Cilt tipine göre doğru cilt bakımı

Çabucak hepimiz şık, parlak ve ışıltılı bir tenisteriz. Lakin, piyasadaki eser karmaşasında, hangilerinin kullanılacağını bilmek baş karıştırıcı ...


Çabucak hepimiz şık, parlak ve ışıltılı bir tenisteriz. Lakin, piyasadaki eser karmaşasında, hangilerinin kullanılacağını bilmek baş karıştırıcı olabilir. kalıtsal çok büyük bir etken olsa da, sair faktörler cildinizin makul eserlere nasıl reaksiyon vereceğini tesirler. Bunlar; yaşınız, yaşadığınız ikliminiz, hormonlarınız, diyetiniz, ömür şekliniz, hamilelik ve velev illetler ve ilaçlardır.

Karma cilt

Karma cilt , yağlı ve kuru karışımdır. Bu tentipine sahip birden fazla kişi, gözeneklerinin en büyük olduğu T ortamının, burun, çene ve alnın yağlı olduklarını fark eder. Susuz kalmış bir ciltyahut lapa lapa ciltsık sık görülür. Karma tenkoşullara nazaran değişebilir; yazın çok yağlı görünebiliren, kışın kuru olabilir. Hormon değişiklikleri karma cildi önemli halde tesirler. Karma cilt te anahtar ipucu; cildi çok nemli tutmak mahalline bir istikrarda kalmasını sgöz yaşı dökmek (ağlamak)tır. tenn bir temizleme tesirine sahip olacak kadar etkin olan fakat cildi tahriş etmemesi için gereğince yumuşak olan gerçek temizleyicileri seçmek değerlidir.

Karma ciltiçin en âlâ eserler, yüzün farklı ortamları için katmanlı ve adapte edilebilecek hafif bir tutarlılığa sahip bakım eserleridir. Yağlı meydanlar için yağ emici formüller ve farklı noktalarda daha nemlendirici eserler kullanmayı deneyin. jell bazlı temizleyiciler, sütlü tonerler ve likit serumlar karma cilt ler için olağanüstüdür. gündenca, cildin üst katmanını zorlendiren ve su içeriğini artıran serumlar ve nemlendiriciler uygulayın, bununla birlikte yağlı bir T ortamını çok çokça besleyici içerikle beslemeyin. Lakin, gece, temizleyiciler, tonerler ve tedaviler kullanmak kıymetlidir.

Yağlı ve akneli cilt

Günün ahir yüzünüzün üzerinde yağlı bir tabaka görürseniz, muhtemelen yağlı tentipine sahipsiniz demektir. Ne yazık ki, sivilce ve yağlı tenel ele masraf. Bunun sebebi, ekstra sebumun meyyit cilt gözelerini(gözelerini(hücrelerini)) ve saç foliküllerinin içindeki kalıntıları yüzünüzde tutmasıdır. Neyse ki, yanlışsız eserlerle hem çokça yağ hem de sivilce tedavisi yapılabilir. Haddinden fazla yumuşatıcı, tıkayıcı dokulardan kaçının ve likitleri, hafif serumları, jelleri kullanın.

Yağlı, akne eğilimli tenyüzeyinde donuk cilde, tıkanmış gözeneklere ve kopmalara neden olabilecek ekstra bir meyyit cilt birikimi olabilir. Bunları temizlemek için gözeneklerinizin içine nüfuz edecek bir BHA ve AHA içeren bir eser kullanın. Bu, pul pul dökülmelerin önlenmesinde kritik değere sahiptir. En tanınan bir BHA’lardan biri salisilik asittir ve ciltuzantıları boyunca nüfuz ettiği ve yağ içeriğini eritir. Bu nedenle, tıkanıklık olarak isimlendirdiğimiz şey BHA ile başarılı bir biçimde tedavi edilir. Bunun bilakis, AHA glikolik asit cildin yenilenmesine, hücre yenilenmesinin hızlanmasına ve epidermisin tekrar düzenlenmesine, daha pürüzsüz, dolgun ve sağlıklı bir cilde destek vermesine yardımcı olarak yine tazelemesine yardımcı olur. Yağlı ve akneye eğilimli cilt , bu faal bileşenlerden, velev temizleyici, velev toner isterse akşam tedavisi formunda olsun, çok yararlı olacaktır. Cildi günde iki defa temizlemeyi ve nemlendirmeyi unutmayın.

Kuru cilt

Kuru tengereğince sebum üretmez, bu da ekseriyetle kuru, sıkı ve hassas hissettiği manasına gelir. naturel yağ eksikliği, daha kırılgan ve çevresel zarar(zarar(hasar))a yol açabilir. Kuru cildin birçok sebebi vardır; umumiyetle genetik olsa da, susuz kalmış yahut soğuk havaya maruz kalmış olmak durumu daha da kötüleştirebilir. Hyaluronik asit tasarrufu hidrasyonun fazlalaşmasına yardımcı olur. Jojoba yağı ve shea yağı üzere kanıtlanmış yumuşatıcılar da cildin bariyerini canlandırabilir.

Şayet cildiniz kuru ise, cildin alt katmanlarını tedavi etmek için tasarlanmış nemlendirici temizleyiciler ve C vitamini serumları kullanmanız önerilir. ancak unutmayın; bir kişi için işe yarayan bakım rutini, öteki bir kişi için kesinlikle işe yarayacak manasına gelmez. Bu, büyük ölçüde eserin konsantrasyonuna, formuna ve PH seviyesine bağlıdır.

Hassas cilt

Hassas cilt ler çok ziyade bakım gerektirir zira çok çabuk tahriş olur ve iltihaplanır. Yumuşak ve nemlendirici içerikli eserler, bu cilttipleri için ülküdür. Hassas cilt ler için her şey mümkün olduğunca yumuşak olmak, kokusuz olmak ve tahriş ve kızarıklıktan uzak durmak için yatıştırıcılarla dolu formüller kullanmaktan ibarettir. Tıpkı vakitte, yaşlanma zıddı içerikten ödün vermek istemezsiniz. Bu nedenle cilde son aşama tesirli, lakin rahatlatıcı hususlar bulmalısınız. Beta glukan, meyan kökü ekstresi ve yeşil çay üzere antioksidanlar ve türevleri hassas cilt ler için inanılmaz kademede yararlıdır.

Hassas cildi tedavi etmenin birinci adımı yanlışsız tanı koymaktır. İnflamatuar ciltilletleri geniştir ve gerçek tenbakımı ve tedavileri ile yönetilebilir. Cildi kuvvetlendirmek için, ciltbariyerinin onarılması gereklidir. Bir sefer onarıldığında, suya daha âlâ tutunması sağlanacak ve hücre yenilenmesi daha sağlıklı bir halde çalışacaktır. Ek olarak, şayet bu tentipine sahipseniz, hassas tensüratli bir halde yanma eğiliminde olduğundan, güneşte geçirdiğiniz devri sınırlamanız gerekir.

Kadinvekadin

http://www.kadinv

ekadin.net/cilt -tipine-gore-dogru-cilt -bakimi.html

sağlıklı yaşama dair haberlerin bulunduğu www.yazanİnsan.com web sitemizde sizleri görmek bizleri mesrur eder 🙂

cilt ,Yağlı,Ürün,iyileştirme,Kuru,Yağ,sebep,Hassas cilt


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cilt tipine göre doğru cilt bakımıBir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin