Kış Mevsiminde Ortaya Çıkan 5 Cilt Problemi

Kışın kuruyan cilt le birlikte birçok sorun da beraberinde geliyor. Kızarıklık şikayetinden bozulan tendokusuna soğuk havalarda ortaya çıkan 5 ...


Kışın kuruyan cilt le birlikte birçok sorun da beraberinde geliyor. Kızarıklık şikayetinden bozulan tendokusuna soğuk havalarda ortaya çıkan 5 ciltsorununu ve tahlillerini araştırdık.

Soğuk Aknesi

Akne umumide hormonal sebeplere dayalı olsa da soğukla birlikte kuruyan cilt ler iltihap üretmeye daha meyilli olduğu için vücut akneyle geri reaksiyon verebilir.

Tahlil: Öncelikle kuruyan cildinizi cilt nlemesine nemlendirmeye itina göstermelisiniz. Cildiniz hassaslaştığından ağır akne gicilt ci eserler alanına asit nispetleri %2’lere düşürülmüş daha nazik eserler tercih edebilirsiniz.

Çatlayan Dudaklar

Havayla ve soğuk algınlığıyla birlikte kuruyan dudaklar gün içinde her ne kadar dudak naturel çiçek Doğal çiçek balıııımı uygularsanız uygulayın irrite olabilir, hassaslaşabilir ve çatlayabilir.

Tahlil: Haftada 3-4 sefer nazik bir dudak peelingiyle dudaklarınızı meyyit ve kuru dokudan arındırın. Akabinde petrolyum bazlı vazelin üzere ağır tesirli bir kremle dudaklarınızı rahatlatın.

Mat Görünüm

Mat bir cildin en büyük sebepi cilt nin üst tabaadele(adele(kas))ında biriken meyyit hücreler. Kuruyan cilt lerde ise bu tabakanın oluşması daha süratli ve ağır olarak gerçekleşiyor.

Tahlil: Cildinizi yormayacak formda haftada iki sefer ince dokulu yahut asit bazlı bir peeling uygulayabilirsiniz. bakimm rutininize ekleyeceğiniz C vitamini özlü aydınlatıcı serumlar da ışıldayan bir görünüm için size yardımcı olacaktır.

Pütürlü Doku

Soğuk hava, kullandığınız ısıtma sistemi ve kendinizi kış aylarında şımartmak için yaptığınız sıcak ve uzun banyo seansları ziyadesiyle dokusu bozulmuş, pütürlü ve kuru bir cildin en büyük sebeplerinden.

Tahlil: Bu problemden kurtulmak için akla gelen birinci usul peeling olsa da bu, cildi daha çokça rahatsız edebilir. Peeling mekanına karşıt zaviye yapıp yağlar ve ceramid özlü ağır kremlerle cildi nemlendirerek şımartın. Doku biraz daha düzeldiğinde hafif bir peeling pratiğe başlayabilirsiniz.

Bölgesel Kızarıklık

Bölgesel kızarıklık ve ince kılcal damarlar, bize yazın ağır güneşe maruz kalmaktan gelen bir mesele olsa da ekstra soğuk hava ve ani ısı değişimleri de kışın bu problemlere yol açabilir.

Tahlil: Çatlayan kılcal damarların tedavisi ne yazık ki kozmetik eserlerden değil lazer tedavisinden geçiyor. Şayet probleminiz umumi bir kızarıklıksa niacinamide içerikli kızarıklık geçirici ve rahatlatıcı eserlerden faydalanabilirsiniz.

Kadinvekadin

http://www.kadinvekadin.n

et/kis-mevsiminde-ortaya-cikan-5-cilt -problemi.html

sağlıklı yaşama dair haberlerin bulunduğu www.yazanİnsan.com web sitemizde sizleri görmek bizleri mesrur eder 🙂

Doku,Dudak,Soğuk,Peeling,Yoğun,cilt ,Kızarıklık


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kış Mevsiminde Ortaya Çıkan 5 Cilt ProblemiBir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin