Göz çevresi kırışıklığı neden olur yüzüstü yatıyorsanız…

Gözlerimiz tahminen de yüzümüzde bulunan ve en dikkat çeken yerlerimizden biridir. Devir içerisinde çeşitli nedenlerle göz etrafımız kırışmaya ...


Gözlerimiz tahminen de yüzümüzde bulunan ve en dikkat çeken yerlerimizden biridir. Devir içerisinde çeşitli nedenlerle göz etrafımız kırışmaya başlar ve bu denli göz önünde olan nahiyede oluşan kırışıklıklar, çeşitli makyaj gereçleri ile kapatılmaya çalışır. Lakin her ne kadar kapatılmaya çalışılsa da daha berbat bir hal alır. Zira göz muhitinde cilt en ince deriye sahiptir. Bu nedenle uygulnan makyaj materyalleri nahiyeyi daha çok yıpratır. Pekala ne yapmalıyız. Göz muhiti kırışıklığı neden olur? Bu kırışıklıkları önlemenin bir yolu yok yönetici? Merak edilen tüm soruların cevaplarını sizler için araştırdık. 

GÖZ ETRAFINDA OLUŞAN KIRIŞIKLIKLARIN PEK ÇOK NEDENİ BULUNUYOR 

Birinci olarak göz etrafımızın hangi etkenlere bağlı olarak kırıştığına bir göz atalım. Gözlerimizin altı epeyce ince bir deriye sahiptir. Hareketli bir yapısı bulunduğundan ötürü da hem sarkmaya hem de kırışmaya epeyce yatkındır. Hengam içerisinde göz etrafımızda oluşan kaz ayakları diye tabir edilen ince çizgiler yaşlanmaya bağlı olarak çıkabildği üzere çeşitli faktörler nedeniyle de oluşabilmektedir. Bunlar; Güneş ışınlarına karşı gözleri ve göz muhitini koruyamamak, genetik yatkınlık, gözleri kısarak bakmak, uyku düzensizliği, gözleri ovuşturmak, ziyade mimik yapmak, yüzüstü yatmak, alerjik reaksiyonlar vb. 

GÖZ MUHITI KIRIŞIKLIKLARI NASIL ÖNLENİR?

Göz etrafı kırışıklıklarını önlemenin birçok yolu bulunuyor. Bunlardan birincisi yaz kış omak üzere göz ve muhitini güneşin zararlı ışınlarından korumak. Bunun için göz ve göz etrafını büsbütün kaplayan UV filtreli güneş gözlüklerini tercih edebilirsiniz. 

Işığa koordinasyon sağlayan, renk kontrastını artıran ve göz kısmayı azaltan yeni nesil gözlük ve kontakt lensleri tercih edebilirsiniz. 

Tabiki asla unutulmaması gereken çok kıymetli noktalardan bir tanesi de bol su içmektir. Su içerek cildinizin nemli kalmasını sağlayın. Bu hem kırışıklıkları önlemede size yardımcı olacak hem de daha sağlıklı ve canlı görünen bir cilde sahip olmanızı sağlayacaktır. 

Elmaelma

https://www.elmaelma.com/guzellik/goz-cevresi-kirisikligi-ne

den-olur-yuzustu-yatiyorsaniz-5dd6331f68761026d22eefa3

sağlıklı yaşama dair haberlerin bulunduğu www.yazanbirey.com web sitemizde sizleri görmek bizleri mesrur eder 🙂

Göz, ,Göz muhiti,Neden


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz çevresi kırışıklığı neden olur yüzüstü yatıyorsanız…Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin