İltihap söktürücü bitkiler neler zerdeçal mucizesine şahit olun!

İltihap oluşması birçok nedene bağlı olarak ortaya çıkabilen bir sıhhat problemidir, sık görülen nedenler arasında enfeksiyon kapmak, zatürre ...


İltihap oluşması birçok nedene bağlı olarak ortaya çıkabilen bir sıhhat problemidir, sık görülen nedenler arasında enfeksiyon kapmak, zatürre, lupus, romatizma üzere marazlar konum alır. Vücuttaki al kan gözelerini(gözelerini(hücrelerini))n azalması vücudu iltihaplara karşı korunmasız bir hale gelir. Vücudun birçok farklı yerinde görülebilen bu sıhhat sorunu enfeksiyonlara karşı vücudun oluşturduğu bir kalkan olarak da isimlendirilebilir. İltihap söktürücü bitkiler günümüzde birden fazla eksper tarafından önerilen iltihap kurutucu sistemler olarak haberdar olunmaktedir. İşte iltihap söktürücü bitkiler!

İLTİHABIN BELİRTİLERİ

Sık sık aşağıda konum alan sıhhat dertleri ile karşılaşıyorsanız, iltihap kapmış olabilirsiniz.Doğru tanı için en yakın sıhhat kuruluşuna gitmeniz tavsiye ediyoruz.
Yüksek ateş
Halsizlik
Vücutta ağrı
İştahsızlık
Alerji
Baş ağrısı
adele(kas) sertleşmesi
cilt te kızarıklık ve kaşıntı
Eklem ağrısı, eklemlerde şişkinlik

İLTİHAP SÖKTÜRÜCÜ BİTKİLER

ZERDEÇAL

Hindistan yaygın olarak tüketilen ve hint mutfağının en kıymetli baharatlardan olan zencefil içerdiği curcumin isimli husus ile iltihaplara karşı tesirli doğal bir antioksidandır. Geçtiğimiz yıllarda yapılan araştırmalara nazaran cucurmin isimli unsurun iltihaplanmaya neden olan farklı moleküler yapıları engellediği kanıtlanmıştır. Zerdeçal eklem iltihabı, adele(adele(kas)) burkulması veaynısı(bezneri). illetlerin tedavisinde de kullanılmaktadır.

Zerdeçal ile tasarruf yapmak için 1 çayy adele(kas)ıgı zerdeçalı, 1 su bardağı suyun içinde karıştırılmalı ve sistemli olarak tüketimi sağlanmalıdır. Vesair bir tasarruf formunda ise 1 çayy adele(kas)ıgı zerdeçal ile 1 su bardağı sütü karıştırmak yerinde olacaktır. formülın tesirli olabilmesi için haftada birkaç defa tüketilmelidir.

SARIMSAK

Sarımsak içeriğinde yan alan kimi unsurlar sayesinde anti-inflamatuar yani iltihap gicilt ci özelliğe sahip bir eserdir. Kokusundan ötürü tercih etmek istemediğiniz sarımsağı su ile birlikte hap üzere yutabilir ya da direk almak tarafına yemeklerinizde kullanabilirsiniz. Sarımsak bölgesine sarımsak yağı da kullanabilir, sarımsağı iltihap söktürücü bitkilerden birisi olarak özelliklerinden faydalanabilirsiniz.

ZENCEFİL

İltihap söktürücü bitkilerden birisi de zencefildir. İçerdiği gingerol isimli iltihap gicilt ci bileşim ile doğal bir iltihap kurutucu olan zencefili iltihapların engellenmesi ve kurutulması için kullanabilirsiniz. Zencefil tertipli tasarruf ile eklem romatizmaya bağlı ağrıları azaltmakta, şişlikleri yok etmektedir. Aktarlardan satın alabileceğiniz zencefil, kök ve toz halinde satılmaktadır. Her iki tasarruf da iltihap kurutucu özelliği taşıdığından istediğiniz eseri tercih edebilirsiniz. Kanı sulandırma yan tesiri olan zencefili hekiminize istişareden almanız ise tavsiye edilmez.

ZEYTİNYAĞI

Vücudunuzda iltihap var ise en tesirli bitkisel eserlerden birisi zeytinyağı olacaktır. Tam tesir sağlaması için saf zeytinyağı tercih etmeniz gerekir. Zeytinyağını yemeklerinizde ve salatalarınızda kullanabilir ya da harici bir biçimde masaj için kullanmayı tercih edebilirsiniz. İltihap kurutma özelliği ile dikkat çeken zeytinyağı şeker ve romatizma üzere marazlara karşı da vücudun direncini arttıran bir eser olarak önümüze çıkmaktadır.

CEVİZ

Yapılan araştırmalara nazaran günde 50 gram ceviz yiyen bir kişinin vücudunda iltihap olduğunun göstergesi olan CRP hususunda azalma meydana geldiği tespit edilmiştir. CRP unsurunun yüksek çıkması kalppp hastalıklarına neden olduğu için nizamlı olarak ceviz tüketimi ile kalppp illetlerinden da korunmak mümkün. Tasarruf için bir su bardağı içine 3 tane ceviz atarak tüm gece bekletin, sabah aç karnına bu suyu için. Cevizli su tüm gün dinç kalmanızda tesirli olacaktır.

ISPANAK

Sofraların vazgeçilmezi olan ıspanak içinde iltihap kurutan antioksidanlar ve bol ölçüde E vitamini bulunur. Ispanak içinde bölge alan gayri bir husus ise alfa-lionelik (ALA) isimli asittir. Bu asit iltihapların neden olduğu ağrıları azaltan bir tesire sahiptir.Ispanaktan yararlanabilmek için yemeğini yapabilir ya da suyunu tüketebilirsiniz.

Elmaelma

https://www.elmaelma.com/saglik/iltihap-sokturucu-bitkiler-neler-zer

decal-mucizesine-sahit-olun-5de0d24276108763ac257fd0

sağlıklı yaşama dair haberlerin bulunduğu www.yazanİnsan.com web sitemizde sizleri görmek bizleri mesrur eder 🙂

İltihap,Etki,Zencefil,Madde,Karşı,Ceviz,Ağrı,sebep,Kullanım,Zeytinyağı,Zerdeçal


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İltihap söktürücü bitkiler neler zerdeçal mucizesine şahit olun!Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin