Uzmanından akneye karşı 6 etkili öneri

Ergenlik sivilcesi olarak bilinen akne, münhasıran 12-25 yaş arası İnsanlerin yüzde 85’ini etkileyen ve ergenlik periyodunda en sık görülen cilt ...


Ergenlik sivilcesi olarak bilinen akne, münhasıran 12-25 yaş arası İnsanlerin yüzde 85’ini etkileyen ve ergenlik periyodunda en sık görülen cilt illetlerinden biri. Çoğunlukla genetik faktörlerden kaynaklanan bu sorun kişinin hayat kalitesini önemli ölçüde bozabiliyor. Acıbadem Hastanesi ten ve Zührevi Illetler Bilirkişisi Prof. Dr. Sedat Akdeniz, “Akne; hastalarda anksiyete, toplumsal izolasyon, özgüven eksikliği ve depresyon üzere ruhsal tesirler oluşturabiliyor. Akneli İnsanlerde işsizlik orantısının daha yüksek olduğunu görüyoruz. Akneye çoğunlukla genetik etkenler neden olsa da ferdî ve çevresel faktörler de taban hazırlayabiliyor. Lakin alacağımız birtakım olağan tedbirlerle akneden büyük ölçüde korunmak mümkün” diyor.

Prof. Dr. Sedat Akdeniz, akneye karşı tesirli 6 önlemi anlattı, kıymetli ihtar ve tekliflerde bulundu. Cildiniz akneye yatkınsa, akne sorunu ile daima uğraşıyorsanız yahut hali hazırda akne tedavisi görüyorsanız, bu teklifleri kesinlikle okuyun.

1. Gerilimi yönetmeyi öğrenin

Vücutta artan gerilim hormonları bağışıklık sistemini baskılayarak, 2. Protein tozundan uzak durun

Vücut geliştirmek için kullanılan protein tozları ve androjen içerikli ilaçlar akne gelişmesine ve aknenin şiddetlenmesine neden olabiliyor. Bu hastalarda 3. Şiddetli süt tüketmeyin

Yapılan çalışmalar; UHT sütler ve 4. Batılı tip beslenmeden vazgeçin

Son yıllarda yapılan çalışmalar ve gelişen tıbbi malumatlar beslenmenin akne gelişiminde tesirli olabileceğini gösteriyor. Mahsusen glisemik indeksi yüksek karbonhidratlı besinler ve garp şekli (fast food) yüksek kolesterol, yağ ve kalori yüklü beslenme akne gelişimine neden olabiliyor. Bu nedenle garp stili beslenmeden kaçınmak gerekiyor. Bu nedenle Akdeniz tipi beslenmeye itina gösterin.

5. Kozmetik kullanırken içeriklerine dikkat edin

ten ve Zührevi Illetler Bilirkişisi Prof. Dr. Sedat Akdeniz “Kullanılan birtakım kozmetik eserlerin içerdikleri çinko, bakır, resveratrol, kaolin, esansiyel ve bitkisel yağlar ovalama biçiminde kullanıldıklarında birtakım kimselerde akneye neden olabilmektedir. Akne hijyen eksikliğinden kaynaklanmıyor. Hijyen nedenli olsa daha çok ayaklarımızı etkilerdi. Yüzün çok sık yıkanması aknenin şiddetlenmesine neden olabilir. deritipinize müsait eserleri tabip teklifiyle kullanın” diyor.

6. Probiyotiklere sofranızda taraf verin

sinndirimm sistemimizde yaşayan bakteri, virüs ve mantarlardan oluşan mikroorganizma topluluğuna mikrobiyata ismi veriliyor. Yapılan çalışmalar mikobiyatanın cilt sıhhatimiz üzerinde tesirli olduğunu gösteriyor. Bağırsak sıhhatinde kıymetli bir bölgesi olan probiyotik besinlere sofranızda mekan verin.

Akne tedavisinin değeri nedir? 

Yalnızca ruhsal ve sosyolojij değil, uzun periyotta sağlıklı olmak ismine akne derdinin çözülmesi gerekiyor. Bunların nedenlerinden biri de şiddetli akne meselesinin prostat kanserine taban hazırlaması.  ten ve Zührevi Marazlar Mütehassısı Prof. Dr. Sedat Akdeniz “Erişkin yaşta şiddetli akneli hastalarda prostat kanseri gelişim riski artıyor. O denli ki ilmî bir çalışmada; erişkin erkeklerde görülen şiddetli akne ile ileri yaşlarda prostat gelişim riskinin 6 kat arttığı ortaya koyuluyor. Akneye neden olan mikroorganizma, prostat dokusunda kronik inflamasyon oluşturarak ve/

veya hormonal faktörlerin tesiri ile prostat kanseri gelişme riskini artırıyor” diyor.

akne,akne tedavisi,akne tedbire,akne oluşumunu tedbire,akne tedavisi sırasında dikkat edilecekler

http://www.pudra.com/saglikli-yasam/saglik/uzmanindan-akneye-karsi-6-etkili-oneri-29092.htm

Pudra

sıhhatli yaşama dair haberlerin bulunduğu www.yazanBirey.com web sitemizde sizleri görmek bizleri mesrur eder 🙂


Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uzmanından akneye karşı 6 etkili öneriBir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin