve yerkürede en sık yapılan ameliyatlardan birisi haline gelen burun estetiği hakkında birçok şehir efsaneleri mevcut. Lakin mütehassısların yaptığı bir açıklama nazaran, ameliyat planlanırken mutlaka burun fonksiyonları dikkate alınması gerektiğini vurguluyor. Bilinçsiz bir biçimde burun ameliyatı olmak isteyenler insanlar birden çokça problemle karşılaşırken, velev ölümcül sonuçlar doğurabilecek cürümlerde yapıyor. Hazırladığımız bu metinde hastalık sebebiyle burun ameliyatı olacak kimseler için dikkat edilmesi gereken teklifleri derledik. 

Burun ameliyatını sağlıklı bir biçimde geçirmek istiyorsanız, operasyon öncesinde anestezi hekiminiz tıbbi sıhhat taramanızı ve ameliyatla ilgili tahlillerinizi yapması gerekir.

Mahsusen sinüzit rahatsızlığından şikayetçi olanlar ameliyat öncesinde grip, nezle, soğuk algınlığı üzere rahatsızlıkları külliyen atlatmaları gerekmektedir. Anestezi denetiminde, sizin önemsemediğiniz rastgele bir ayrıntı operasyonunuz için kıymetlidir. Bu nedenle, her bilgiyi hekiminizle paylaşmanız gerekiyor.

Ameliyat öncesinde kullandığınız bir ilaç var ise bunları muayene sırasında hekiminize söylemelisiniz. Anestezi hekimi muayenesinde de anestezi hekimine eksiksiz ilaçlarınızı belirtmelisiniz.

Operasyon öncesinde hekiminizin daha evvel yaptığı ameliyatları incelemeli ve bu mevzu hakkında detaylı bir araştırma yapmalısınız.

– Ameliyattan en az 10 gün evvel Aspirin üzere kan sulandırıcı ilaçlar kullanmayı kesmelisiniz.

Operasyon yüz üzerinde gerçekleştirileceği için cildinizin mutlaka makyajsız olması gerekmektedir. Cildinizde bulunan rastgele bir eser, cildinizin mikrop kapmasına neden olabilir. Oje de bu durumda birebir sonuçlar doğurabilecek bir ayrıntıdır. Ameliyattan evvel oje sürmemelisiniz.

Saç spreyleri ve jöle üzere eserler katiyen saçlara uygulanmamalı. Ameliyattan 1 gece evvel ılık suyla bir duş almalısınız. Bu durum hijyenik olması açısından çok değerlidir. Birçok kişi hijyen sebebiyle ameliyattan sonra mikrop kaparak farklı sıhhat sıkıntıları ile karşı zıdda kalmıştır.

– Ameliyat sonrasında burnunuzun etrafında oluşan ödem sonucunda şişlikler oluşur. Bu şişlikler birinci 6 ayda azalır. 6. ay ve 12. ayda külliyen kaybolur. Bu şişlikler sizin ameliyat olduğunuzu bilen ya

kınlarınız, kendiniz ve hekiminiz ve burun ameliyatı olmuş kimseler tarafından fark edilebilecek şişliklerdir.

Yasemin

sağlıklı yaşama dair haberlerin bulunduğu www.yazanBirey.com web sitemizde sizleri görmek bizleri mesrur eder 🙂


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Burun ameliyatı nasıl yapılır? Burun estetiği ameliyatı hangi durumlarda yapılır?Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin