Eklem ağrısı hakkında bilinmesi gereken 5 şey

çağımızda azımcanmayacak sayıda kişi eklem ağrıları ile uğraş ediyor. En sık görülen eklem ağrılarının başına diz ağrıları geliyor. Eklem ağrısı ...


çağımızda azımcanmayacak sayıda kişi eklem ağrıları ile uğraş ediyor. En sık görülen eklem ağrılarının başına diz ağrıları geliyor. Eklem ağrısı için sebepin ne olduğunu bulmaya çalışırken, cilt nlemesine bir profesyonel muayene ve profesyonel tedavi gerektiren tehlikeli bir belirtiyi anlamak çok değerlidir.

İşte eklem ağrıları için size yardımcı olabilecek 5 şey.

1. Kalsiyum ve D vitamini ağrıyı hafifletebilir

D vitamininin eklem ağrılarını hafifletebildiği haberdar olunmaktedir. D vitamini eksikliğinde ise eklem ağrılarının daha çokça arttığı görülmektedir. D vitamininin kalsiyumla birlikte alınması bilhassa kıymetlidir. Bu ikili kombinasyon iltihabı azaltır ve kemiklerinizi güçlü fiyat.

2. Antioksidanlar iltihabı azaltabilir

Diyetisyeninizin önereceği elverişli bir diyet eklem ağrılarınızı azaltabilir. Antioksidanlarla dolu bir beslenme planı size eklem ağrıları konusunda yardımcı olabilir. Doğal çiçek balııık, zeytinyağı, meyveler, sebzeler ve mahsusen kuşburnu çayının iltihapla savaş ettiği haberdar olunmaktedir. Kuşburnu başkaca, hücre zarar(zarar(hasar))ına karşı korunmaya yardımcı olabilecek antioksidanlar bakımından zengindir.

3. Fizikî aktiviteler durumunuzu güzelleştirebilir

Diz ağrınız olduğunda, elbette sağlıklı bir insan üzere zıplayamaz ve koşamazsınız. Ama bu, tüm fizikî aktivitelerden kaçınmanız gerektiği mealine gelmez. Uzun yürüyüşler bile formda kalmanıza yardımcı olabilir. Fizyoterapistinizden yardım alabilir ve eklemlerinize çokça pres yapmayan kimi hususî egzersizleri öğrenebilirsiniz. Hangi çeşit egzersizlerin sizin için daha düzgün olduğu konusunda sıhhat profesyonelinize danışın ve ağrılar şiddetlendiğinde kendinizi yormayın.

4. Sıcak ve soğuk uygularken dikkatli olun

Rastgele bir ısı kolayten evvel dikkatli olun. Eklem ağrıları şiddetliyken vücudunuzu ısıtmanın sakıncalı olduğu kimi durumlar vardır: Sıcak banyolar, masajlar ve saunalar. Birebir şey soğuk havlu yahut buz küpleri uygulamak için de muteberdir. Dışarısı çok soğuk yahut rüzgarlıysa, ılık kıyafet ve eldivenleri unutmayın.

Eklem ağrınız varsa, direkt hekiminize danışın ve tehlikeli sonuçlardan kaçınmak ve yapabileceklerinizi yahut yapamadıklarınızı daha yeterli anlamak için makul testleri isteyin.

5. tüm eklem ağrıları artrit değildir

Kimi durumlarda eklem ağrılarını teşhis etmek çok zordur. Birçok hastalık belirtisi aynısı(bezneri)dir. Ağrıyan en az bir ekleminiz varsa, bir romatoloğa gitmelisiniz. Yalnızca bir profesyonel, artriti gayrı eklem illetlerden ayırt edebilir.

Kadinvekadin

http://www.kadinvekadin.ne

t/eklem-agrisi-hakkinda-bilinmesi-gereken-5-sey.html

sağlıklı yaşama dair haberlerin bulunduğu www.yazanİnsan.com web sitemizde sizleri görmek bizleri mesrur eder 🙂

Eklem Ağrıları,Yardım,Eklem


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eklem ağrısı hakkında bilinmesi gereken 5 şeyBir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin