1 saatte sivilce nasıl yok edilir? Sivilce geçirmenin yöntemleri nelerdir?


Sivilceler sırf ergenlik devrinde değil her yaş kümesinde bir ekip nedenlerden ötürü görülebilir. Oluşan sivilceler bir günde tüm odak ...


1 saatte sivilce nasıl yok edilir? Sivilce geçirmenin yöntemleri nelerdir?

Sivilceler sırf ergenlik devrinde değil her yaş kümesinde bir ekip nedenlerden ötürü görülebilir. Oluşan sivilceler bir günde tüm odak noktanız haline gelebilir. Pekala sivilcelerin azalmasını sağlayacak besinler nelerdir? Hangi yiyecekler sivilce çıkarmaz? “Ne yesem sivilceye sebep olmaz?” diye merak ediyorsanız cevapları yalnızca yasemin.com’da detaylı bir halde görebilirsiniz.

Sivilce, yani tıp lisanıyla akne, tenüzerindeki gözeneklerin tıkanması sonucunda yağ bezlerinin oluşması ile gerçekleşen bir rahatsızlıktır. İnsan cilt sinde en sık yüz, boyun, omuzlar, sırt ve göğüs yerinde bulunan kıl folikülü (kılın oturduğu yapı) ve eşlik eden sebase bezlerin (yağ içerikli salgı üreten bezler) por ismi verilen dışarı açıklığının kapanması yahut iltihaplaşması sonucu ortaya çıkar. Çoklukla ağrı, hassasiyet, kızarıklık ve kaşıntı ile kendini malûm eden akneler 25 yaş üzeri yaklaşık her on hatunda görülse de erkeklerde nispet yüzde üç olarak görülmekte ve bu orantı 50’li yaşlara kadar düşüş göstermemektedir. Sizi rahatsız eden ve cildin görünümünü bozan sivilcelerin yanlışsız tedavi ve beslenme ile üstesinden gelinebilir. Bugünkü hazırladığımız metinde sivilcelerin kısa müddette geçmesine yardımcı olan besinleri mercek altına aldık. Bilirkişilerin araştırmaları dönemsel olarak görülen sivilceler yaklaşık 5 gün sürse de yediğiniz besinlere dikkat ederek bu vadeyi 2 veya  3 güne düşürebilirsiniz. Nasıl mı? İşte sivilceye yeterli gelen besinler:

HAVUÇ

Salataların vazgeçilmezi tıpkı hengamda göz sıhhatine yararlarıyla herkes tarafından bilinen havuç, A vitaminin bolca içerisinde barındırıyor. Sivilcelerin ortadan kaldırılmasına birebir yardımcı olacak besinler arasında birinci sırada konum alacak olan havucu sık sık tüketmelisiniz. A vitamini antioksidan tesir göstererek vücudunuzu arındırır, cildiniz de bundan en çok nasiplenenlerden olur.

LİMON

Tansiyonu dengeleyen, kış marazlarının demirbaşı adeta C vitamini banadele(adele(kas))ı olan limon, tıpkı havuç üzere vücutta antioksidan tesiri gösteriyor. Sivilcelerden kurtulmanın, sivilce oluşumu önlemenin yolu da onun en çok bulunduğu yiyeceklerden olan limondan geçiyor.

Limonun cilde öbür yararlarını öğrenmek için linke tıklayabilirsiniz: LİMONUN CİLDE YARARLARI

YOĞURT

Diyet yapanların bolca tüketmesi gereken yoğurt, besin bedeli yüksek, laktik asit fermantasyonu sonucunda elde edilen ve canlı laktik asit bakterileri içeren fermente bir süt eseridir. Günün her saatinde gönül rahatlığıyla tüketebileceğiniz yoğurt, sivilcelerin baş düşmanlarından sayılıyor, içindeki laktobasil ismi verilen canlılar, cildin doğal halini müdafaada kıymetli noktada tesir ediyor. Cildinizi değişikliklere kapatan ve doğal halini himayeye çalışan bu canlılar sayesinde de sivilceler mutlaka oluşmuyor.

SARIMSAK

kalpp ve damar sıhhati konusunda günde mutlaka 1 tane tüketilmesinin bilirkişiler tarafından önerildiği sarımsağın yararları adeta say say b

itmiyor. Her türlü illetin devası olarak bilinen sarımsak sivilcelerin düşmanı olduğunu biliyor muydunuz? Sarımsak, antibakteriyel özellikler gösteren, tam mealiyle doğal bir antibiyotik. Bu iki yeteneği sayesinde de sivilce oluşumuna neden olan dış etkenleri bizden uzak tutuyor.

Yasemin

sağlıklı yaşama dair haberlerin bulunduğu www.yazanBirey.com web sitemizde sizleri görmek bizleri mesrur eder 🙂


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 saatte sivilce nasıl yok edilir? Sivilce geçirmenin yöntemleri nelerdir?Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin