Böbrek dostu 5 doğal besin

Böbrek dostu besinleri tüketerek daha sağlıklı bir sistemle böbreklerinizin daha yeterli çalışmasını sağlayabilirsiniz. İşte, Kompetan Diyetisyen ...


Böbrek dostu besinleri tüketerek daha sağlıklı bir sistemle böbreklerinizin daha yeterli çalışmasını sağlayabilirsiniz. İşte, Kompetan Diyetisyen Nilay Keçeci Arpacı’nın anlatımıyla böbrek sağlınızı himaye özelliğine sahip o besinler;

Yoğurt, böbreğin doğal ilacı

Kalsiyum ve D vitamini içeriği ile yoğurt, böbrek sıhhatinde kıymetli besinlerden biridir. Münhasıran yemek aralarında tüketilen yoğurdun böbrek sistemini düzenleyici ve çalışmasına yardımcı tesiri mevcuttur. Taze meyve ya da sebzelerle karıştırılarak tüketilen yoğurt, meyvelerin C vitamini ve mineral tesirleriyle birleşince böbrek fonksiyonlarını olumlu cephede tesirler.

Kabak çekirdeğinin temizleyici tesiri var

Çinko ve demir minerallerini ziyadesiyle içeren kabak çekirdeği, omega 3 tesiri ile de böbrek hastalıklarında epey tesirlidir. Şeker dengeleyici ve böbrek sistemlerini temizleyici tesiri epeyce yüksektir. Bunun yanı sıra bağışıklık sistemini zorlendiren ve depresyon, kronik halsizlik üzere durumlara olumlu tesir eden bir özelliktedir.

Doğal çiçek balıı kabağı böbrek taşı oluşumunu ketler

Doğal çiçek balıı kabağı mahsusen böbrek taşı sıkıntılarına karşı tesirli bir besindir. Doğal çiçek balııkabağı içerisinde bölge alan kalsiyum, böbrek taşı oluşumunu önlemektedir. Bunun dışında naturel çiçek Doğal çiçek balııııkabağında yüksek ölçüde potasyum ve çinko da bulunmaktadır. Potasyum, yüksek tansiyon hastalarında tansiyonu dengeleyicidir.

Elma, böbreklere kalkan oluşturuyor

Özelikle al elma, böbrek illetlerinin tedavisine destek verdiği üzere illetlere yakalanmamak için gözetici bir kalkan vazifesi de üstlenir. Böbreği temizler ve lif içeriği ile süzme sürecini en uygun halde gerçekleştirmesine yardımcı olur. gün boyu bir adet orta uzunluk elma böbrek sıhhati için değerlidir.

Su istikrarı için maydanoz kıymetli

C vitamini tesiri yüksek olan maydanoz, içerdiği vitamin ve mineraller ile böbrekleri temizleme ve çalışmasına destek olma konusunda birebirdir. Münhasıran böbrek hastalıklarında su durumu ve dengelenmesinde vücuda yardımcı olur. Maydanoz her sabah kahvaltı

sında çiğ olarak tüketildiğinde demir emilimi ve depoların doldurulmasında yardımcı olur. Maydanozun kuvvet verici ve lif tesiri yüksektir. Üreme sistemi ve merkezi had sistemi üzerinde olumlu tesirleri mevcuttur.

Kadinvekadin

http://www.kadinvekadin.net/bobrek-dostu-5-dogal-besin.html

Böbrek,Etki,Etkisi,Yüksek


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Böbrek dostu 5 doğal besinBir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin