Kuyruk yağının faydaları nelerdir? Canan Karatay’dan şaşırtan kuyruk yağı yorumu!


Hayvansal yağlardan en yaygını olan kuyruk yağı, ağır kokusu ve tadı sebebiyle birçok kimse tarafından tüketilmez. Ama mütehassıslar ölçüsüne ...


Hayvansal yağlardan en yaygını olan kuyruk yağı, ağır kokusu ve tadı sebebiyle birçok kimse tarafından tüketilmez. Ama mütehassıslar ölçüsüne dikkat edilerek tüketilmesini tavsiye eder. İnsan sıhhatine inanılmaz yararları olan kuyruk yağı hakkında merak edilenleri sizler için derledik. Pekala Kuyruk yağının yararları nelerdir? Canan Karatay’dan şaşırtan kuyruk yağı yorumu! Haberin detayında…

Halk arasında don yağı olarak da geçen kuyruk yağı hayvanların kuyruk kısımlarında ve et aralarında bulunur. Besin endüstrisinde kullanılan kuyruk yağı, yüzyıllardı tüketilir. Eski kişilerin uzun yıllar sağlıklı yaşamasının sırrı olan kuyruk yağı, Amerika bilim kişileri tarafından en yararlı sağlıklı yağlar listesine eklendi. Kuyruk yağı ile ilgili halk arasında çok yanlış haberler bulunur. Bunlardan en yaygını zararlı olmasıdır. Gelgelelim kuyruk yağının yüzde 70’i doymamış yağ asidi bakımından zengindir. Otlanan hayvanlar tabiatta bulunan tüm vitamin ve mineralleri vücutlarında taşır. ancak beşerler besin tüketme konusunda ikiye ayrıldıklarından tüm bu mineralleri vücutlarında barındıramıyor. Bu yüzden bu besinlere muhtaçlık duyarlar. Zira hayvanlar vücutlarına aldıkları her yararlı pahası enzimleyerek depoluyorlar. Ayrıyeten halk arasında kuyruk yağının kolesterolü yükselttiği biliniyor. Bilirkişiler ise bunun mutlaka yanlış bir malumat olduğunu kuyruk yağının damar tıkanıklığını önlediğini vurgulayarak epeyce yararlı bir besin olduğunu belirtiyorlar.

KUYRUK YAĞININ YARARLARI NELERDİR?

Omega-3 yağ asidi bakımından zengindir. Bilhassa gelişim çağındaki evlatların kemik ve adele(adele(kas)) gelişimi için tüketilmesi öneriliyor.

Damarlardaki besinler tıkanıklığının önüne geçerek kalppp sıhhatini korur. Kan basıncını istikrarlar. 

Hudut gözelerini(gözelerini(hücrelerini)) zorlendirerek felç, titreme, siyatik ve romatizma marazlarının önüne makbul. 

Vücuttaki hür radikalli hücrelerin sayısını azaltır. Bağışıklık sistemini marazlara karşı daha dirençli hale getirir. 

İçeriğinde cilthücreleri bulunan kuyruk yağı tengözelerini(gözelerini(hücrelerini))n yenilenmesini sağlayarak uzun yıllar daha diri ve parlak görünümünü sağlar.

PROF. DR. CANAN KARATAY’IN KUYRUK YAĞI YORUMU!

Yaptığı çarpıcı açıklamalarla sıhhat meydanına yenilikler getiren kalpp ve İç Marazları Profesörü Hekim Canan Karatay tekrar ezberleri bozan bir açıklamada bulundu. Karatay, kuyruk yağının inanılmaz yararları olduğunu vurguladı.

Ayrıyeten ünlü hekim Anadolu beşerinin uzun yıllar sağlıklı yaşamasının sırrını “Kavurmayı yağı ile bir arada yemelisiniz. Kuyruk yağı ile birlikte yenmeli. O devir dinç olur, dağlara çıkar inersiniz. Yumurta sarısı ile birlikte bol köy yağı ile bir arada yenecek. Kavurmada kuyruk yağı ile birlikte yenecek. Bu Anadolu´da adettir, kuyruk yağını eritip içerler ve de 90-95 yaşına kadar yaşarlar. ‘Yağ dokunuyor kalppp illeti yapıyor’ deniyor. Hangi yağ? Trans yağlar ya da margarin dediğimiz yağlar tehlikelidir. Yoksa yıllardır asırlardır yediğimiz köy tereyağları neden tehlikeli olsun. Önce yoktu, rivayet yeni çıktı” kelamları ile açıkladı.

KUYRUK YAĞININ ZARARI VAR MIDIR?

Her besin üzere ölçüsüz tüketildiğinde vücutta önemli kompliadele(adele(kas))yonlara neden olur. Mahsusen kolesterol yükselmesine yer hazırlayarak kalppp ve damar hastalıklarına davetiye çıkarır. İleri yaşlardaki insanların sindirmesi sıkıntı olduğ

undan bilirkişiler anlaşılan bir yaştan sonra mahsusen 40 yaşından sonrası insanların tüketmesini önermez. 

Yasemin

sağlıklı yaşama dair haberlerin bulunduğu www.yazanBirey.com web sitemizde sizleri görmek bizleri mesrur eder 🙂


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kuyruk yağının faydaları nelerdir? Canan Karatay’dan şaşırtan kuyruk yağı yorumu!Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin