Bu nasıl kürtaj yasası! Kadınlara zorla görüntüleri izlettirecekler

Parlamentoda oylamaya sunulan tasarıya nazaran, kürtaj yaptırmayı düşünen bayanlar, ultrason imgelerini görmeye zorlanacak. Bununla da kalmayan ...


Parlamentoda oylamaya sunulan tasarıya nazaran, kürtaj yaptırmayı düşünen bayanlar, ultrason imgelerini görmeye zorlanacak. Bununla da kalmayan tasarı, başkaca fetüsün kalppp atışlarının dinletilmesini de zarurî kılıyor.

Kürtaja dair reklamların yapılmasını da yasaklayan tasarı, bunu ihlal edenler için cezai yaptırım öngörüyor. Tasarı, Avrupa çapında bir birincisi oluşum ediyor.

100 ŞAHISTAN 34’Ü DESTEKLİYOR
Birbirine muhalif partilerin desteklediği yasa tasarısının geçmesi ihtimalinin bir oldukça yüksek olduğu belirtiliyor. Focus isimli bir ajans tarafından eylül ayında yapılan bir ankete nazaran, Slovakyalıların yüzde 55.5’i kürtajın yasaklanmasına karşı çıkıyor, yüzde 34.6’sı tasarıya destek veriyor.

İnsan Hakları örgütü, Milletlerarası Af Örgütü, Marie Stopes International ve Hatunların Emniyetli Kürtaj Hakkı İçin Milletlerarası Kampanya’nın da aralarında olduğu 30 kadar sivil topluluk kuruluşu, geçen hafta bir mektup kaleme alarak tasarıya karşı çıktı. Örgütler, ‘gerici’ niteledikleri tasarıyı reddetmesi için parlamentoya davette bulundu.

Mektupta, Yerküre Sıhhat Örgütü’nün kürtaj rehberi dikkate alındığında önerilen değişikliklerin hiçbir tıbbi nedene dayanmadığı da vurgulandı. Örgütler, maddi bir temele dayanmayan tasarıyla Slovakya hükümetinin, ‘kürtajdan kaçınmak için mahzur yaratma niyetinde olduğunu’ söyledi.

Tasarının hatunların üreme hakkına zarar vereceğini savunan insan hakları örgütleri, bunun öteki Avrupa memleketleri için de tehlikeli bir örnek olacağını belirtti.

Milletlerarası Af Örgütü’nden Monica Costa Riba, “Bu yasa Slovakyalı hatunların üreme hakları bakımından geçmişe dönüş için yapılan açık bir teşebbüs. Şayet yasalaşırsa hatunların sıhhatine ve refahlarına zarar verecek, inançlı kürtaja erişimlerini engelleyecek, ayrıyeten Slovakya’nın memleketler arası insan hakları konusundaki yükümlülüklerini de ihlal edecek” dedi.

Elmaelma

https://www.elmaelma.com/saglik/bu-nasil-kurtaj-yasasi-kadinlara-zorla-

goruntuleri-izlettirecekler-5de0efc2d23c495517089ce8

sağlıklı yaşama dair haberlerin bulunduğu www.yazanİnsan.com web sitemizde sizleri görmek bizleri mesrur eder 🙂

Kürtaj,Yasa


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu nasıl kürtaj yasası! Kadınlara zorla görüntüleri izlettireceklerBir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin