Canan Karatay’dan şaşırtan zeytinyağı açıklaması! Zeytinyağının faydaları nelerdir?


ilk olarak Mısır modernlığının kullanmaya başlaması ile daha sonra tüm yerküreye yayılan zeytinyağının insan sıhhatine inanılmaz yararları ...


ilk olarak Mısır modernlığının kullanmaya başlaması ile daha sonra tüm yerküreye yayılan zeytinyağının insan sıhhatine inanılmaz yararları vardır. Kozmetik, ilaç ve besin endüstrisinde kullanılan zeytinyağı hakkında Canan Karatay şaşırtan bir açıklamaya imza attı. Ana sütüyle neredeyse tıpkı olduğunu sav eden Karatay birebir hengamda sair yararları hakkında da kısa bir haber verdi. Evet zeytinyağının yararları nelerdir? naturel yolla kolesterolü düşüren en tesirli yağ hakkında merak edilenleri sizler için haberin detayına ekledik.

 İçeriğinde yüksek ölçüde E ve K vitamini bulunan zeytinyağında ayrıca kalsiyum, potasyum, sodyum ve demir üzere vücut sıhhati için değerli olan vitamin ve mineraller de bulunur. Doymamış yağ asidi içerdiğinden kilo almaya neden olmaz başkaca kolesterolü düzenler. kalpp ve damar sıhhati için teğe bir yarar sağlayan zeytinyağı bu bakımdan sistemli tüketilmesi gerekir. Gün içerisinde yemeklerde yahut salatalarda da kullanılabilir. hakiki saf sızma zeytinyagi ile birinci haberler Antik Yunan mitolojisinde geçmektedir. Arkeolojik çalışmalarda hakiki saf sızma zeytinyaginın Türkiye’nin Ege yerinden Yunan toprakların umumunda yaygın olarak üretildiği tespit edilmiştir. Zeytin ağacından elde edilen zeytinleri iki büyük taş arasında ezerek çıkartılan yağ, bu kadar emek sonrası çıkarıldığı için çok pahalıdır. çağımızda bile fiyatı epeyce yüksektir. Hareketsiz bir hayatın yanı sıra tüketilen şiddetli karbonhidratlı ve yağlı yiyecekler önemli kronik illetlere yer hazırlar. Vücudun bütün işleyişini bozan bu hayat biçimi mevte bile neden olabilir. Eksperler bu durumun yaşanmaması için en sağlıklı beslenme biçimini araştırdı. Bu araştırmalarda insan sıhhatini yenileyen mucize besinin zeytinyağı olduğu ortaya konuldu.

CANAN KARATAY’DAN ŞAŞIRTAN ZEYTİNYAĞI AÇIKLAMASI!

 İç Marazları ve Kardiyoloji Mütehassısı Prof. Dr. Canan Karataysağlıklı bir vücut için sudan çok hakiki saf sızma zeytinyagi içilmesi gerektiğini her röportajında vurguluyor. Ayrıyeten Karatay son olarak katıldığı “Kilis Zeytin ve Zeytinyağı Tanıtım Günü” etkinliğinde “Zeytin altındır, zeytinyağı da altının suyudur. Velev zeytin altından daha kıymetlidir. Şunu bilin ki altın için beşerler birbirlerini öldürdüler. Hala ölüyor fakat zeytin, ömür bahşediyor.Uzun ömür veriyor, sıhhat veriyor. Lakin az yağla yaşamak mümkün olmaz, tıpkı makinelerin çalışmaması üzere. Makineleri de güzel yağla yağlamamış olursak, makineler de durur. İnsan vücudu da bir makinedir. Zeytinyağı ana sütü ile birebirdir. Tek fark vardır. Ana sütünde, hayvansal kolesterol vardır, zeytinyağında bitkisel kolesterol vardır” biçiminde açıklamaya imza attı.

ZEYTİNYAĞININ YARARLARI NELERDİR? AÇ KARNA GÜNDE BİR KAŞIK ZEYTİN YAĞI İÇERSEK

Yapılan araştırmalarda Akdeniz – Ege mutfağının sıhhat açısından yararlı olduğu ortaya çıkarılmış. Bunun sebebi ise yemeklerin zeytinyağ ile yapılmasından asıllı olduğu açıklandı.

Tıpkı araştırmanın akabinde mütehassıslar günde bir zeytinyağı yemenin kalppp sıhhatini olumlu etkilediği gözlemlenmiştir.

sıhhatli hayat sırrı olan zeytinyağı güçlü bir antioksidan olduğundan vücudu zararlı toksinlerden arındırır.

Vücudun daha sağlıklı ve dinç kalması için gerekli olan kolajeni sağlayarak organ ve kemiklerin daha sağlıklı çalışmasını destekler.

Zeytinyağı direk olarak vücuda alındığında yararı iki kat daha çokça olur. Bu yüzden bilirkişiler zeytinyağını yiyeceklerden direk olarak tüketilmesi gerektiğini belirtiyor. 

Yapılan bir sair araştırmada zeytinyağının beyindeki sağlıklı hücrelerin sayısını artırarak unutkanlık ve alzheimer üzere önemli rahatsızlıkların riskini yüzde 80 orantıda azalttığı tespit edilmiştir.

Zeytinyağı tıpkı devranda hazımi düzenleyen

en tesirli besindir. 

Yasemin

sağlıklı yaşama dair haberlerin bulunduğu www.yazanBirey.com web sitemizde sizleri görmek bizleri mesrur eder 🙂


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Canan Karatay’dan şaşırtan zeytinyağı açıklaması! Zeytinyağının faydaları nelerdir?Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin