Diş eti iltihabı nasıl geçer anti septik tabletler iyileştiriyor

Çoklukla dişlerdeki plak oluşumundan kaynaklanan diş eti iltihapları hayat kalitesini düşüren bir sorun olarak sık sık önümüze çıkıyor. Evet ...


Çoklukla dişlerdeki plak oluşumundan kaynaklanan diş eti iltihapları hayat kalitesini düşüren bir sorun olarak sık sık önümüze çıkıyor. Evet diş eti iltihabı nasıl makbul? Diş eti iltihaplarının tedavisinde en temel olarak diş ve ağız paklığına dikkat edilmesi rol oynuyor. İltihapların gayrı tedavi tekniklerine ise içeriğimizin devamında…

DİŞ ETİ İLTİHABI NASIL MAKBUL?

Diş eti iltihabı tedavisinde birden ziyade usul vardır. Aşağıdaki yollar diş eti iltihabının gicilt lmesi için dikkat edilmesi gereken ögelerdir:

Ağız ve diş temizliği önemlidir. Diş eti iltihabı nasıl makbul sorusunun birinci yanıtı; günde iki sefer yumuşak kıllı manuel diş fırçası ya da şarjlı fırçalarla diş temizliğinizi sağlamanızdır.Anti-bakteriyel ağız bakım suyu kullanmanız iltihapları önlemede size yardımcı olacaktır. Dişlerinizi fırçaladıktan sonra kullanacağınız ağız bakım suyu; plak, diş eti iltihabı ve ağız kokusu önlemeye yardımcı olur.Dişleri zorlendirmek ve bakterilerin yarattığı zarar(zarar(hasar))ı önlemek için diş eti iltihabı ve plak önleyici florür içeren diş macunu kullanmalısınız.Plak ve tartarları ortadan kaldırarak diş etindeki tahrişi önleyebilirsiniz. Sistemli olarak en az yılda bir kere profesyonel diş temizliğinizi yaptırın. gün boyu en az bir sefer diş ipi kullanın. Çok değerli üzere gelmese de diş ipi diş aralarındaki yemek artığı ve plağı çıkarmak için kıymetlidir.

İLAÇ TEDAVİSİ

Diş eti iltihabını geçirmek için yavaş salınımlı mikrop karşıtı tabletler ve mikrop karşıtı gargaralar kullanılır.

AMELİYATLI TEDAVİ

Kimi hastalarda kök düzeltme usulüyle diş eti iltihabı onarımı ve diş taşı temizleme metodu de uygulanır gelgelelim birtakım hastalarda bu sistemlerle diş eti iltihabı geçmeyebilir. Bu türlü bir durumda sıhhatsiz diş ve diş eti dokusunu düzeltmek için ameliyata başvurulur.

KONUTTA UYGUNABİLECEK TEDAVİ FORMÜLLERI

Diş eti iltihabı umumide konutta geçebilecek bir rahatsızlıktır. Hanede uygulayacağınız birtakım formüllerle diş eti iltihabı derdinize süratli bir tahlil sağlayabilirsiniz.

TUZLU SU

Diş eti iltihabını geçirmekte en kolay ve tesirli usulüdür. 1 bardak suya 1 tatlı kaşığı tuz ek edin ve gargara yapın. gün boyu 2-3 kez tuzlu suyla gargara yapın.Tuzlu su; ağzınızda oluşan bakterileri uzaklaştırarak enfeksiyonun geçmesini sağlayacağından yararlı bir formüldür.

ZEYTİNYAĞI VE ASPİRİN

Zeytinyağı ve aspirin diş eti iltihabı nasıl makbul denilince akla gelen prosedürlerden bir adedidir. Yatmadan evvel 1 yemek kaşığı zeytinyağını ağzınıza alın, 3-5 dakika kadar ağzınızda dolandırdıktan sonra tükürün ve ağzınıza 1 adet aspirin atın. Tükürük yardımıyla ağzınızda erittiğiniz aspirini mahsusen ağrıyan ve şiş kesimler olmak üzere tüm ağzınızda dolandırın sonra da tükürün. 2-3 dakika yerinde olacaktır. Mikrop önlemeye ve ağrılarınızı dindirmeye yarar.

Elmaelma

https://www.elmaelma.com/saglik/dis-eti-iltihabi-nasil-gecer-anti-sep

tik-tabletler-iyilestiriyor-5dde6111761087306c589fc0

sağlıklı yaşama dair haberlerin bulunduğu www.yazanİnsan.com web sitemizde sizleri görmek bizleri mesrur eder 🙂

Diş,Yöntem,iyileştirme,Ağız


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diş eti iltihabı nasıl geçer anti septik tabletler iyileştiriyorBir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin