Uyumadan önce modemi mutlaka kapatın

Mütehassıslar bilhassa evlatların uyuduğu odada modem bulunmaması gerektiğini belirterek gece saatlerinde modemin kapatılmasını tavsiye ediyor ...


Mütehassıslar bilhassa evlatların uyuduğu odada modem bulunmaması gerektiğini belirterek gece saatlerinde modemin kapatılmasını tavsiye ediyor. Nöroloji Bilirkişisi Doç. Dr. Barış Metin, teknolojiyle bir arada hayatımıza giren kablosuz internet tasarrufu ve elektromanyetik dalgaların sıhhate tesirlerine ait pek çok çalışma yapıldığını, araştırmaların hala sürdüğünü söyledi.

Wifi sinyalleri dokularda zarar(zarar(hasar))a yol açıyor

Elektromanyetik dalgaların dokular tarafından emildiğini, bu durumun vücutta çeşitli değişikliklere neden olduğunu kaydeden Doç. Dr. Barış Metin, “Bugüne kadar kablosuz internet sisteminin ve cep telefonlarının güvenliği sar kıymeti ismi verilen bir sistemle ölçüldü. Cep telefonlarının üzerinde bir sar bedeli var. Avrupa Birliği ve Amerikan’ın bu mevzuda koruduğu çeşitli kotalar var. Sar bedeli daima dokunun emdiği ısıya nazaran hesaplanmış yani dokuyu ısıtıp ısıtmadığı tespit edilmeye çalışılmış yani termal tesiri ölçülmüş. Şimdiye kadar yapılan çalışmalar ve son vakitlerde çıkan yayınlar bu sinyallerin ısı dışında dokuda birçok değişiklik yaptığını ortaya koyuyor. Bu mevzuda çıkan yayınları incelediğimiz vakit wifi sinyallerinin dokularda zarar(zarar(hasar))a yol açtığı, doku genetiğini bozduğu, sperm sayısını azalttığı, erkeklerde münhasıran kısırlığa neden olduğu, dikkat konsantrasyon meselelerine yol açtığı, çocuklarda öğrenmeyi bozduğu biçimde tesirleri tespit edilmiş” diye konuştu.

Çok çokça elektromanyetik sinyale maruz kalıyoruz

Şuandaki yönetmeliklerin manyetik dalgaların verdiği bu zarar(zarar(hasar))ları göstermediğini kaydeden Doç. Dr. Barış Metin, “Wifi sinyalinin verdiği zarar(zarar(hasar)) ısınmanın ötesinde. Bu nedenle yeni güvenlik normlarına muhtaçlık var. Başkaca şu anda bulunduğumuz tarafta cep telefonundan etraftaki wifi ağlarını izlemeye çalışsak çok sayıda ağ çıkar. Bu da çok çokça elektro manyetik sinyale maruz kalıyoruz demek. Yapılan çalışmalar bu sinyallerin dikkat, öğrenme, yaşlanma, sperm kalitesi ve infertilite üzere birçok hususta zararlı tesirlerini olduğunu gösteriyor ve şuanda etkin yönetmelikler bu zararları gereğince gözetmiyor” dedi. Bu hususta insan sıhhatine yönelik yapılmış çalışmaların detaylı olmadığını, bu çalışmaların büyük kısmının hayvanlar üzerinde yapılan çalışmalar olduğunu kaydeden Doç. Dr. Barış Metin, bu çalışmaların wifi sinyalinin öğrenmeyi önemli seviyede bozduğunu gösterdiğini, bu çalışmaların yaygınlaştırılması gerektiğini tabir etti.

Modemi evlatlardan uzak tutun

Mahsusen evlatların korunması için kimi tedbirler alınabileceğini kaydeden Doç. Dr. Barış Metin, “Evde modemi evlatlardan uzak tutmak kıymetli. Modemin kullanılmadığı devirlerde mahsusen gece saatlerinde kapatılmasını öneriyorum. Komşunun modemi çok yüksek bir zarar vermeyecektir lakin evladın odasında ya da evladın odasına yakın modemi mutlaka tutmamak gerekli. Evladın odasına uzak bir yana koymak gerekir” dedi.

Kronik yorgunluğa yol açabiliyor

Yetişkinlerin de çok çokça elektromanyetik sinyallerin bulunduğu ortamlardan mümkün olduğunca kaçınması gerektiğini belirten Doç. Dr. Barış Metin, “Özellikle ofis çalışanlarında ziyade kronik yorgunluk sendromu, uykusuzluk, dikkat konsantrasyon bozukluğu şikayetleri yaygın bir halde görülüyor. Çalıştıkları alanda mütemadi elektro manyetik sinyale maruz kalan insanlar gece verimli bir uyku uyuyamıyorlar ve çok önemli kronik yorgunluk sendromu yaşıyorlar. Bu meselelerin wifi sinyaline bağlı olma mümkünlüğü çok yüksek” diye konuştu.

Kadinvekadin

http:/

/www.kadinvekadin.net/uyumadan-once-modemi-mutlaka-kapatin.html

sağlıklı yaşama dair haberlerin bulunduğu www.yazanİnsan.com web sitemizde sizleri görmek bizleri mesrur eder 🙂

Çalışma,Doku,Modem,Isı,Sinyalleri,Wifi


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uyumadan önce modemi mutlaka kapatınBir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin